Erkunt Nimet 70 vs Hattat A80

Arkadaşlar merhabalar yarın bir traktör almak zorundayım işler iyice daraldı :eek:

Senede 50-60 dekar yer işleyecek çoğunlukla da ara işlerinde su tankeri römork vs taşımakla meşgul olacak arıza çıkarmayacak bir traktör ihtiyacım var almışken de söyle şekli şemali düzgün yeni olmasa da yeni görünümlü bir traktör olsun istiyorum ve bu bağlamda en son iki traktör arasında kaldım.

2014 model Erkunt Nimet 70E - 70E+ ya da 70 Lüks o anda hangisi denk gelirse artık ya da yine 2014 model Hattat A80. İkisi de klimalı kabinli ikisi de benim işimi görür işin açığı benim gönlüm Hattat'dan yana hem duruşu hem daha kuvvetli oluşundan ama çok ciddi bir şekilde ikinci elinde problem olduğunu söylüyorlar o yüzden Erkunt alacak gibiyim ama son kez bir de size sorayım dedim.

Size göre hangisi neden alınır, çok değerli yorumlarınızı bekliyorum...

• Beğen
Tepkiler: Aydın38
Komşu köyden bir arkadaş 80.3 Erkunt 4 yıl önce 80 000 TL ye aldı, yakıt yetiştiremedi, motor yeniyken resmen içiyor, bir kere zarar ederim demiş, 60 000 TL ye geri satmış, sıfır 70 lik almış, bir sezon kullandıktan sonra onuda sattı, Fiat 70 56 S aldı. Rahat ettim diyor. Kullanıcının yalancısıyım.
LDA olmayan ve yakıt pompası ayarsız modeller yeniyken veya sağır kalmışsa yakıt yönünden sizi üzebilir, demedi demeyiniz.

Yeni almayacağım ikinci el 1.000 - 1.500 saatte traktör almayı düşünüyorum ayırdığımız bütçe de 4 pistonlulara yetmiyor. Erkunt 70E alacağım gibi ama Hattat da hâlâ bir taraftan göz kırpıp aklımı çelmiyor değil 😁

Yeni almayacağım ikinci el 1.000 - 1.500 saatte traktör almayı düşünüyorum ayırdığımız bütçe de 4 pistonlulara yetmiyor. Erkunt 70E alacağım gibi ama Hattat da hâlâ bir taraftan göz kırpıp aklımı çelmiyor değil 😁
Konunun üzerinden epey vakit geçmiş ben malatyada aynı işler için bir traktör alacağım.Hattattın yedek parça sorunu var. Birde arıza yapıyor diyorlar. Bende erkunt nimet 70 ile john dere 5055e arasında kaldım. Siz ne aldınız merak ettim.