Diskaro mu mikser mi

Merhabalar bir süredir buğday ve ayçiçeği tarımında kullanmak için mikser almayı düşünüyordum bugün ekipman aldığımız kişiyi arayıp önce ikinci el sonrada sıfır için bilgi istedim ancak o da mikseri ne yapcaksın diskaro verelim dedi. sizin düşünceleriniz nelerdir? Fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Şimdi ikisi arasında bende kaldım.Eğer kanola ağırlıklı ekim yapıyorsanız ki yapmıyorsunuz dik mikser kesinlikle şart.Kurakta diskarodan daha başarılı.Ayçiçek ağırlıklı ekim ise bence disk tiller olmalı tercihiniz.Ciguliden sonra olmazsa olmazlardan ağır tip tabi.Goblede olabilir lakin disk tiller(Trakyada pötingerde derler) tarzı aletler daha iyi iş çıkarmaya başladı.Mikser alacaksanız kullanacağınız alanda kombine ekim yapacaksanız faydalı olur.Buğday mibzeri yada arkasına havalı mibzer bağlayacaksanız alın derim.Ayrıca çok çamurlu zamanda mikser iş yapmaz.Bana kalırsa önceliğiniz disk tiller yada goble olsun.Eğer durumunuz olursa ilerde mikserde alırsınız kanolaya başladığınızda.

• Beğen
Tepkiler: freesad
toprağınız ağır bünyeli ise eğer rotil gurubunu bulundurmalısınız bu mikser olur alabora olur vs. ama diskaronun yeride ayrıdır. tav iyi olduğu durumlarda miksere gerek kalmadan diskaro da işinizi görür. diskaro yerine de artık disk tillerler var onları da düşünebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: freesad