ERKUNT TRAKTÖR DEN İSTEK ÖZELLİK ANKETİ

Ynt: ERKUNT TRAKTÖR DEN İSTEK ÖZELLİK ANKETİ

zerenler42 link=topic=51669.msg526240#msg526240 date=1328107949' Alıntı:
arkadaslar erkunt nimete cok cuzi bir fiata dijıtal hız gostergesi monte ettim.suan sadece hızını olcebildim.38,6 km hız yapıyo.daha traktorum 100 saatte.pullukta cok isime yarıcak gıbı.mısal h 1 ile 1600 devirde 5,5 km gibi degerlerı alacagım heralde.daha cok bilgisi olan varsa tanısalım
ben cep telefonuma hız ölçer program yükledim CPS ile çalışıyor. o programla hızı kontrol ediyorum

nh_fıat link=topic=51669.msg557294#msg557294 date=1331152591' Alıntı:
link atarmısınz. ne gibi telefonlarda kullanılarblr ? bizim td ninkini çok merak ediyorm ?
telefonun işletim sistemine göre programlar benimki samsung wave 2 ve samsung apps dan vitesse programını indirdim. android ve apple store de buna benzer cps programları var

E SERİLERİNİ BİRAZ DAHA ZENGİNLEŞTİRMELİLER İÇİDE BİŞİY BIRAKMAMIŞLAR ÇİFT ÇEKER İKAZ LAMBASI YOK VE DAHA NİCESİ ÜST ÇEKİ YOK KOLTUK LÜKS SERİLERLE AYNI OLMALI İNSANI YORUYOR BUNLARI ÇOK ANLATTIK AMA MALİYETLİ İMİŞŞŞ KAÇ LİRALIK MALİYET İSE ASLINDA BUNLAR ÇOK AĞIR BEKLENTİLER DEĞİL SAYILAN BU ÖZELLİKLER KAYBETTİRMEZ AKSİNE KAZANDIRIR DÜŞÜNCESİNDEYİM.

YILMAZ66 link=topic=51669.msg595518#msg595518 date=1337336496' Alıntı:
E SERİLERİNİ BİRAZ DAHA ZENGİNLEŞTİRMELİLER İÇİDE BİŞİY BIRAKMAMIŞLAR ÇİFT ÇEKER İKAZ LAMBASI YOK VE DAHA NİCESİ ÜST ÇEKİ YOK KOLTUK LÜKS SERİLERLE AYNI OLMALI İNSANI YORUYOR BUNLARI ÇOK ANLATTIK AMA MALİYETLİ İMİŞŞŞ KAÇ LİRALIK MALİYET İSE ASLINDA BUNLAR ÇOK AĞIR BEKLENTİLER DEĞİL SAYILAN BU ÖZELLİKLER KAYBETTİRMEZ AKSİNE KAZANDIRIR DÜŞÜNCESİNDEYİM.

luks bi taktör koltugu 1000tl nin üzerinde.. erkuntun kinin fiyatını bilmiyorum ama grammerin luks koltukları çok pahalı bi örnek vermek gerekirse..

dün traktörü teslim aldım yolda giderken dedim bir camları yıkayayım tek kelime ile cam yıkama ve silecek sistemi berbat şu anda gördüğüm eksiklik bu ama aydınlatması mükemmel koltuğuda çok güzel insan hiç yorulmayacak sanki üstünde yeni sistem hidrolik kontrolleri çok hoşuma gitti bayağı pratik kliması tatminkar düzeyde radyo ses sistemi yine o şekilde düğmeli buçuk geçihleri harika şanzumanı çok kullanışlı hidrolik çok güçlü yani şu anda erkunttan adam gibi bir silecek istiyorum 100 saat bakımına geldiğinde servise söyleyeceğim silecekleri düzeltsin artık değişiyormu ayarlıyormu bir şeyler yapsın

