Merhaba Erkunt Haşmet 110 ve Kubota m5 112 arasında kaldım.
Erkunt Haşmet 110 lüks 1.600.000, Erkunt Haşmet 110 lüks CRD 1.850.000 -> 2 ay içinde teslim, sabit fiyat
Kubota m5 112 1.750.000 -> hemen teslim
Bu üç traktör arasında kaldım Erkunt'un torku daha yüksek ve daha ağır, 16+16 vitese sahip, levyeli; Kubota'nın ise powershuttle'ı var ve 36+36 vitese sahip
Kubota hafif aynı zamanda boyu da kısa ve düşük torklu olduğu için az çekiyor diyorlar ama daha teknolojik ve çok az yakıyormuş (euro5 motor)
Sizce hangisini tercih etmeliyim, neden?
Ekleme: Kubota'nın yan kolları eski tip manuel yani 2 tane kol var oradan ayarlanıyor ama k-lift var (teknolojik olmayan tek özelliği galiba)

Son düzenleme:
Kalite, sağlamlık gibi konularda kubota tercih edilir. Hafif oluşu agır toprak işleme işlerinde biraz can sıkıcı olabilir, hidrolik hassasiyeti konusuna çözümler geliştirilmiş. Erkunt agır oluşu toprak işleme de avantaj sağlar başkada bir üstünlüğü yoktur kubota ya. Türk traktör sanayisi malesef ülke çiftçimiz lehine hizmet üretmemekte, kopya ve yapıştırma sanayi politikasından vazgeçmediği sürece 3. Dünya ülkesi konumundan çıkamaz.

Merhaba Erkunt Haşmet 110 ve Kubota m5 112 arasında kaldım.
Erkunt Haşmet 110 lüks 1.600.000, Erkunt Haşmet 110 lüks CRD 1.850.000 -> 2 ay içinde teslim, sabit fiyat
Kubota m5 112 1.750.000 -> hemen teslim
Bu üç traktör arasında kaldım Erkunt'un torku daha yüksek ve daha ağır, 16+16 vitese sahip, levyeli; Kubota'nın ise powershuttle'ı var ve 36+36 vitese sahip
Kubota hafif aynı zamanda boyu da kısa ve düşük torklu olduğu için az çekiyor diyorlar ama daha teknolojik ve çok az yakıyormuş (euro5 motor)
Sizce hangisini tercih etmeliyim, neden?
Şuanki traktörünüz nedir hangi işlerde kullanacaksınız

Yazdığınız fiyatlara kesinlikle Kubota yakıt sağlamlık konfor teknoleji kobotayı öne çıkarıyor
Hafif olduğu içın de 110 hp gibi değide 100 beygirmiş gibi işe koş

Kubota M5 112 yazılımla ;
140 hp , 460 n.m. tork ,
M108S yazılımla ;
133 hp , 470 n.m. tork ,
Geçmiş yıllarda ,
Kubota M108S ile Erkunt 110 Lüks CRDi traktörün fiyatları eşitti.
Erkunt 110 Lüks Deuthz CRDi motor , 150 hp, 600 n.m. tork kapasitesine sahiptir.
Çekiş gücü olarak Erkunt bir adım önde olacağı açıktır.
Kubota tork eğrisi , yumuşak yay şeklinde 1500 rpm de tepe yapan nitelikte ,
Deuthz tork eğrisi 1600-1800 rpm sabit tork aralığı şeklinde ,
Tekerlere lüle gibi çamur dolanıp , römork çıkarma işiniz olur mu?
Çamur zeminlerde çapraz asılan ve teke düşen traktörlerle uğraşmak zordur.
Bunun için ikisini de tercih etmezdik.

140 hp , 460 n.m. tork ,
M108S yazılımla ;
133 hp , 470 n.m. tork ,
Geçmiş yıllarda ,
Erkunt 110 Lüks Deuthz CRDi motor , 150 hp, 600 n.m. tork kapasitesine sahiptir.
Çok çamurda römork çekme işimiz çok nadir olur.
Başka hangi traktörü tavsiye edersiniz?
Teşekkürler.

