ERKUNT 01.OCAK.2021 YENİ FİYATLAR

14.10.2010
2,244
4,079
Amasya

Erkunt bugün % 40 zam yaptı.Bu kadar beklemiyordum.

erkunt_traktor_fiyat_listesi (1)-1.jpg

erkunt_traktor_fiyat_listesi (1)-2.jpg

erkunt_traktor_fiyat_listesi (1)-3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: rahimavci

Ben 12 aralıkta anlaştım sözleşme yapıldı dursa 2022 için tahmini gelecek zama göre ama bayi şimdi beklenenin üzerinde zam geldi falan diyip iptal etmeye çalışıyor üzerine fark isterse ne olacak bilmiyorum böyle bir hakkı var mı

Parasını ödediyseniz , cayamaması lazım.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Almayın. Seve seve düşecekler. Ağızları açılınca "yerli traktör". Madem yerli neden dövize endeksli arttı bu fiyatlar? Enflasyon yüzde 35 bile olsa şuan banttan inen traktorlerde bu fiyatları uygulamak uyanıklığın daniskasi. Ben 3 sene bir traktöre çalışmam. Çalışacaklar buyursun versin siparişini.
Erkunt'un neresi yerli? Motor komple İngiltere'den ithal,şanzıman defransiyel ya Carraro , ya ZF.Farlar bile Hella.Şarj dinamosu Slovenya.Kabinin camları ve kasası, lastkler, dingil ve aksların,şanzımanın kutuları yerlidir.Zaten onlar Erkunt'un döküm işleri,kendi işi. Birde yan çekiler Doğanlar çelik dövmeden.Üstüne de kırmızı kaporta oldu bitti.Dünya böyle.Claas 'ın motoru perkins,Landini'nin perkins (Zaten o da İtalya'nın Erkunt'u).Traktör dövizden tamamen koptu.Sıra olduğu müddetçe zam yapmaya devam edecekler.

Tarih, tekerrürden ibarettir.
Yıl sonu alıcılar için alım fırsatlarıdır.
2022 enflasyon beklentisi %40 civarlarıydı , tek seferde düzenleme yapılmış, şaşıracak bir durum yok.
Bundan sonraki fiyat düzenlemeleri enflasyon hedefi %5 seviyesine uyar, inşaAllah.
Piyasa genliğini ve derinliğini daha yeterince sağlayamıyoruz.
2005 yılında , Hattat pazarlama müdürü Fatih Büyükyahşi beyefendi ile konuşmamızda, hava kompresörlü , 3 piston , 80 hp 4*4 çeker, kabinli klimalı, traktöre 80 000 TL ,
bir hidrolik orta kola 1000 TL diyordu.
Bir hidrolik orta kola bir inek parası istemediklerine seviniyoruz.

Son düzenleme:
Az bil yapmışlar gerçek enflasyon %137 kızmamalı ne ekersen onu biçersin bir kişiyi 2 sene seçersen sonumuz böyle olur tek adam dua edelimde sakladılar gerçek enflasyonu yoksa %150 zam gelirdi futbol takımı tutar gibi parti tutarsak az bile yaptıkları o traktörlerin asıl para tutan yerleri ithal ülkemizde iğne yapılmıyor bütün herşey dışarıdan geliyor adamlar sartılar herşeyi dışarıdan alınanan herzaman pahalıdır çiftçi açlıktan ölmeye başlar çiftçilik tek tekbaşına karın doyurmaz fabrikalarda sürünüp çift iş yapacağız başka çağre yok oyumu bende adamlar işlerini tam bitirsinler diye reise atacam ne dedi biri 700ton altını dağıtın nevar yok satın kazanmak için kaybetsekte gelen tufana gelsin oyverenlerinden çıt çıktımı boşverin paramız çöp oldu araplardan borç aldılar 1 doları 22tlden ödeyecekler bprcu yapanın chp sanarlar ben üzülmüyorum çiftçilik sadece hobi benim kim zam yapmış üzülmem o adama elektrik ,doğaldaz,yakıt vergi vs hepsi zamlandı kuaura bakmayın birazda iktidara kızalım bakın kazakistana adamlar siyasiler orduyu sokağa sürdüde ne oldu

Az bil yapmışlar gerçek enflasyon %137 kızmamalı ne ekersen onu biçersin bir kişiyi 2 sene seçersen sonumuz böyle olur tek adam dua edelimde sakladılar gerçek enflasyonu yoksa %150 zam gelirdi futbol takımı tutar gibi parti tutarsak az bile yaptıkları o traktörlerin asıl para tutan yerleri ithal ülkemizde iğne yapılmıyor bütün herşey dışarıdan geliyor adamlar sartılar herşeyi dışarıdan alınanan herzaman pahalıdır çiftçi açlıktan ölmeye başlar çiftçilik tek tekbaşına karın doyurmaz fabrikalarda sürünüp çift iş yapacağız başka çağre yok oyumu bende adamlar işlerini tam bitirsinler diye reise atacam ne dedi biri 700ton altını dağıtın nevar yok satın kazanmak için kaybetsekte gelen tufana gelsin oyverenlerinden çıt çıktımı boşverin paramız çöp oldu araplardan borç aldılar 1 doları 22tlden ödeyecekler bprcu yapanın chp sanarlar ben üzülmüyorum çiftçilik sadece hobi benim kim zam yapmış üzülmem o adama elektrik ,doğaldaz,yakıt vergi vs hepsi zamlandı kuaura bakmayın birazda iktidara kızalım bakın kazakistana adamlar siyasiler orduyu sokağa sürdüde ne oldu
İyi günler enişteniz fuardan traktör almıştı 2-3 ay sonra teslim diye bir sıkıntı var mı ek para talep etme gibi ?

• Beğen
Erkunt'un neresi yerli? Motor komple İngiltere'den ithal,şanzıman defransiyel ya Carraro , ya ZF.Farlar bile Hella.Şarj dinamosu Slovenya.Kabinin camları ve kasası, lastkler, dingil ve aksların,şanzımanın kutuları yerlidir.Zaten onlar Erkunt'un döküm işleri,kendi işi. Birde yan çekiler Doğanlar çelik dövmeden.Üstüne de kırmızı kaporta oldu bitti.Dünya böyle.Claas 'ın motoru perkins,Landini'nin perkins (Zaten o da İtalya'nın Erkunt'u).Traktör dövizden tamamen koptu.Sıra olduğu müddetçe zam yapmaya devam edecekler.
Zaten ben yerli demedim. Ağızları açılınca kendileri "yerli" diyorlar 😂

Görüşemedik fuarda 90bin zam galeceğini söylemişler umarım sıkıntı çıkmaz eniştem kafalarını yer onların 😂😂😂
Bizde fuardan aldık 80-90 bin gelecek Sıkıntı yok demişlerdi ben aradım traktör ne zaman gelecek gibisinden işte 2 haftaya gelir ama beklenenin çok üzerinde zam geldi fiyatı tekrar konuşmamız lazım falan dedi sıkıntı yaparsalar birlik olalım 😂

• Beğen