Deutz fahr titreşim sönümleme modu

Merhaba, herkese hayırlı işler.

5110G model traktör aldık. Kitapçığında bu konu ile ilgili bir bölüm olduğunu gördüm. Belirtilen adımları uyguladım ancak aktifleştirmeyi başaramadım. Acaba bu özellik G serisinde yok mudur? John deere M serisinde bildiğim kadarıyla bu basit bir düğme ile yapılabiliyordu.
Bilen, kullanan varsa aydınlatabilir mi?

IMG_9330.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Aalii
Bu özellik ne işe yarıyor. 5090g modelinde de bulunuyor mu ?
Normalde bildiğim kadarıyla bu mod yolda giderken arkadaki ekipmanın bir miktar salınım yapmasını sağlıyor. Bir nevi yaylanıyor gibi düşünebilirsiniz. Çukurlardan vs. geçildiğinde ekipmanın sert bir şekilde vurarak hidrolik aksama ve ekipmana zarar vermesini önlemek amaçlı.
Bilen, kullanan biri varsa daha doğru bilgi verecektir.

• Beğen
Tepkiler: Tuğ han ve Aalii
IMG_9436.jpeg

Kitapçığın farklı bir sayfasında bu yazıya denk geldim. Meğer düşük hızlarda aktif olmuyormuş. Kendim de denedim, ekipmanı lift o-matik tuşu ile kaldırdıktan sonra stop tuşuna basılı tutarak hidroliği kilitlerseniz ve pozisyon ayar düğmesini + yönde çevirirseniz hızınız 9 km/h civarına geldiğinde indirme lambasının yandığını görebilirsiniz. Ekipmanı bir miktar aşağı salıyor ve yol durumuna göre eser miktarda ekipmana salınım yaptırıyor. Bu esnada aşağı-yukarı lambaları yanıyor.