deutzda şok karar sizde yorum yazın arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: deutzda şok karar sizde yorum yazın arkadaşlar

s.a gardas traktoru sen hemen bı servıse gotur cunku bu trktor ıcındekı dıslılerı kırmıstır ben de cese almısıtım 70 beygırlık sıfır motor bı sene sonra bole beyaz duman atmaya basladı artıncada goturduk meger ıcındekı bı kaç dıslıyı kırmıs traktor sıfır dı daha traktorun motorunu garantı yenıden deyıstı sımdı ıse ı ama yenı yenı baska sorunlar acıyor bu turk malın dan kotuı bı mal yok ya

Beyaz duman yanmamış mazotu işaret ediyor bunun iki sebebi vardır
1,hatalı avans ayarı genelde vuruntuya sebep olur
2,enjektör hatası teklemeye sebep olur
avans kaynaklı ise motor ısınınca beyaz dumanı keser eksoz dumanı kötü koku ve göz yanması yapar,enjektör için enjektörlerin geri dönüşlerini kontrol ederseniz normal çalışmayanda geri dönen mazot fazladır,
turbo varsa burçlarından yag kaçırıyordur.

sizin motor euro 2 mi 3 mü olması lazım..euro dizel kullacaksın sen hep eğer bi dandik kaçak mazot girdiyse depoya ayarını bozar pompanın..avansı kaçık motorun başka bi sorun yok..bide hava filtresini iş yaptığın zaman temizlemeyi unutma...

bzim phantomlarda da deytz motor var eğer aynı tipse bizimkiler kesinlikle duman atmaz..istediğin kadar zorla stop edecek dereceye gelir yine atmaz sadece ilk marşa basınca atar..bence kesin bi sorun var normal değil yani..

Same deutz alanları kullananları forumdan okuyoruz,memnunlar.........fakat böyle sorun çıktığında ne oluyor,olan mal sahibine oluyor.
Firmalar malı satıyor,sonra kimse kimseyi tanımıyor,malın arkasında duran,sorunu yokuş yapmadan hemen çözen kaç firma var?
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=49276.msg484570#msg484570 date=1323346335' Alıntı:
fabrika elemanları bunu 9 kez ayarladılar en sonunda erzurumda sibop taşlama ya verdiler ama sorun çözülmedi ısındıktan sonra arkasında yük oldumu kompresör yaptımı daha aşırı beyaz duman çıkarıyor ama normalmiş meğer
hadi sattığın malın arkasında duruyorsunda 9 kere ayar yapılmış,niye tam randımana girmiyor;Malının arkasında durup,bekleyeceğine sorunu çöz.....olmuyorsa yenisini ver,Çiftçinin güvenini kazan,insanların kafasında sorun yaşarsam ,halim nice olur diye düşündürttürme.Vatandaş gönül rahatlığıyla nasıl deutz alsın şimdi?
Her markada sorun çıkabilir ama önemli olan ,sorunu giderebiliyorlar mı?
Allah kolaylık ve sabır versin,gerçekten üzüldüm :(

berdus link=topic=49276.msg487639#msg487639 date=1323641531' Alıntı:
bencede pompadan benim TM140da böyle yaptı pompa değişti düzeldi
iyide bunlarda pompa yok onun yerine reflektör deikleri birşey var ve onu 3 kez değiştirdiler ama durumda bir değişiklk oladı tanıdık iyi bir usta var bana egsantrik milindeki en küçük bir hatanında bunu yapabileceğini söyledi bakalım halen bekliyoruz

aksoylar link=topic=49276.msg493773#msg493773 date=1324305972' Alıntı:
eski deutzlarda regilatör vardı ondan tekleyerek çalışırdı.eger regilatör bundada varsa normal olabilir.
abi sen biliyomusun eski deutzların pompasında regilatör olduğunu..sabahları ısıncaya kadar bi garip çalışıyolar...sence ne işe yarıyor abi..ben ne işe yaradığını biliyorum..bide senden duymak isterim abicim..

mazotu yakacagı kadar çeken sisteme regilatör denir şimdiki lda nın ilken modelidir.benim kullandıgım hanomag r45 dede regilatör vardı rolantide oda teklerdi.

keykubat link=topic=49276.msg493687#msg493687 date=1324295073' Alıntı:
yokmu bi gelişme bende merak ettim inşallah çözülmüştür sorun.
keykubat ve 1006 arkadaşlar traktörü en sonunda geri çağırdılar bu hafta içinde gidecek bakalım orada artık hallederler olmadı motorunu değişeceklermiş

aksoylar link=topic=49276.msg494751#msg494751 date=1324396706' Alıntı:
mazotu yakacagı kadar çeken sisteme regilatör denir şimdiki lda nın ilken modelidir.benim kullandıgım hanomag r45 dede regilatör vardı rolantide oda teklerdi.
bendede hanomag 500 var 1969 model geçen sene şanzuman gövdesini taşa vurdum el kadar bir parça koptu öylece kenara çektim halen yatıyor ama tadını unutamıyorum yakıt çok azdı güçse muhteşem biraz performans konusunda iyi değildi ama sonuçta 1969 bir alman efsanesi valla

Ben bizim köyde bi tane ford sadece onda görürüm böle duman normal değil bu bnce pompayla ne alakası olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...