Dünmak Pancar Sökme Makinası iyi ve ya kötü eleştiriler

Ynt: Dünmak Pancar Sökme Makinası iyi ve ya kötü eleştiriler

BUĞRA KARDEŞİM SEN O ŞEKİLDE İSTERSEN ÖZEL OLARAK YAPARIZ PROBLEM YOK BİZDE AMA MALİYET OLDUKÇA YÜKSEK ÇIKIYOR VE ÇİFT TEKERDE BÜYÜK İHTİYAÇ HİSSETMEDİK NEDENİ DE TAMAMEN ÇAMURA MARUZ KALAN TEKER SÖKÜCÜNÜN ARKASINDAKİ TEKER ÇİFT TEKERE GELİNCEYE KADAR TRAKTÖRDE DÜZELTTİĞİNDEN DOLAYI BİR PROBLEM YAŞAMADIK AMA BENİMKİ İLLEDE BÜYÜK OLSUN DERSEN TAKARIZ BİZ ŞASİYEDE GELİNCE ÖNEMLİ OLAN PROFİLLERİN EBADI DEĞİL ET KALINLIĞI DIR GEÇEN SENE ÖMER ABİM MERZİFONDA ÇALIŞTI BİR SOR BAKALIM EN UFAK ÇATLAK VARMI?

DÜNMAK link=topic=82914.msg993595#msg993595 date=1429079182' Alıntı:
ALLAH HEPİMİZİN YOLUNU AÇIK ETSİN ÖMERİM , MUSTAFA KARDEŞİM BU KONUNUN AÇILMASINI ÖZELLİKLE BEN İSTEDİM FUARDA, VE 2015 MODELLERDE DE KİM NE İSTEDİYSE YAPTIK YANİ ANLAYACAĞINIZ MAKİNEYİ ÇALIŞTIRANLARA GÖRE HER ŞEY TAMAM, BENİM ASIL MAKSADIM DAHA MAKİNE NASIL GELİŞİR ? BURADAKİ YORUMLARDA ANLADIĞIM KADARI İLE KİMİ HİDROLİK İLE UĞRAŞIYOR KİMİ SÖKÜM AĞZIYLA AMA BİZ BUNLARI ÇOKTAN AŞTIK BİZ DAHA İLERİ TEKNOLOJİ NE YAPABİLİRİZ ONUN ARAŞDIRMASINDAYIM VE HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM

Yeni modelleriniz de kumanda fiyatlarınız ne kadar?3000 TL? 4000 TL?
Bizim Dünmak ' ın kumandası bozulduğunda yenisini 350 TL ' ye bize satmıştınız da?
Tamir ettirelim dedik şimdi yoğunuz sonra dediniz Ocak 15 ' te kumanda tamirden geldi:) Tam sezon başlangıcı yani:)
Bir de o tamire 50 Tl vermiştik.

CELAL KARDEŞİM TAMİR İŞLERİNE BEN BAKIYORUM BURADA BİR DÜNYA TAMİRDEN ÇIKMIŞ KUMANDALAR VAR AMA BİR TÜRLÜ UĞRAYAN OLMUYOR NEDEN ACABA? :)

Buyil bende bi makina dusunuyorum suan arastirma icindeyim..3 saniyede 5saniyede bosaltmis sikinti yok.onemli olan sokum saglamlik ve komuta kontrol elemanlari yani iyi sokecek kuruda camurda.sagi solu catliyosa at hurdaya makina dedigin zorda catlama patlama yapmiycak. Kullanisi basit olacak ac dedinmi tam acacak acsammi acmasammi yapmiycak kumanda bozuldu tutukluk yapti olmuycak. Anlasilan dunmak cok kumanda tamiri yapiyorum dedigine gore sakat! Kendi itiraf etmis.

Bu yaşıma kadar şeker pancarını eliyle dokunmamış, ilk şeker pancarını 30 yaşında görmüş biri olarak konuyu baştan sona okudum. Konu başta güzel gelişti yapıcı bir eleştiriler vardı. Bazı arkadaşların yorumu önyargılıydı, firma temsilcisi arkadaş başta güzel cevaplar verdi fakat sonradan iş tehdit boyutuna yaklaştı. Burada gerçekten yardımcı olmaya çalışan ya da en azından anlamaya çalışan bir firma temsilcisi arkadaşımız var. Birbirimizi kırmadan fikir alışverişinde bulunursak hepimiz için daha faydalı olacağımız kanısındayım. Birbirimizden mal almak, alış veriş yapmak zorunda değiliz. Kapıyı sert kapatmayalım, birgün bir selama ihtiyacımız olabilir.
Not: Forumda büyük harflerle yazmak yasaktır.

