Dünya'nın En Büyük Harris Ranch Besi Çiftliğinden Bir Kaç Fotoğraf...

Ynt: Dünya'nın En Büyük Harris Ranch Besi Çiftliğinden Bir Kaç Fotoğraf...

Şimdilik bunları bulabildim diğer notebook ' umda onbinlerce sığırdan toprağın dahi görünmediği fotoğraflar war bi ara onları da atarım...

O kadar hayvanın bi arada bulunmasını anlayabildim ama bu denli yem maddesi Nerede depo ediliyor onu merak ediyorum. Nasıl temin ediliyor. Amerikan rüyası beynimi cizdi

Vay bubayn aneyn kemüğüne :) adamlar ne çiftlik kurmuş... maşallah bizim Türkiye ' de bir şehirdeki hayvanlar kadar hayvan varmış çiftlikte.... işte videolarda izlediğimiz o büyük ekipmanlar ile çalışan büyük yerler işleyen güzel adamlar böyle adamlar demek ki teşekkürler paylaşım için :)

aslan26 link=topic=87120.msg1047606#msg1047606 date=1450713585' Alıntı:
Bu kadar hayvanı saymakla baş edemezsin bir taraftan sayarsin diğer taraftan eksilir [emoji2]
Rıdvan geniş ortak kuralım böyle bir çiftlik 135 b olmazda 135 olur bizimde :)

aslan26 link=topic=87120.msg1047610#msg1047610 date=1450713882' Alıntı:
Bana uyar Mustafa [emoji2] benim için sayıda önemli değil 100 den fazla olsunda kaç olursa olsun.
ofas Oğuzhan abiyide bağ sevdasından döndürelim 3. ortağımızıda o yaptıkmı 100 geçeriz :D

Maaşallah. Bu besi çiftliği ise bizimkisi resmen hobi çiftliği sayılır. Hep merak ettiğim bir şey var. Bizim hayvanlarda gördüğüm ve buradaki resimlerde de olan bir şey, hayvanlar neden keçi gibi yüksek yere çıkma ihtiyacı duyuyor?

poyraz2030 link=topic=87120.msg1047660#msg1047660 date=1450718792' Alıntı:
Maaşallah. Bu besi çiftliği ise bizimkisi resmen hobi çiftliği sayılır. Hep merak ettiğim bir şey var. Bizim hayvanlarda gördüğüm ve buradaki resimlerde de olan bir şey, hayvanlar neden keçi gibi yüksek yere çıkma ihtiyacı duyuyor?
Bizim Ahırda böyle yaptık biz. Yazdan kuru olan gübreyi sırt olacak sekilde yigdik ortaya bi güzel sırt oldu. Hayvanlar oraya sadece yatmaya çıkar oldular. Suluklar yemliklerin çevresi beton olduğu için bu kısımlar dışında gübre sorunumuz ortadan kalktı diyebilirim.

Hayvan refahı da arttı gübre sorunu da çözüldü

ORION link=topic=87120.msg1047627#msg1047627 date=1450715908' Alıntı:
ofas Oğuzhan abiyide bağ sevdasından döndürelim 3. ortağımızıda o yaptıkmı 100 geçeriz :D

aslan26 link=topic=87120.msg1047631#msg1047631 date=1450716995' Alıntı:
O zaman nice 100 lere deriz Mustafa [emoji2] Oğuzhan abide bağcıligi hobi olarak yapsın bence [emoji4]

Gençlik işte içleri fıkır fıkır. :)

Ben bağı artırsamda şu arpa buğday işini azaltsam diyorum. Siz iş çıkarıyorsunuz.

ofas link=topic=87120.msg1047780#msg1047780 date=1450731602' Alıntı:
Gençlik işte içleri fıkır fıkır. :)

Ben bağı artırsamda şu arpa buğday işini azaltsam diyorum. Siz iş çıkarıyorsunuz.
Iş çıkarmiyoruz abi sadece bir işten başka bir ise kayacaz hepsi bu yoksa yine aynı tempoda devam [emoji2]