Dinar Yakıt Testi

[glow=red,2,300]
Dinar Yakıt Testi

Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. tarafından üretilen Türkiye’nin ilk yerli tasarım traktörü olan ERKUNT, Tarım Makine ve Aletleri Test Genel Müdürlüğü ve Dinar Noteri Süleyman Karaöz huzurunda 25 Nisan 2008 Cuma günü gerçekleşen mazot testi’nde sağladığı % 40’a varan oranlarda yakıt tasarrufu onaylandı. [/glow]

Ynt: -_DİNAR YAKIT TESTİ_-

videosunuda izleseydiniz
depoya 2 litre mazot koyuyorlar 2 litre mazot ile bu traktör tarlada dolanabilirmi merak ettim
sayı aşlarında tek frenle dönüyor bu savrulma esnasında mazot çalkalanır motor ise hava yapar gibime geliyor bence 2 litre ile motorun anca havasını alırsınız tarlada dolanamaz
depoya 2 litre mazot koydular herkten sonra ise 1.25 litresini geri aldılar 0.75 litre mazotla 1 dönüm yer sürecegini pek zannetmiyorum

ona kalırsa CASE-İH STX 535 QUADTRAC dünya herk recoru 3210 dönümde ortala (tam hatırlamıyorum) 2800 litre yakmış aşşa yukarı erkuntla 580 hp lik case aynı yakıyorr

bu noter onayında bişeyi fark ettim videoda 0.75 litre yaktığını gösterdilerbelgede ise 0.85 litre yazıyor

bu yakıt testini işlenmiş bi tarladamı yapmışlar yoksa işlenmemiş bi tarlada yapmışlar gelsinler bizim köye erkunt 80t 4lü 12 ' ' pullukta en aşşa 1.7 litre yakar

arkadaşlar aynen size katılıyorum bu şekilde yakıt testi mi olur hende 2 litreyle falan diyorlar bu iş yeknik bir iş niye teknik yapmıyorlar zamanıda işin içine koymaları lazım çunkü işin içinde güç var =Hp =kw Yani Zamana Karşı Yapılan İş yapabilme Gücü oda eşittir işin içine yakıtı koyarsak gkwh
yani gram kilowat saat deniyor her fabrikanın testlerinde bunlar yazılı bunları araştıralım bırakın kandırmacaları

Eski Yonca sürümü zordur, hozanlı yeri sürmek zordur, Birde çoooook uzun süre herk edilmeyen yer vardır ki onada ' ' Bor ' ' derler, bor yerin herki ise bayağı zordur, tarla tavındadır ve yeride düzdür tarlanın sürümüde ona göre olur, Noter hangi şartlarda sürüldüğüne bakmamış ki, sürülmüş işte yumuşak bir düz yerde AKILLI OLMAK lazım.........

kofalcalimuhammet link=topic=3396.msg54272#msg54272 date=1214923923' Alıntı:
bazı arkadaslarımız kıskanmasın bir gun Allah onlarada verır ha bide adam erkunt kullanmamıs ordan ötüyo hiç erkunt kullandınmı da ötüyon cok bilmiş gibi
eger bu lafın bana ise bnm erkuntun fotolarını yollarım sana...2006da aldık biz 70 nimet DT yi

kofalcalimuhammet link=topic=3396.msg54272#msg54272 date=1214923923' Alıntı:
bazı arkadaslarımız kıskanmasın bir gun Allah onlarada verır ha bide adam erkunt kullanmamıs ordan ötüyo hiç erkunt kullandınmı da ötüyon cok bilmiş gibi

bazı arkadaşlar dersen herkes üstüne alınır isim ver millet ona göre yorum yapsın

ccyilmaz link=topic=3396.msg53498#msg53498 date=1214642356' Alıntı:
sonra noter ne anlar traktörden falan ayıp ya herkes birbirinin işine karışıyor
Yanlış düşünüyorsun yukarıda arkadaş zaten söylemiş noter sadece gördüğünü onaylar.Zaten öyle yapmış diğer işlere karışmamış.Ama tabiki tarladan tarlaya yakıt tüketimi değişir

Ynt: Dinar Yakıt Testi

ya poyrazlılmısın nesin iki litreyle tarlada dönemezmiş kardeş sen hiç bindiğin traktöre dikkatli baktınmı mazot depodan direk motoramı gidiyor sanki yakıt pompasında hava yapmasın diye yeteri kadar mazot vardır zaten sen merak etme bir de bnde de servet var 0.75 yakmıyor tabiki ama emsallerine göre bir fark var ortada onlarda ne yapsınlar biraz abartmışlar

Ynt: Dinar Yakıt Testi

morrrrr link=topic=3396.msg145501#msg145501 date=1233321398' Alıntı:
ya poyrazlılmısın nesin iki litreyle tarlada dönemezmiş kardeş sen hiç bindiğin traktöre dikkatli baktınmı mazot depodan direk motoramı gidiyor sanki yakıt pompasında hava yapmasın diye yeteri kadar mazot vardır zaten sen merak etme bir de bnde de servet var 0.75 yakmıyor tabiki ama emsallerine göre bir fark var ortada onlarda ne yapsınlar biraz abartmışlar

Morrr Kaşınma...
deposu boş motor 2 litre mazotla tarlada gezebilir mi ?
Haa!!! Erkunt az yakıyor olabilir ama bukadarda olmaz... 0.75 ml...
ben erkuntun az yaktığına karşı çıkmıyorum bu ne 0.75, ya böyle bi ölçüm olabilir mi ?
bunu sadece ben demiyorum, erkunt kullanıcılarıda diyor... Noter bunu demiş Erkunt kullanıcıları neden bukadar az yakıyor demiyor ? madem erkunt kullanıcısın bu testi onayla, sende çağır bi noter test ettir bakalım senin motor ne kadar yakacak...