ERKUNT SERVET 80T Mİ TÜMOSAN 75-80 Mİ?

SİZCE ERKUNT SERVET 80T Mİ YOKSA TÜMOSAN 75-80 Mİ DAHA GÜZEL.SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ SEÇERDİNİZ...

• Kullanılan toplam oy
    5
Ynt: ERKUNT SERVET 80T Mİ TÜMOSAN 75-80 Mİ?

helal olsun ersan abi be kulak dolma bilgilerle yorum yapan o kadar çok adam var ki durdura bilene aşk olsun.ben aylardır senin söylediklerini söylüyorum

Diğer arkadaşlarında belirttiği gibi,silindir sayısından ziyade, önemli olan Tork tur.Diyelim 2 tane 100 beygirlik motor koyun;silindiri çok veya az olan değil,Torku yüksek olan öne geçer.....Yerli Malı Tümosan ve Erkunt ' un daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum....Erkunt kısa sürede iyi noktalara geldi.....iki marka içinde %100 ü yerli değil deniliyor,belli bir yüzdesi yerli olmayabilir ama zamanla Safkan Yerli olacakları inancındayım....Almanlar basit başlayıp zamanla geliştiler....İkisi arasında karar vermek gerkirse Tork ve şanzıman(mehmetov;'arkadaş şanzıman farkı var servette 66 dişli var tümosanda 43 aradaki fark bu') bakımından Erkunt tercihimdir. alk-*s

tabikide erkunt şanzumanı yeter alman zf traktör yerli olunca iyi olur diye bişeymi var tartışıyonuz nekadar yerliyse okadar kötüdür benim traktörümde yerli

erkunt 70 4wd kullanıyorum ve 5 li 12 numara pulluk takıyorum ve üst demirlerine kadar batırıyorum banamısın demiyo 4 silindirden fazlası vardır azı yoktur yakıtta 4 silindirleri goruyoruz bu arada :):)

simyam link=topic=725.msg277658#msg277658 date=1274987074' Alıntı:
Bizde hem 85.80 tüma var hemde servet 80 aralarında fark yok hatta erkunt tümodan daha seri...

bu konuda en iyi karşılaştırmayı sen yapabilirsin.. oda tumosan 82bg erkunt 75bg gucunde..

Nadas yaparken aralarında fark yok
yakıtta erkunt biraz daha az yakmaktadır ondandır ki ara işlerinde hep erkuntu kullanırız.

ehe erkunt ve tumo turkse uzel hepsinden daha cok türk mali :) belki uzun yıllar turk traktorun nh a urettigi gıbı mf adına calismissada suan uzel markasıyla kenidisi uretiyor erkunt da perkins motor uzelde :) erkunt 30 yıldır dokum yapıyosa uzelde 30 yıldır bu topraklarda trakdor uretıyor :)

Hadi bu tartışmaya yeni bir Tümocan kullanıcısı olarak bende katılayım:D Arkadaşlar şanzuman bir traktörde çok önemlidir. Bundan önceki motorumuz STEYR 8073tü. 70 BG 16 ileri 8 geri şanzumana sahipti. Aynı 70 bg 56 ve 66 serisi motorlardan hem daha az yakıyordu hem de daha çok iş yapıyordu. 3 traktöründe motor güçleri aynı( 8073/70-56/70-66).
STEYR da 16+8
70-56 da 8+2
70-66 da 12+12
vites seçenekleri vardır. Steyrda motor hafif bi bayılma yapacağı zaman vites düşmez buçuğa takıp aynı viteste iş yapardık. Ama 56 serisinde bu yok. direk vites düşeceksin. 66 serisi çk beğendiğim bir motor dayanıklıdırda. Ama yine de STEYR ın yaptığını yapamazdı.

Gelelim TÜMOCANLA ERKUNTA;
Erkuntu ve Tümocanı iş yaparken hiç kullanmadım. Edindiğim tecrübelerle konuşursam Erkunt şanzumandan kazanır. Fakat bayırda yük çekerken 3 silindirli olması sebebiyle bayılma yapar. Kim ne derse desin. Vites düşürtmek zorunda kalacaktır bayırın azşığına çokluğuna göre. 4 silindirli motor bir silindirden kazanır. Belki oda düşer fakat daha randumanlı çalışır. Ekzosttan çiğ mazot atmaz. Pullukla sürüm yaparken arkadaki ekipmana göre Erkunt yine uygun şanzumanı bulur. Tümocan da uygun şanzumanı bulur. Ama motor zorlandığı zaman 3 silindir oluşundan ERKUNT yine vites düşürecektir. Tümocan vites düşürmeden gidebilir çünkü bir silindir yine kazandırır.
Bende 74-80 DT TÜMOSAN var yeni aldık ve daha iş yapmadık. Komşumuzda SERVET 80 var. Eğer oda izin verirse motorları aynı tarlaya sokarız. Deneriz.Sizlerede güzel bi çekim yaparız. ERKUNTUN yeni E serisi ile karşılaştırma yapılacak olursa taBiki TÜMOCAN derim:D

arkadaşlar konuya biraz geç kalmış olarak katılayım bu gün tarım fuarına katıldım erkun servet 80 4 silindirli traktör üretmiş,motor gücü 3 silindirli kadar ama bilmiyorum dah yeni bu fuara getirmiş nasıl çıkacak iyimi kötümü bu günlerde bir traktör alasım vardı td85d 4wd alacaktım ama onu görünce karasız kaldım,fiyatı 73000 tl diyor oradan new holland ın standına gittik td90d nin fiyatını sorduk oda 71000 tl diyor şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.ikiside sıfır ;ben bir ara bir video izlemiştim servet 80 4WD NEW HOLLAND TD95D 4WD yi çekiyordu şimdi servet 80 4wd silindirli traktör çıkarmış ne yapmalıyım bir fikir verecek olan varmı,servet zf şanzumanlı ve Eşansumanlı olarak iki seçemek li şanzuman sunuyor.Sizlerden yorum bekliyorum.

tümoda güzel ama erkunt 80 t daha iyi özellikleri ise bunlar

erkunt 80 t

Motor : Perkins 1104D-44T
Silindir Hacmi (litre)/Sayısı : 4.4/4
Vites Sayısı : 16 ileri / 8 geri
Beygir Gücü : 76 Hp @ 2200 dev/dak
Maksimum Tork : 307 Nm @ 1400 dev/dak
Kaldırma Kapasitesi : 3400 kg
Yakıt Tankı : 110 Litre

[

konu hortlamış iki markanında yeni traktörleri çıktı.
erkunt 80 t

Motor : Perkins 1104D-44T
Silindir Hacmi (litre)/Sayısı : 4.4/4
Vites Sayısı : 16 ileri / 8 geri
Beygir Gücü : 76 Hp @ 2200 dev/dak
Maksimum Tork : 307 Nm @ 1400 dev/dak
Kaldırma Kapasitesi : 3400 kg
Yakıt Tankı : 110 Litre

MOTOR Stage III-A
Tümosan 4DT-39T175C
Maksimum Motor Gücü (Hp) 75
Silindir Sayısı 4