sakin bir şekilde, kızmadan değerli fikirlerimizi paylaşırsak birbirimizden çok şeyler öğreneceğimizi düşünüyorum.eleştirilerimizi de daha yapıcı yaparsak kimseyi incitmemiş oluruz.üretici arkadaş ticari bir müesseseye sahip yorumları yaparken bunu da unutmayalım.günümüzde itibar zor kazanılan çabuk kaybedilen bir değer.bugün birçok firma malını sattıktan sonra,müşterisini tanımıyor.süleyman bey, bizim açımızdan değerli bir üretici kıymetini bilelim,varsa ürünlerinin eksikleri bunuda söyleyelim...

lanu link=topic=82914.msg993719#msg993719 date=1429112326' Alıntı:
sakin bir şekilde, kızmadan değerli fikirlerimizi paylaşırsak birbirimizden çok şeyler öğreneceğimizi düşünüyorum.eleştirilerimizi de daha yapıcı yaparsak kimseyi incitmemiş oluruz.üretici arkadaş ticari bir müesseseye sahip yorumları yaparken bunu da unutmayalım.günümüzde itibar zor kazanılan çabuk kaybedilen bir değer.bugün birçok firma malını sattıktan sonra,müşterisini tanımıyor.süleyman bey, bizim açımızdan değerli bir üretici kıymetini bilelim,varsa ürünlerinin eksikleri bunuda söyleyelim...
Herkes aynı fikirde olursa ilerleme olamaz... bu sebeb ile fikirler elit bir ortam çerçevesinde belirtilmeli....
hakaret kavga aşağılama ve ya kibir ile bir yere varamayız....

Süleyman usta grimme tarzında makinalarda üretilebilir 6sırayı traktörün önünden hazırlqyıp arkasından söküp ortaya deste yaparak giden tiplerden daha sonrada onu yerden toplamak içinde 5-10 tonluk bir toplama römorku ve onun üzerine entegre şuan challenger modelinizde olan yükleme bantı gibi bi mekanizma ile direk kamyona yükleme yapabilir zaten bu işi yapanların cogunda cift traktör var :)

volkanuzel link=topic=82914.msg994862#msg994862 date=1429461526' Alıntı:
Süleyman usta grimme tarzında makinalarda üretilebilir 6sırayı traktörün önünden hazırlqyıp arkasından söküp ortaya deste yaparak giden tiplerden daha sonrada onu yerden toplamak içinde 5-10 tonluk bir toplama römorku ve onun üzerine entegre şuan challenger modelinizde olan yükleme bantı gibi bi mekanizma ile direk kamyona yükleme yapabilir zaten bu işi yapanların cogunda cift traktör var :)
Kaö hp traktör olsa çevirir sence volkan onu önden hazırlasa arkadan söküp ortaya yığsa
söküp depoya çıkarsa güzü yetmez ufak tefek traktörlerinde :D

ORION link=topic=82914.msg994863#msg994863 date=1429461691' Alıntı:
Kaö hp traktör olsa çevirir sence volkan onu önden hazırlasa arkadan söküp ortaya yığsa
söküp depoya çıkarsa güzü yetmez ufak tefek traktörlerinde :D
yok mustafa sökümü bir traktör toplamayı başka bir traktör yapacak
birisi sadece yaprağını kesip pancarın topraktan sökülmesini halledecek diğeride toplayıp kamyona veya parsele taşıyacak söküm ünitesinde ortadaki 2 sıra olduğu yere kenarlardaki 2şer sıralarda sağlı sollu 2 yıldız vasıtasıyla onun üzerine toplanarak gidecek :) Daha sonra toplama römorku üzeindeki düzenekle toplayacak sökülmüş pancarları..
DÜNMAK link=topic=82914.msg994879#msg994879 date=1429464248' Alıntı:
Iki siraliyi 90 hp nin cekmesi icin elimden geleni yapacagiz volkanim yapilir da problem yakit maliyeti yuksek olmazmi
Abi bence yakıt maliyeti fazla olmaz hatta birim alanda tasarruf bile sağlanabilir bence.. Sen bi düşün geleceği var bu işin :)

https://www.youtube.com/watch?v=L3R0HQDMP_Q
https://www.youtube.com/watch?v=JdIdAcRA9X0
https://www.youtube.com/watch?v=8eQyRv-eUrg

DÜNMAK link=topic=82914.msg994879#msg994879 date=1429464248' Alıntı:
Iki siraliyi 90 hp nin cekmesi icin elimden geleni yapacagiz volkanim yapilir da problem yakit maliyeti yuksek olmazmi

yakıt ve zamandan tasarrufda çok iyi ben altınörsün motorlu tek sırasını kullandım deneme amaçlı yarım sezon çalıştım zmandan ve yakıttan acayip tasarruflu çok seri ve pratik tek sorun tek sıra olması