bence erkuntun bunların hiç birini yapmasına gerek yok gitsin john deere den teknolojiyi alsın erkunta monte etsin o zaman her kapıda bi erkunt yatar derim yoksa sonu hiç parlak değil bu gidişle

bi kere yüz hp ve üzeri ne ön kaldırma kolu ve ön kepçe için joistik opsiyonel olarak üretilmeli yani kısacası teknoloji satın alması gerek

ben yıllar önce bi gazetede de okumuştum 8 10 yıl oluyor

şöyle yazıyordu 'artık Türk çiftcisi 100 hp ve üzeri traktör istiyor' diyordu ben de o zaman demiştim biz ne kadar geride kalmışız kendimiz için yani 35 hp ile idare ederken adamlar 100 hp ve üzeri ile dahi tatmin olmuyor demiştim şimdi çok iyi anlıyorum neden 100 hp ve üzerini tercih ettiklerini

öküzün büyük olsunsa çifte gitmesin derlermiş atalarımız

şerefli1 link=topic=51669.msg595798#msg595798 date=1337370521' Alıntı:
bence erkuntun bunların hiç birini yapmasına gerek yok gitsin john deere den teknolojiyi alsın erkunta monte etsin o zaman her kapıda bi erkunt yatar derim yoksa sonu hiç parlak değil bu gidişle

bi kere yüz hp ve üzeri ne ön kaldırma kolu ve ön kepçe için joistik opsiyonel olarak üretilmeli yani kısacası teknoloji satın alması gerek

ben yıllar önce bi gazetede de okumuştum 8 10 yıl oluyor

şöyle yazıyordu 'artık Türk çiftcisi 100 hp ve üzeri traktör istiyor' diyordu ben de o zaman demiştim biz ne kadar geride kalmışız kendimiz için yani 35 hp ile idare ederken adamlar 100 hp ve üzeri ile dahi tatmin olmuyor demiştim şimdi çok iyi anlıyorum neden 100 hp ve üzerini tercih ettiklerini

öküzün büyük olsunsa çifte gitmesin derlermiş atalarımız
tamamıyla haksız bir yorum olmuş erkuntun yeni serilerinin teknolojisi şuanda gayet tatminkar düzeyde ve avrupa ile kıyaslanacak düzeyde ön kaldırma kolu demişsin 100 hp makina da ne işe yarayacak ön kaldırma ülkemizde öne ekipman akılan kaç makina var gelen ithal makinaların yüzde 95 i ön kaldırma düzeneği olmadan geliyor john deere demişsin onu da biliyoruz çifte eşek gibi gittiğini neyi var m serisinin teknoloji olarak powershuttle haricinde.erkuntun bu ithallerden donanım olarak çok artıları var teknolojik olarakda powershuttle gibi birkaç eksiği dışında bir eksiği yok.ayrıca şunuda belirteyimki erkuntun geleceği gayet parlak

erkunt toknolojiyi gerçektenden iyi kullanıyor benim kardeşim erkuntun tedarikçi firmalrından birisinde çalışıyor abi diyor imkanı yok erkunta giden alzemenin hatalı olması en küçük bir şey de dahi o ürün döner adamlar iyi iş çıkarıyor firma yetkilileriyle konuştuğumuzda adamlar diyorki kardeşim bize büyükten çok küçük motor için talep geliyor sizin isteklerinizi çok bölge istemiyor bu işler kolay değil yaklaşık 10 yıllık bir firma adını dünyaya duyurmuş çok büyük bir başarı bu eksikleri yok mu var ama bu bitmez ki ne korsan koy en üst düzeyde donat motoru yine birileri çıkıp şu da olsa buda olmasa der burda tanıtıma geldiler adamın biri diyorki tekerlerde kaç hava var hangi tekerin havası azalmış bunu gösteren bi ekran olmalı birda motorun arkasında halat olmalı otamatit bir halat olacakmış remork gömülümve motor ileriyr gidecek kalan römorku halatla çıkaracak hadi firma ne yapsın hangi bir isteği yerine getirsin ama şunu da ısrarla söylüyorum e serilerini biraz daha donatmaları iyi olur diğer serilerde ben çok önemli bir eksik göremiyorum aksine bir sürü fazlılığı bile var.yolun açık olsun erkunt

