erkunt klima sorunudaşladaşlar size bir sorum olcak

Arkaşlar size bir sorum olcak.Holder çektigimiz gün hava sıcaktı klimayı son ayarına kadar açtık ama içeriyi o kadar çok sogutmadı Markası Alize klimanın Sogukta üfürüyo peteklerden ama daha 20 25 derecede bu kadarsa yazın nabcaz bilemiyorum.Sizce neden sogutmuyordur :S

Ynt: erkunt klima sorunudaşladaşlar size bir sorum olcak

koparanlı 80.4 servet link=topic=55384.msg590892#msg590892 date=1336417060' Alıntı:
Gaz derken nerden bakıyoruz birde ne kadar sürede bitiyor :S
klimacılar anlar ondan süre olarak tam bilmiyorum ama benim phantomu getirmiştim geçen hafta gaz kalmamış içinde klimacı gaz basılan başlıkların kaçırdığının söyledi onlarıda değiştirdi gazı da bastı motordaki klima ünitesini klima çalışırken bak orada 2 tane başlık var galiba onlar buz gibi olunca gazı bitmemiş oluyor

phantomerkunt link=topic=55384.msg590898#msg590898 date=1336417281' Alıntı:
klimacılar anlar ondan süre olarak tam bilmiyorum ama benim phantomu getirmiştim geçen hafta gaz kalmamış içinde klimacı gaz basılan başlıkların kaçırdığının söyledi onlarıda değiştirdi gazı da bastı motordaki klima ünitesini klima çalışırken bak orada 2 tane başlık var galiba onlar buz gibi olunca gazı bitmemiş oluyor
Bakıcam bi teşekkürler
wood link=topic=55384.msg590899#msg590899 date=1336417367' Alıntı:
benimkide öyle ya yazın 2. ayara getirmeden sogumuyor içi.3. ayara getirince ses yapıyo zaten.
Ben 3. ayara getirdim ses duymuyorum zaten radyo açıkken hiç duyulmuyorda 3. kademede bile o kdr sogutmuyor.
Emin Ünal link=topic=55384.msg590897#msg590897 date=1336417246' Alıntı:
Gazı bitmiştir.Servise bildir onlar size yardım eder. ;)
Söyleyim bi zaten 200 saat bakımına az kaldı.

koparanlı 80.4 servet link=topic=55384.msg590903#msg590903 date=1336417601' Alıntı:
Bakıcam bi teşekkürler Ben 3. ayara getirdim ses duymuyorum zaten radyo açıkken hiç duyulmuyorda 3. kademede bile o kdr sogutmuyor.Söyleyim bi zaten 200 saat bakımına az kaldı.
Erkuntu ne zaman aldın sen ?

Donanımlı traktör sahiplerini, donanımlı sorunlar çok terletecek.:) Demedi, demeyin. Klima soğutmaz, gaz kaçırır, kompresöre yağ verir, kompresör segman kırar, hava tertibatı bi kaç defa başka nedenlerden dolayı söküldümü hava doldurmaz olur, frenlerdeki hidrolik merkez beyinleri ayrı dert, tamiratı ayrı dert. İlerleyen yıllarınız kabusa dönüşmesin.

Emin Ünal link=topic=55384.msg591086#msg591086 date=1336473374' Alıntı:
Erkuntu ne zaman aldın sen ?
Aralık falandı galiba
omerfarukkoc link=topic=55384.msg591105#msg591105 date=1336476225' Alıntı:
Gazı O Kadar Erken Bitmez... Benim TL100A 2006 Model... Daha 2011 Yazında Doldurttum Gazını...
Kaçak Olabilir Belki, Bi İhtimal :)
Servise göstercem bi
nailyetek link=topic=55384.msg591106#msg591106 date=1336477350' Alıntı:
Donanımlı traktör sahiplerini, donanımlı sorunlar çok terletecek.:) Demedi, demeyin. Klima soğutmaz, gaz kaçırır, kompresöre yağ verir, kompresör segman kırar, hava tertibatı bi kaç defa başka nedenlerden dolayı söküldümü hava doldurmaz olur, frenlerdeki hidrolik merkez beyinleri ayrı dert, tamiratı ayrı dert. İlerleyen yıllarınız kabusa dönüşmesin.
Gülü seven dikenine katlanır demi ok-*-s

nailyetek link=topic=55384.msg591106#msg591106 date=1336477350' Alıntı:
herşeye rağmen donanımlı traktör hiç birşeye değişilmez millet sıcağın bağrında herg yaparken ben açıyorum klimayı yayla gibi o yüzden o kadar olacak artık nail abi

omerfarukkoc link=topic=55384.msg591105#msg591105 date=1336476225' Alıntı:
Gazı O Kadar Erken Bitmez... Benim TL100A 2006 Model... Daha 2011 Yazında Doldurttum Gazını...
Kaçak Olabilir Belki, Bi İhtimal :)
kullanıma bağlı o :) bizm 3085 2008 model 3-4 kere bastırdık ama mart ayında bile klima açıyorum yoksa durulmuyo içinde :)

traktörün gazı kolay kolay bitmez benim jd 2009 model aldığım günden beri daha dün gittim sanayiye yıkattırmak için gelmişken klima gazınada baktırdım gazı tam çok iyi dedi senin dediğin gibi daha 200 saat dolmadan gaz bitimi kaçak filan olmadan kolay kolay bitmez ama erkuntlarda klima sorunu duydum pek randımanlı istenilen düzeyde çalışmıyor diye burda erkunt bayi bile kendi yerlerini yazın tenteli traktörde işliyor kabinlide durulmuyor diye...

arkadaşlar bendede aynı sorun var klima az soğutuyor bide klimayı sadece devir ayarını açarakmı çalıştırıyonuz yoksa alttaki dümeye basıptamı

arkadaşım o marka klimaların hepsi arzalı ve hatalı bizim ilçede en az 20 erkunkide çalışmıyordu geçen klima servisi 2 yıla yakın oldu arza devam edeli geçen hafta geldi yaptılar düzeldi bölge servis müdürünü ara anlat derdini yeni erkutlarda başka marka güzel kilima var klimaldan erkuntun ismi lekeleendi

yahya link=topic=55384.msg591323#msg591323 date=1336505926' Alıntı:
arkadaşım o marka klimaların hepsi arzalı ve hatalı bizim ilçede en az 20 erkunkide çalışmıyordu geçen klima servisi 2 yıla yakın oldu arza devam edeli geçen hafta geldi yaptılar düzeldi bölge servis müdürünü ara anlat derdini yeni erkutlarda başka marka güzel kilima var klimaldan erkuntun ismi lekeleendi
Çalışıyor sogukta üflüyor ama içeri ne hikmetse sogumuyor :S

kardeşim bizm kinde bi sıkntı yok çok şükür güzelde soğutuyor ama sen servise felan bildir. bizim bi akrabada 70 e var onların kindede böle sorun oldu servise baktırdılar fabrikadan klima gazını doldurmadan yollamış fabr,ka sonra garanti için de oldugu için servis gazını doldurdu sonra sıkntı felan kalmadı şuan kullanıyolar