deutz fahr 5080E GS Kabin/Klima (FARMotion FAZ IIIB) alpler 3 lü 16 numara pulluk

merhaba forum üyeleri benim bir kaç tane sorum olacaktı biz bugün deutz un en full bu modelini fuarda aldık öncelikle sorum biz adana da dağlık arazide tarım yapıyoruz genelinde toprak yapısı sert oluyor derin sürüm yapmak için alper 3 lü 16 numara pulluk kullanıyoruz daha öncesinde jhon deere 5083e kullanıyordum çok bir zorlanma olmuyordfu traktörde normal bir sürüm yapıyorduk sizce bu traktörde bir zorlanma falan yaşar mıyız veya performansını beğenmezsek 300 400 saatten sonra yazılım vs gibi bir işlem uygulana biliyor mu son olarak kullanan arkadaşlar varsa artı ve eksilerini yazabilir mi acaba şimdiden teşekkür ederim iyi günler

merhaba forum üyeleri benim bir kaç tane sorum olacaktı biz bugün deutz un en full bu modelini fuarda aldık öncelikle sorum biz adana da dağlık arazide tarım yapıyoruz genelinde toprak yapısı sert oluyor derin sürüm yapmak için alper 3 lü 16 numara pulluk kullanıyoruz daha öncesinde jhon deere 5083e kullanıyordum çok bir zorlanma olmuyordfu traktörde normal bir sürüm yapıyorduk sizce bu traktörde bir zorlanma falan yaşar mıyız veya performansını beğenmezsek 300 400 saatten sonra yazılım vs gibi bir işlem uygulana biliyor mu son olarak kullanan arkadaşlar varsa artı ve eksilerini yazabilir mi acaba şimdiden teşekkür ederim iyi günler
Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Ben de bu traktörden sipariş verdim. Henüz teslim etmediler. Benim sipariş ettiğim 5080 e gs plus 2 'yani en dolusu. Traktör büyük ihtimal eski traktörünüzden daha iyi çekecektir. (kullanıcılardan edindiğim bilgiye göre) yazılımla beygir yükseltme olayını servise sordum. 5095 ve üzeri olanlarda uyguluyoruz dedi. Ama 5080 de henüz yapamadık dedi. Sebebi ise Adblue 5080 de olmadığı için büyük beygir lerin yazılımı 5080 e atıldığında hata veriyor dedi. Ama bir yolunu bulacakmış 😁

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Ben de bu traktörden sipariş verdim. Henüz teslim etmediler. Benim sipariş ettiğim 5080 e gs plus 2 'yani en dolusu. Traktör büyük ihtimal eski traktörünüzden daha iyi çekecektir. (kullanıcılardan edindiğim bilgiye göre) yazılımla beygir yükseltme olayını servise sordum. 5095 ve üzeri olanlarda uyguluyoruz dedi. Ama 5080 de henüz yapamadık dedi. Sebebi ise Adblue 5080 de olmadığı için büyük beygir lerin yazılımı 5080 e atıldığında hata veriyor dedi. Ama bir yolunu bulacakmış 😁
Traktörüm geldi ben de plus 2 aldım cuma günü elime ulaştı traktör şuanlık bir sıkıntı görünmüyor bakalım sürüşünden kullanımından keyif aldım ve konforlu hissettirdi ben zaten şuanlık yazılım düşünmüyorum ve 400 500 saatten önce yazılım atılmasını sakıncalı buluyorum daha bi tarla performansını göremedim buralar çamur haftaya bi yaylı kültuvatör ile sürüm yapacam az çok belli olur performansı da umarım sizinki de elinize sorunsuz şekilde ulaşır şimdiden hayırlı olsun

Traktörüm geldi ben de plus 2 aldım cuma günü elime ulaştı traktör şuanlık bir sıkıntı görünmüyor bakalım sürüşünden kullanımından keyif aldım ve konforlu hissettirdi ben zaten şuanlık yazılım düşünmüyorum ve 400 500 saatten önce yazılım atılmasını sakıncalı buluyorum daha bi tarla performansını göremedim buralar çamur haftaya bi yaylı kültuvatör ile sürüm yapacam az çok belli olur performansı da umarım sizinki de elinize sorunsuz şekilde ulaşır şimdiden hayırlı olsun
Büyük traktörlere küçük pulluk kullanırsanız çok batar motoru kasar 3/16 yerine 4/14 ü çok çok rahat çeker
Büyük traktöre küçük pulluk kullanmayın çok batar çekişi zorlar 3/16 yerine 4/14 daha güzel olur tavsiyem.. Yazılıma da gerek yok fabrika öyle olsa o motora 100 beygir derdi orjinali herzaman iyidir sadece pompa ayarı yaptırın yeterli

Traktör genel ağırlığı 4 ton ve üzeridir.
75 hp , 353 n.m. tork gücündeki motor kasa ağırlığına göre zor alanlarda zayıf kalabilir.
Motor haritasına göre ;
Nominal güçte ;
1000-1700 rpm stabile yakın sabit tork aralığı , 1400 rpm max tork devri , 2100 rpm max güç tepesi ,
2000-2300 rpm stabile yakın sabit güç aralığı , 2300 rpm max çalışma devri bulunmaktadır.
2000 rpm tork,güç çizgisi kesişim devri.
Motorun max çalışma devri 2400 rpm deviri yazılım uygulansa da geçmemelidir.
Ek güç üretiminde 1700-2000 rpm devir arasını tork çizgisi stabil olarak doldurabilmektedir.
Motor 1000-2000 rpm arası stabile yakın sabit tork aralığı görüntüsü vermektedir.
Motorun tork grafiği Mercedes motor yapısına yakınlık göstermektedir.
Sabit güç aralığı devir konumu 2200-2400 rpm aralığında bulunmuyor, konum farkları var.
Tork rezervlerinin %35 olması motorun iyi toplamasına yardımcı olur.

Bu traktörün yolda giderken sekme, hoplama huyu olmaz.
Çamur zemine girince de güç grafiği çok yumuşak artan nitelikte olduğundan yükü sallama huyu da zayıf kalabilir.
Ön kepçe çalışmalarında sarsıntısız sürüş vermesi beklenir.
Motor haritası çizgileri gayet soft (yumuşak) yapıda dizayn edilmiş görünüyor.
Sürüş konforu olarak MF 3075 ile kıyaslasak,
Ford' ların pulluk sürümleri Fiat' lara göre biraz daha fazla beğenilir.
Vitesleri pulluğa iyi uyarmışmışmış.
Kasa ağırlıkları yakın tork farklı olduğu için yeni model farklı yürüyüşte olabilir.
Daha da bir şey diyemeyiz.
Gerisini forumun tecrübeli üyelerine soralım.

İki gün önce Alpler 4 14 lü deneme fırsatım oldu 15 dönüm eğimli ve dik bir arazide sürüş rahatlığından ve çekişinden memnun kaldım zorlandığım yerlerde buçuğa aldım ve rahatlıkla 15 16 devirde sürebildim ama traktör açıldığında daha da rahat bir sürüş performansı verebileceğini düşünüyorum motorun açılması için şimdilik işler yüksek devirde yapmaya çalışıyorum 20 22 devirde biraz fazla yakma ihtimali oluyor ama açılmasında iyi etken oynadığını düşünüyorum pullukla sürerken zorlandığında buçuğa takmam yeterli oldu vites düşürmeden tarlayı rahatlıkla sürdüm performansı şuanlık hoşuma gitti

• Beğen
Tepkiler: jettarım

Motoru kaça aldiniz hayirli olsun