140 hp , 460 n.m. tork ,
M108S yazılımla ;
133 hp , 470 n.m. tork ,
Geçmiş yıllarda ,
Peki tork eğrisi hangi devirlerde nasıl olmalı hangi traktörün motoru bu özelliklere sahip?

Kuru tarımda ağır iş için Erkunt, sulu tarım ve hafif işler için Kubota. Kubotaya ağır iş yaptırmaya kalkarsan Erkunt dan fazla yakar. Her ikisinin de bölgenizdeki servis hizmetleri durumlarını da değerlendirin.

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Kuru tarımda ağır iş için Erkunt, sulu tarım ve hafif işler için Kubota. Kubotaya ağır iş yaptırmaya kalkarsan Erkunt dan fazla yakar. Her ikisinin de bölgenizdeki servis hizmetleri durumlarını da değerlendirin.
Asıl şeker pancarı ve silajlık mısır var ama buğday, çavdar, arpa bunları bazı yıllar suluyoruz bazı yıllar da sulamıyoruz, yonca da var Kubota daha çok zorlanmaz mı ben öyle düşünüyordum

Son düzenleme:
Peki tork eğrisi hangi devirlerde nasıl olmalı hangi traktörün motoru bu özelliklere sahip?
Tractor of the year , jüri üyesi Ömer Bey' e danışsak iyi olur.
5 sınıfında NH T5060 çamur performansı iyiyken 6 sınıfında Case İH Maxxum seri , JD 6130R , Deuthz 6185 TTV , 7 sınıfında T7070 yürüyen olarak beğendiğimiz modellerdir.
Pancar römorku çekmek için NH TD110 modelin çokça kullanıldığını da görüyoruz, çamurda iyi yürüyen bir traktör.

• Beğen
Tepkiler: jettarım
Tractor of the year , jüri üyesi Ömer Bey' e danışsak iyi olur.
5 sınıfında NH T5060 çamur performansı iyiyken 6 sınıfında Case İH Maxxum seri , JD 6130R , Deuthz 6185 TTV , 7 sınıfında T7070 yürüyen olarak beğendiğimiz modellerdir.
Pancar römorku çekmek için NH TD110 modelin çokça kullanıldığını da görüyoruz, çamurda iyi yürüyen bir traktör.
Öncelikle teşekkür ederim
NH TD110'da çok fazla sıra vardır, söylediğiniz diğer modeller de çok pahalı, peki Landini 5-100 (95 HP)/120 (114 HP) nasıldır, motorları nasıl aynı mı? FPT'nin sitesinde aynı seriden (F36) birden fazla motor var o yüzden aynı mı diye sordum aynıysa 5-100 yazılımla 114 HP olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Durmushu
Öncelikle teşekkür ederim
NH TD110'da çok fazla sıra vardır, söylediğiniz diğer modeller de çok pahalı, peki Landini 5-100 (95 HP)/120 (114 HP) nasıldır, motorları nasıl aynı mı? FPT'nin sitesinde aynı seriden (F36) birden fazla motor var o yüzden aynı mı diye sordum aynıysa 5-100 yazılımla 114 HP olur mu?
Kataloglara baktığımızda genelde Landini serilerindeki motorlar NH ve Case İH , motorlarından farklı model tercih ediyor.
Çünkü iki traktör bir birinin tıpa tıp aynısı olmaz.
Motor etiketindeki seri no' sunu , F5C,D,E gibi başlayan kodu görmemiz gerekir.

Kataloglara baktığımızda genelde Landini serilerindeki motorlar NH ve Case İH , motorlarından farklı model tercih ediyor.
Çünkü iki traktör bir birinin tıpa tıp aynısı olmaz.
Motor etiketindeki seri no' sunu , F5C,D,E gibi başlayan kodu görmemiz gerekir.
Hocam Landini 5-100 ve 5-120' nin motorları aynı mı diye sormak istemiştim çünkü FPT'nin sitesinde motorlar aynı seri olmasına rağmen beygir güçlerine göre farklı eğrilere sahip, aynı motor yazılımla mı beygir düşürülmüş yoksa gerçekten farklı motorlar mı bir de yorumlayabilirseniz sevnirim
Teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca