DOGAN HER ÇOCUK 15600 TL BORÇLU..

Ynt: DOGAN HER ÇOCUK 15600 TL BORÇLU..

süper ekonominin meyveleri bunlar
bizi etkilemeyen teget geçtigi söylenen krizlerin meyveleri bunlar
ve her başı skıştıgında magdur edebiyatı yapıp yalan söyleyen yalanı söylerkende birkaç damla gözyaşı birazda allah kitap din sömürüsü yapanların eseri bunlar

katkıda bulunanların destek olanların gurur duyacagı bir tablo bu

gözünüz aydın başardınız ülkenin memleketin ve halkın anasını aglatmayı
helal olsun sizlere

Herkese selam ben bizim Nevşehir den bir şey anlatayım Nevşehir Nigde patates çiftciği yapan iller gecen sen patates para etmedi çiftçinin yüzde doksanı çöpe döktü bakanlığa o kadar mesaj atıldı görüşmeler oldu haberler yapıldı eylemler yapıldı bir Allah ın kulu gelipde sizin sorununuz ne demedi ve çiftçinin yüzde 70 battı bu sen patates para etti millet tam borcunu ödeyecek fırsatı buldu ama 2 günde bakanlıktan müsteşarlar geldi depolardaki patatesleri incelediler televizyon haberle 1 hafta memleket meselesi gibi pataes haberi yaptılar sanki dolar mübarek sonuçta fiyatlar düştü alıcı azaldı yani çiftçi zor zamanında yanında olmadılar çiftçi kendi haline bırakıldı bu sene bir fırsat geldi fiyatlar yükseldi bakanlık müdahale etti yani bu hükümet kim ne derse desin çiftçi düşmanı 2002 ile 2014 yılları arasında çiftçilik ne kadar azalmış bir araştırıp bakın %60larda %25 ler düşmüş gerisini şiz düşünün

şuan fasülye ekimi yapaılan bizim yörede %95 i bıraktı ekmeyi şuan kuraklık ve ithal fasülye yüzünden riske girmiyorlar fasülye kolay yetişmiyor biliyorsunuz...su ve emek en çok harcanan mahsuillerden biri..
nohut ekilmiyor herkesin elinde şişti kaldı alan yok hala 900-1300 tl tonu
şahsen 800-1500 dönüm nohut ekimi yapıyordum geçen yıl 300 buyıl 70 dekara düşürdüm...anız ektim..buğday..
yag çekirdegi ejken yok artık şuan aspire ibre döndü bizlerde...700 tl destek olunca..
millet arayış içinde..

mazot 4,7 tl gübere biliyoırsunuz üründe para etmeyince böyle bir tarım politikası olur mu...yazdın mı çizdin konuştun mu siyaset deniyor bana kızıyorlar boşa kızarlar ben yanarken kızanlar yanmıyor sanki...

ülke a den z ye yönetimi hükümet den sorulur...sorunlar oldumu siyaset oluyor..
tarım bitti batıyoruz ithalata dayalı ekonomi ve tarım...
herşyi açıkta kimin ne paralar yediği çaldıgı ama hala darbe deniyor...hala akış alıyor lar yazıklar olsun..
bakın kuraklık var..birde maliyet birde ürün para etmesse çiftçi ne yapacak...
hekes kendi bilir artık...parti tutma devri kapandı..herşey ortada artık...
nüfüsün yarıdan fazlası borçlu bir ekonomi düzenin içindeyiz...sanal ekonomi...

senle benden başka birkaç kişi var ne yazsak ne söylesek biz haksızıs bizler hesabımızı yapmayı bilmiyoruz...ektiğimizi bilmiyoruz sattıgımızı bilmiyoruz..tarımı bilmiyoruz mazot bize pahalı gübre bize pahalı ekmeyeceksin ayrıca faizler sıfır ve çok düşük..herşey var..biz niye neye şikayet ediyoruz...
destegimiz veriliyor pirimlerimiz yatıyor...daha ne şikayet edelim ki..batan batar çıkan çıkar herm tarlada hem sandıkta..

köylü link=topic=72713.msg846540#msg846540 date=1392329326' Alıntı:
senle benden başka birkaç kişi var ne yazsak ne söylesek biz haksızıs bizler hesabımızı yapmayı bilmiyoruz...ektiğimizi bilmiyoruz sattıgımızı bilmiyoruz..tarımı bilmiyoruz mazot bize pahalı gübre bize pahalı ekmeyeceksin ayrıca faizler sıfır ve çok düşük..herşey var..biz niye neye şikayet ediyoruz...
destegimiz veriliyor pirimlerimiz yatıyor...daha ne şikayet edelim ki..batan batar çıkan çıkar herm tarlada hem sandıkta..
zuha-*-s ;D zuha-*-s ;D ah be abı cok dogru dedın bu mıllet uyanamaz mubarekler kış uykusuna yatmış zuha-*-s noo-*-s