Erkunt 80.3 lüks hava tankı tahliye sorunu

b38c2bd1b8316330f494a6ffaa6b51ba.jpg

Bu parçanın 3 numaralı çıkışından frene basınca tıs sesi gelmesi gerekiyor birkaç haftadır oradan frene basınca yada el frenini çekince hava bitene kadar hava çıkıyor traktörü istop edince 5 dk hava bitiyor filtreyi falan temizlemek için surekli çalışır halde olması gerekiyor.sizce nasıl çözebiliriz .

erkunt-ventil-1.jpeg

3 numara valfin egzos çıkışı valf tamamen sona gelmediği için hava kaçırıyor olabilir
resimde işaretlediğim yerleri gevşetip fren pedalını biraz oynatın eğer düzelmezse sorun valfin içinden kaynaklıdır yada pislik gelmiş olabilir

eğer havalı römork freni kullanmıyorsanız alttaki ve üstteki hortumları söküp birbirine resimdeki rakorun 8 numara olanını alıp ekleye bilirsiniz
ama frene basınca çıkan tıss sesi kesilecektir

rakor.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 21996

3 numara valfin egzos çıkışı valf tamamen sona gelmediği için hava kaçırıyor olabilir
resimde işaretlediğim yerleri gevşetip fren pedalını biraz oynatın eğer düzelmezse sorun valfin içinden kaynaklıdır yada pislik gelmiş olabilir

eğer havalı römork freni kullanmıyorsanız alttaki ve üstteki hortumları söküp birbirine resimdeki rakorun 8 numara olanını alıp ekleye bilirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 21997
O vidaları gevsettigimde frenden cikardigimda kaçak kesiliyor ama ozaman da ben süremez gibi oluyorum alışmışım frene basınca tiss sesini duymaya iptal değilde bir çözüm arıyorum .çok teşekkürler yorumunuz için..bir ara soktum ozman süremez oldum 😂😂

• Beğen
Tepkiler: Ceryancı
Ekli dosyayı görüntüle 21996

Ekli dosyayı görüntüle 21997
İyi geceler. Bende 2017 model Erkunt 90lüks var ama frene basınca tıs sesi gelmiyor sebebi nedir?