erkunt 80t 4wd-same exp.2wd sürümde 24/4/2010

Ynt: erkunt 80t 4wd-same exp.2wd sürümde 24/4/2010

bi video daha :)
videoda pullukların dik görünmesinin nedeni sol dan cekmem telefonda öle gözüküyor bu videoda.. görüldügü gibi sol kol yere degicek gibi nasıl dik olabilir pulluk.. 14 gazla sürüm yapıyorum.. ve pullugun ayarı hep aynı derinlik ayarı v.s . oks ile indirim kaldırıyorum ayarları degişmiyor yani.. her yerde yaklaşık aynı gazla sürdüm 14-15 gazla.. rampalarda 15 gaz inişlerde 14 gaz verdim hep..

http://www.izlesene.com/video/arabalar-erkunt-servet-80t-gumuskaynak-koyu-palu/2055147

ceya023 link=topic=31748.msg271959#msg271959 date=1272546474' Alıntı:
murat pullugu diktigimiz falan yok iki kolda eşit pulluga ayar vermesişnide iyi biliriz.. pullugun gövdesi tarlaya paralel normalde ama sen videonun sonunda yan göruyosun dimi.. onun nedeni trakttör çizi bittigi için çiziden sol tekerlek çıkınca pulluk dik görünüyor.. yoksa pullugu dikip sürmeyiz biz.. bu pullugu istedigin derinlikte çekebiliyor ben denedim.. üst şasi yere degene kadar indirdim yine çekti.. bide pullugu dedigin gibi dik etsek sol kolyere degmez çogu zaman sol kol yere degiyordu.. gercekten çekişinin bu kadar iyi olabilecegini tahmin etmiyordum bende..

murat pullugun ayarınıda ben verdim iki kolda eşit yan kollar.. ve ilk videoda pulluugun dikmi paralel mi oldugunu görürüsün pulluklar tamamen yere paralel.. dikkatli izlersen görebilirsin bunu.. ve bu son videodaki toprak çok zor işlenen bi toprak bi hafta daha süremessek taş gibi oluyor.. ve kapışkan toprak ke4ske pullugu kaldırdıgında ceksekdim ozaman görürüdünüz pulşluga yapışıyor kurekle temizliyoruz iki üç hatta bir kanatlarını.. sen murat bi erkuntun kullan ondan sonra çekişini anlıcaksın 4x4 lerini özellikle...
dorudur yavuz ben sedece gordumu soyledım tabi kullanan daha iyi bilir birde yavuz heralde 4 lü 14 takıyosun demi sen neden 6 lı 11 li veya 5li 12 li takmıyosunuz

68cerran68 link=topic=31748.msg272200#msg272200 date=1272633381' Alıntı:
dorudur yavuz ben sedece gordumu soyledım tabi kullanan daha iyi bilir birde yavuz heralde 4 lü 14 takıyosun demi sen neden 6 lı 11 li veya 5li 12 li takmıyosunuz

kardeş bizim burada topragın iyice cevrilmesi gerekir 4lü 14lü topragı tam latı ust eder iyice.. 11 ' pulluk kullanan pek olmaz bizim burda topragı tam cevirmez.. en düşük 12' kullanılır.. bide mesela bu sürdügüm son tarlada 11 inç pulluk kullansan toprak oldugu gibi pulluga yapışır çok yapışkan toprak üstü kuru ama altı çamurdur..pulluk tam cevirmeyince toprak tutuyor ve sonra pulluk topragı cevirmedigi için üzerindende sıyıramıyor ve tıkıyor pullugu.. 14 inç i tam saldırın zaman topragı tam ceviriyor ve kanatların üzerine topragın fazla yapışmasını engelliyor.. ve hem iş derinligide 14 inçte dha iyi oldugundan telbiste gec cıkıyor tarladan ve anız ve otlar tohumlar sürüm sırasında iyice topragın altına gömülüyor..