ben önceden yorum yapmıştım ozamn erkuntum yoktu ama çok şükür aldım artık erkunt servet80,4lüks kullanıcısıyım. benim erunttan istediğim şu yani benim erkuntun eksiği şu ön lastikteki çamurluk küçük olmuş ben ölçtüm çamurluğu en 31 boy 107 cm geliyor ama en31 boy140 olursa daha güzel olur yani traktör birazdaha az çamur olu daha temiz kalır die düşünüyorum. örnek bu

tahir link=topic=51669.msg599855#msg599855 date=1338138712' Alıntı:
ben önceden yorum yapmıştım ozamn erkuntum yoktu ama çok şükür aldım artık erkunt servet80,4lüks kullanıcısıyım. benim erunttan istediğim şu yani benim erkuntun eksiği şu ön lastikteki çamurluk küçük olmuş ben ölçtüm çamurluğu en 31 boy 107 cm geliyor ama en31 boy140 olursa daha güzel olur yani traktör birazdaha az çamur olu daha temiz kalır die düşünüyorum. örnek bu
Evet aynen katılıyorum ön çamurlukların uzunluğu biraz kısa büyütülürse daha güzel olur.

tahir link=topic=51669.msg599855#msg599855 date=1338138712' Alıntı:
yenilerde çamurluklar çok uzun ama o zamanda teker görünmüyor hatta.sökecem çamurlukları bu arada hiç resim video bir şey eklemedim ama erkuntumdan çok memnunum belki merak edenler olur

Bende 80.4 lüks kullanıcısıyım.malzeme kalitesi yerlilere göre standartların üstünde.Motor performansı denecek söz yok.kullanabilinecek en iyi, en performanslı en ekonomik motoru kullanmışlar fakat şanzumanda biraz ilkellige kaçmışlar.
benim gördügün eksikler;
1- Traktörlere senkromeçli levye lazım hatta elektro shuttle bile olabilir bu 80.4 modelinde kesinlikle olmalı.çünkü can alıcı bi ihtiyaç
2-80.4 modellerinde buçuk vites 90 lıklardadaki gibi dügmeli olmalı
3-klimaları biraz daha iyi olmalı
4-Bu ihtiyaç biraz pahalıya patlayabilir ama traktörlere ön aks süspansiyon sistemi lazım bu özellik küçük modelleri aşar fakat büyük odellerde olursa çok çok çok iyi bir özellik olur.yada bu özellik olmasada patinaj sırasında zıplamayı aza indirecek bi sistem mutlaka lazım
5-Yine olursa iyi olur güzüyle baktıgım kabin altı süspansiyon sistemi.Gerçekten konforu çok artıracagını düşünüyorum
6-difransiyel kilidi 4x4 ve kuyruk mili geçişleri dügmeyle olmalı bu kesin olmalı bence
7-80.4 modelinde arka tekerlek 460/85R30 terine 460/85R32 olsa daha iyi olur çünkü traktör arkaya dogru yatık duruyor biraz
8-ön tekerleklerin 1 numara daha kalın olması daha iyi olur
9-Birde debriyajı yumuşatmak amacıyla pedalın girdigi yere piston takılsa debriyaj dahada yumuşar ve güzel olur düşüncesindeyim
10-Hostes koltugu yine olmassa olmazlardan.
11-son olarak frenler tam havalı olsa büyük modellerdeki gibi daha güzel olur frene basıp çektikçe çaf çaf ötmeli :D

Benim gördügün eksiklikler bu kadar.Tabi içinde maliyeti yüksek olanlarda var fakat bu özellikler 80.4 modelinde olsun Fendti geride bırakırız benden söylemesi :D