ekime başladık mı arkadaşlar

Bugün tohumları aldım.300 dekar tamamna 6 sıralı ramata arpa ekecem.Tohumlar sertifikalı mavi etiket kademe 1.Çuvalını 150 tl den aldım.Tarım krediden.

Gübre olarak 20-20 kükürlümü alayım yoksa 20-20 çinkolumu karar veremedim.Çinkolu al diyen çok.
kükürtlü alın, çinkoyu ilaçlarken atabilirsiniz.

Bugün tohumları aldım.300 dekar tamamna 6 sıralı ramata arpa ekecem.Tohumlar sertifikalı mavi etiket kademe 1.Çuvalını 150 tl den aldım.Tarım krediden.

Gübre olarak 20-20 kükürlümü alayım yoksa 20-20 çinkolumu karar veremedim.Çinkolu al diyen çok.
Süper ekin gübresi kullanabilirsiniz. İçeriğinde azot , fosfor , potasyum , kükürt ve çinko var.

Biz bugün itibariyle Sivrihisar da ekilişi bitirdik, kıraç araziler, 160 dekar ekiliş yaptık, pazar pazartesi yağış görünüyor inşallah bereketli olur. Tarlalar nadastı, dekara 23 kg süper ekin, tohum olarak sönmez buğdayı dekara 23-24 kg atıldı... İnşallah yağışlar zamanında olur. Hepimiz için sezonu Yüce Mevlam bereketli kılsın inşallah...

Biz bugün itibariyle Sivrihisar da ekilişi bitirdik, kıraç araziler, 160 dekar ekiliş yaptık, pazar pazartesi yağış görünüyor inşallah bereketli olur. Tarlalar nadastı, dekara 23 kg süper ekin, tohum olarak sönmez buğdayı dekara 23-24 kg atıldı... İnşallah yağışlar zamanında olur. Hepimiz için sezonu Yüce Mevlam bereketli kılsın inşallah...
Şimdiden hayırlı hasatlar. Bende kütahya için müfitbey düşünüyorum orta gecçi bi çeşit. Sönmez nasıl iyi sonuc aldınızmı daha önce ayrıca erkenci çeşit galiba ilkbahar geç donlarında sıkıntı olur gibi.

Erken ekmemek lazım.Bu sene sonbahar sıcak geçiyor.Kasım sonu gibide güzel yağmurlar gelir.Balıkesir bölgesi olarak kasım sonu aralık başı gibi ekeriz biz.

Bundan 40 gün önce ikinci kazayağını çekerken, toz ve sıcaktan feleğimi şaşırdığım; 10 gün önce üçüncü kazağını çekerken de, toz yüzünden her turda izi kaybettiğim için yağmurları bekledim. Bu hafta üç - dört gün yağan yağmur toprağı doyurmamıştır muhtemelen. Üç gün sonra, tırmık çekip toprağı birkaç gün dinlendireceğim. Kasım ayının başında arpa ekimini yaparım diye düşünüyorum.

Buğday tohumu fiyatları 5 TL olacak gibi duruyor.
Taban gübresi 20.20.0 +Zn , 4200 TL/ton ,
Arpa ve buğday arasında kararsız kaldık.
Buğday ve arpa için verim ortalama 600 kg/dk oldu.
Arpa tohumu fiyatları bilgisi verebilir misiniz?