Güzel paylaşım erkunt iyi gidiyo bide pullukları değiştirseniz bizim burda ünlü fln kullanıyolar alpler gibi oda biraz çamurlu tarla olsun tabakları silmiyo çamur yapışıp kalıyo şakalak veya turan otomatikli pulluklar var bizde çamurun tabağa yapışma derdi yok ışıl ışıl çıkıyo tabaklar :D

anayurtlu link=topic=31748.msg273287#msg273287 date=1272922775' Alıntı:
Güzel paylaşım erkunt iyi gidiyo bide pullukları değiştirseniz bizim burda ünlü fln kullanıyolar alpler gibi oda biraz çamurlu tarla olsun tabakları silmiyo çamur yapışıp kalıyo şakalak veya turan otomatikli pulluklar var bizde çamurun tabağa yapışma derdi yok ışıl ışıl çıkıyo tabaklar :D

usta bizim burda ünlü ve turan pulluk iç yok.. biz alpler sipariş verdik.. bi haftaya kadar gelecek.

anayurtlu link=topic=31748.msg273303#msg273303 date=1272962543' Alıntı:
Hayırlı olsun alplerin otomatikli turanla bi çit sürsen bırakamanda işte yokmuş sizin oralarda
evet sonucta parcası falanda olmalı yani sadece pullugu almakla iş bitmiyor.. otomatik pulluklarda çok pahalı biim burda pek yok.. standart kalın mazeme ısıl işlem görmüş alplerin 14' 4lüsünü siparis ettik

Arkadaşlar uzun süre sonra benim de artık erkun servet 80 nim var yeni aldık bir hafdalık sürüm yapma fırsatı olmadı.
arkadaşlar yolda suratlı giderken sa taraf altdan bir takırtı geliyor gibi dişliyi andırıyor fakat çözemedim daha servisi gelmedi soramadım bu servetlerin hepsinde varmı bu ses yoksa benim traktr faprika çıkışlı hatalımı?

tura30 link=topic=31748.msg281816#msg281816 date=1277231642' Alıntı:
Arkadaşlar uzun süre sonra benim de artık erkun servet 80 nim var yeni aldık bir hafdalık sürüm yapma fırsatı olmadı.
arkadaşlar yolda suratlı giderken sa taraf altdan bir takırtı geliyor gibi dişliyi andırıyor fakat çözemedim daha servisi gelmedi soramadım bu servetlerin hepsinde varmı bu ses yoksa benim traktr faprika çıkışlı hatalımı?

usta hayırlı olsun gule gule kullan.. ama benim kinde ses falan yok.. onu sen servise göster en kısa zamanda..

osman123 link=topic=31748.msg284201#msg284201 date=1278612459' Alıntı:
merhabalar kardeş bizde yeni servet aldık ama hidrolik kolların ayarını bir türlü bulamadık bu konuda yardımcı olursan sevinirim

usta hidrolik kolarının ayarını bi çok konuda anlatmıştık.. öenmli olan esneme kolunu uygun posizyonda koyman.. buda 4 ün altında olmasın derinlik ayarı yaparken kırmızı kolu 5-6 nın üzerinde olacak şekilde ayarlarsan.. yeterince esneme yapacaktır ve traktör rahat sürüm yapacaktır.. orta kol tam düz olacak şekilde sol gergi kolunu ayarla ama bi esneme payı olarak 1-2cm bırak solda.. sağ taraftaki pimi çıkar zaten o tarafın bi foksiyonu yok oraya pim takmaya gerek yok pulluk herzaman sola kayacagı için.. hem pulluk tasa v.s geldiginde kaçabilmesi acısından.. ayrıca kolların yukseklikleride sol kolu 6diş aç sağ kolu 4 diş..
ayrıca hatta traktör zorlandıgı zaman pullugu kaldırma sadece kırmızı hassasiyet kolunu yani kaldır biraz traktör hemen rahatlar sonra eski posizyonuna getir bu sayede pullugu kaldırmadan rahatca duzgun bi sürüm yaparsın.. hassasiyet kolunu dogru kullandıgın zaman harika çift sürersin tum hatlar aynı yukseklikte olur ve tarla düpdüz olur.. mesela ayarlama yaparken önce tarlaya gir agır bi viteste 3 takviye olabilir.. pullugu tamamen sal iki koluda aşagıya biraz ilerle o esnada sarı kolu az yukarı kaldır pulluk istedgin derinlikten biraz daha derin deyse budefa kırmızı kolu kaldır 4-5-6 nın üerne bi yere kadar istedigin derinligi bulduysan artık hiç dokunma kollara bulamadıysan sarı kolla hafifi bi ayarlama yap.. ve daha sonra sarı kola asla dokunmayacaksın sürüm boyunca.. traktör zorlandıgında kırmızı kolu yukarı kaldıracaksın egerki tarla sertse batmıyorsa pulluk kırmızı kolu aşagı indiriceksin ama asla tam aşaıga dururma kolu 4ün altına indirme indirince pulluk batınca tekrar 4 e getir bu sayede eseneme yapabilecek traktör.. zaten bi traktörün iyi pulluk çekmesini belirleyen en önemli faktör hidrolik hassasiyetidir.. buda erkuntta fazlasiyla var ve cok iyi..

