DÜNYANIN EN İYİ PUANINA SAHİP SİMENTAL BOĞASININ KIZLAR !

Ynt: DÜNYANIN EN İYİ PUANINA SAHİP SİMENTAL BOĞASININ KIZLAR !

bizde holstain gebe duvelerimizi balikesirden almistik. sut verimleri iyi 40 litre ile 30 litre arasinda veriyorlar ama biraz sorunlu nazli hayvanlar o yuzden simental tohumu attirsam ineklerime acaba nasil olur. yardimci olursaniz sevinirim iyi gunler

holstain link=topic=55387.msg834146#msg834146 date=1390657078' Alıntı:
bizde holstain gebe duvelerimizi balikesirden almistik. sut verimleri iyi 40 litre ile 30 litre arasinda veriyorlar ama biraz sorunlu nazli hayvanlar o yuzden simental tohumu attirsam ineklerime acaba nasil olur. yardimci olursaniz sevinirim iyi gunler
Ineklerinizi suan hangi holstein boga attiriyorsunuz? Hacimmet arkadas galiba size holstein/simental konusunda yardimci olabilir..

holstain link=topic=55387.msg834146#msg834146 date=1390657078' Alıntı:
Ben çok zayıf yada küçük cüsseli ineklerime erkek olursa danaları et tutma genleri yüksek olsun diye simental sperma attırıyorum
Denizlihorozu link=topic=55387.msg834632#msg834632 date=1390690787' Alıntı:
Ineklerinizi suan hangi holstein boga attiriyorsunuz? Hacimmet arkadas galiba size holstein/simental konusunda yardimci olabilir..
Aslında ineklerin eksik yanlarını iyi gözlemleyip katologlardan boğa pedigrilerinide iyi inceleyip o eksiği giderecek spermalar attırmak lazım bu konuda veteriner hekimler genetik destek sağlamıyorlar bu işe Simentalci abimiz gibi kendi azot tankımızı alarak bu yönde genetik açığı kapatacak sipermalar seçerek başlayabiliriz
Ben bu yıl holsteinlere yağ oranı açığını kapatmak için ABS nin MR.Gold ve Grantforce adlı spermalarını attırıyorum

simentalci link=topic=55387.msg594662#msg594662 date=1337115504' Alıntı:
Bu yıl Winnor aldım. O da 60 TL. Bakalım bu yıl sonunda VANSTEIN kızlarının verimini, 1 yıl sonra PEPSI kızlarının verimlerini, 2 yıl sonra da WINNOR un kızlarının verimlerini görücez. Hayırlısı artık.

hayvanları kendiniz mi tohumluyosunuz ? takip ediyorum kullandığınız spermalardan doğan buzağılar çok kaliteli.

ShyraXx link=topic=55387.msg835150#msg835150 date=1390766846' Alıntı:
hayvanları kendiniz mi tohumluyosunuz ? takip ediyorum kullandığınız spermalardan doğan buzağılar çok kaliteli.
Hayır. Ben spermaları seçiyorum. Veterinerin tankında duruyor. Veterinerim tankında bana bikaç göz ayırdı.

damızlık bir boğam var 1,5 yaşında 175cm yüksekliğinde simental boğaz tokluğuna atıyor tohumu hemde tutatarmı tutmazmı bir endişesi olmadan garantili iş yani :D

Elazığ ' da zar.at da gzw değeri 137 olan simental winnor spermayı ineklerime 100 TL karşılığında veterinerime attırıyorum. Bence fiyat uygun. acaba başkka illerde fiyatlar nasıl? Wille avustralya menşeyli ve gzw değeri 135 ama veteriner 160 tl istiyor. winnor almanyanın wille avustralyanın. Kardeş boğalar ama fiyatlar farklı.

karaman23 link=topic=55387.msg835529#msg835529 date=1390820461' Alıntı:
Elazığ ' da zar.at da gzw değeri 137 olan simental winnor spermayı ineklerime 100 TL karşılığında veterinerime attırıyorum. Bence fiyat uygun. acaba başkka illerde fiyatlar nasıl? Wille avustralya menşeyli ve gzw değeri 135 ama veteriner 160 tl istiyor. winnor almanyanın wille avustralyanın. Kardeş boğalar ama fiyatlar farklı.
wille efsane bogadır. yıllar geçtikce bogaların daha fazla kızı oldugu için puanlarının düşmesi normaldir. 147 idi zannedersem Willenin 2011 deki puanı. Winnor adlı boga Willeden daha genç bi bogadır yani kardeşidir. Wille halen bana göre türkiyede satılan en iyi simental tohumudur.

