Elektronik damper kolu

Hadi biraz tartisalim bildigimiz normal bildigimiz hidrolik damper kollarını nasıl elektronik yapariz hickimse dusunmedi elektronik olsa daha iyi olur die elektrikci elektronikci hidrolik ustalarini bekliyorum:)

Resimler ve ekler

• received_2328009070789189.png
    received_2328009070789189.png
    222.1 KB · Görüntüleme: 237
  • Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Piyasada lineer motorlar mevcut çalışma hızı düşük ve torku yüksek modeller tercih edildiği taktirde kullanışlı olucaktir, fiyatları ortalama bu sistem için olanlar 200,300 tl arası 4çıkışlı bi traktör için 600 700 tl arası malzeme tutar ayriyetten switch anahtar anahtarlar ayriyetten çamurluğa takılarak orta kol vs işlerde dışarıdansa kontrol sağlanabilir kanısındayım.

Piyasada lineer motorlar mevcut çalışma hızı düşük ve torku yüksek modeller tercih edildiği taktirde kullanışlı olucaktir, fiyatları ortalama bu sistem için olanlar 200,300 tl arası 4çıkışlı bi traktör için 600 700 tl arası malzeme tutar ayriyetten switch anahtar anahtarlar ayriyetten çamurluğa takılarak orta kol vs işlerde dışarıdansa kontrol sağlanabilir kanısındayım.
Benimde aklimda boyle bise vardi ucuza maal etmek icin ama linear motorlar seri hareket etmiyor aurduiono yazan bir arkadasim var onla beyin firtinasi yapicam seri hareket ettirebilrsek olur gibi bilmiyorum

Valla 250 300 bara kadar destekliyen bulamadim bulabilsem daha kolay olcak ama :(

Blok , selenoid, yağ çıkışları ve tüm hortumları ile 2000 liraya 5085 m traktörüme ilave 4 çıkış yaptım . Yılbaşı gibi taktım .
Traktörün pompa debisinde uygun blok alıp takılacak
250 -300 bara gerek yok .
Zaten traktörler 200 üzerine çıkmaz ölçtüm benimki 190 bar verdi

• Beğen
Tepkiler: emre66382
Blok , selenoid, yağ çıkışları ve tüm hortumları ile 2000 liraya 5085 m traktörüme ilave 4 çıkış yaptım . Yılbaşı gibi taktım .
Traktörün pompa debisinde uygun blok alıp takılacak
250 -300 bara gerek yok .
Zaten traktörler 200 üzerine çıkmaz ölçtüm benimki 190 bar verdi

yani 200 bar gayet yeterli peki yaptığınız işleri detaylı şekilde anlatabilirmisiniz ? blok filan derken anlamadım yani blok derken komple damper valfinimi diyorsunuz