Arkadaşlarda bende 1 ay önce servet 80 aldım fakat başıma gelmedik kalmadı traktr konusunda bir sorunum yok fakat bayi ve servis hakkında çok şikayetciyim.bu şekilde oldunu bilseydim almazdım.
Anlatıyım traktörü kayseriden aldım.bayiden servet 80 lüks tipini 70bine anlaşmıştık banka kredili işlemleri yaptırdım bayiye verdim fakat 15 gün oldu tık yok bir gün bankadan tl geldi e kefilin biri ihdiyarmış olmazmış bende sinirlendim bankadan belgemi aldım ilçeye geldim tmosan 85 80 60bine pazarlık yaptık ve aldık.bunu duyan erkunt bayi geldi yalvardı yakardı tmosanı geri verdik vermezdimde fitese geçmede sorun yaşadım sorunca yeni dediler neyse.erkuntu gece getirdiler fakatbizde bak arkadaş biz onu 60 anlaştık sende ikram edecan dedik 65 tekrar anlaştık akşam dikkatlice inlemedim evdede deildim işim vardı arazideydim sabah kalktımki benim anlaştım traktr deil servetin lüks tipi deil klima yok.idirollukta piston yok.komprosör sisdemi yok. sinirlendim aradım gelin götürün moturunuzu dedim araya adam düşürdüler kıramadık fakar idirollik pistonun sözünü aldık daha gelecek.
konuşmada servis gelecek pullu takacık bize gösderecekti sözde nerde motur çalışmadı arıyom bayiyi servise telf açıyor servis işim var gelemem ordan şunu şunu yapın diyor neyse kendim tamir etmek zorunda kaldım bu benim mi işim servisinmi.servise gittim motorla diyorki beni aradılarda işim var dedim.erkuntun müdürü aradı onada işim var gidemem dedim demekki balık baştan kokar.erkuntun müdürü servise söz geçiremiyorsa ben ne diyim.
ARKADAŞLAR benim düşdüm hataya düşmemek için aldınız traktre pazarlık olu olmaz alın götürün alamadıysanız kabudu açın şase numarasını yazın üzerinize alın.
KAYSERİ BAYİSİNE İNANMAYIN ANLATTIKLARINA
BURDAN ERKUNTUN BAŞINDAKİ MÜDÜRLER BURDAN BİZİM BU YAZILARIMIZI OKUYORSANIZ KİME BAYİLİK VERDİNİZİ İYİ DÜŞÜNÜN YOKSA BURDA BENİM GİBİ ERKUNT KULLANANANLARIN YAZISINI GÖRECEKSİNİZ.

kardeşim sana baya haksızlık yapmışlar bende aldım erkun 70t en dolusu olarak anlaştık adamlar en dolusunu getirdiler pistonlu kompresorlu ve yarım saatten fazlada traktorun ozelligini anlattılar her tarafının gosterdiler ve çift surerken çagırın dediler çağırmadık biz ama ilk indirince gosterdiler zaten hidrolik in ne durumda olacagını snnki baya kotu olmuş lux anlaşmışsın normal kabin gelmiş pistonsuz kompresorsuz bence çok saçma bişey yapmışlar

valla usta cok dikkat etmek lazım acayip üç kagıtcıymış snein bayi zaten .. 2500tl kopülösör +2000tl kilma+950tl pistonlar desen 5000tlyi geciyor.. artı en fulünü bens ormuştum 68bin tlydi tv de vardı içinde ufak.. bence bayiyi iyice sıkıştır komplösör attır.. kayseri bayisi harbiden üç kagıtcıymış demek ki.. cogu serviste öle pazarlık etmeden bakım paketi veya parca almayın en az 40-50 tl fark ediyor :)) .. kesek malatyadan alsaydın traktörü malatya bayisini tanırım iyi adamlardır. en azından böle üç kagıt olmazdı promosyonda yaparlardı sana..neyse usta gule gule kullan takma kafaya elbet hakkın cıkar onlardan.. traktörn güzel kazasız belasız kullan..