Hemşehrim ceya23 öncelikle hoş geldin diyorum. Uzun zamandır yoktun. Bilgilerin için teşekkürler. simental wille spermaları elazığda yok. mecburen winnor attırıyorum. Onu daha yavruları doğmadı ama. az kaldı. Mart ayının ikinci haftası doğum olacak. Bakacağız. Wille bi tane attım o da 3 ay önce doğum yaptı. Gelişimi mükemmel. ama beyazı biraz fazla. Anası da koyu kırmızıydı. benekleri de dağınık. Ama tipi mükemmel. wille olsa yine ineklerime attırırdım. Renk önemli ama. koyu kırmızı bilekleri kalın buzağı olsun istiyorum. Sen bu yıl hangi spermaları kullandın ve razımısın tohumlardan.

karaman23 link=topic=55387.msg835529#msg835529 date=1390820461' Alıntı:

Wille ile winnor kardeş. Babaları Winnipeg muhteşem bir şampiyon. Winnor ' un süt yönü daha güçlü ama meme yapısı biraz problemli. Wille ' nin neredeyse zayıf yönü yok. Mükemmel bir boğa. Aralık ayında açıklanan son ZAR listesinde Winnor Wille ' yi geçmiş sıralamada.
Winnor Wille ' den 3 gün daha büyük. Her ikisi de Alman boğası.
Ben Winnor ' u 55 TL ' ye, Wille ' yi de 95 TL ' ye alıyorum, veterinerin tohumlama ücreti hariç.

karaman23 link=topic=55387.msg845537#msg845537 date=1392208939' Alıntı:
Hemşehrim ceya23 öncelikle hoş geldin diyorum. Uzun zamandır yoktun. Bilgilerin için teşekkürler. simental wille spermaları elazığda yok. mecburen winnor attırıyorum. Onu daha yavruları doğmadı ama. az kaldı. Mart ayının ikinci haftası doğum olacak. Bakacağız. Wille bi tane attım o da 3 ay önce doğum yaptı. Gelişimi mükemmel. ama beyazı biraz fazla. Anası da koyu kırmızıydı. benekleri de dağınık. Ama tipi mükemmel. wille olsa yine ineklerime attırırdım. Renk önemli ama. koyu kırmızı bilekleri kalın buzağı olsun istiyorum. Sen bu yıl hangi spermaları kullandın ve razımısın tohumlardan.

Hemşerim bu yıl winnor kulliandım ama hiç biri tutmadı wille istettim ama gelmedi . Muhtemelen tohum bozuktu kendi tohumluk tosunumla çevirdim inekleri. Geçen yıl mandy ile çevirmiştim harika buzagılarım olmuştu. bu yıl düvelerimi womor adlı boga ile çevirdim onlar tuttu ilk dogum 20 şubatta olacak.womor da winnor un kardeşi.. Tohumlamada renge çok takılma uzunlugu boyu vucut yapısı nasıl olacak ona bak derim. benim mandy den kafası beyaz vucudu siyah bi buzagım oldu ama vucut yapısına herkes hayran bu yıl onunla düvelerimden bi kaçını bile cevirmeyi düşünüyorum gelişimi süper ve en sütlü inegimin yavrusu..zaten mandy den olan buzagılarımın resimleri var sitede.

ben 4 tane ineğime winnor attım dördü de tel seferde tuttu. Elazığda veteriner oktay attı. göksu veteriner kliniği. 100 TL. RÜGEN- wido ve waxred Attırdım bi tane de. hepsi de tek seferde. veteriner tohumu azot tankında korumamış olabilir. nabalı onların boynuna. emek çekene saygızılıktır bu. Hele hayvancılık gibi zahmetli bi işte. winnorun yavrusu mart 17 gibi doğum yapar.ben de fotoları yükleyeceğim. Willenin fotosu var bugun atacağım siteye.

2012 yılının şampiyon boğası ve efsane boğa wınnıpeg adlı boğanın oğlu WİLLE ' nin sperma ücretlerinde 2 yıl geçmesine rağmen ücretinde indirim olmadı. Veterinerim fiyat yine aynı. 20 km yol marafı dahil 150 TL diyor. acaba diğer illerdeki fiyatlar da buna yakın mı? tşk.

simental sperma boğa adı ve toptan satış fiyatları: wille: 95 TL- winnor: 45 TL rugen: 25TL - EGON: 30TL- HULOCK: 30TL PİCCO: 10 -
GELDERLAND: 10 tl - wınnıg: 30 TL Romario: 30 TL Veteriner uygulama fiyatı hariç.

Son 2-3 yıldır bolca Pepsi, Winnor, Wille kullandım. Düveler için de Wiggal ve Malibu tercih ettim. Arada az miktarda İmposium ve Rügen de aldım. Şimdi bir miktar daha Wille kullanıcam.
Meme ve ayakları hoşuma gitmeyen hayvanlarım için de geçen hafta Romario aldım. Romario Avusturya ' da özellikle meme ve ayak sağlamlığından dolayı en çok kullanılan boğalardan. Süt verimi halihazırda yüksek inekleri olanlar için Romario süper bir seçim bence. Fiyatı da uygun.