ERKUNT VE ALMAN DEUTZ ORTAKLIGI

Ynt: ERKUNT VE ALMAN DEUTZ ORTAKLIGI

Erkunt ' un için güzel bir gelişme. 2.9 Lt 4 silindir motor kullanan bildiğim kadarıyla CLAAS ' ın Elios ve Nexos serileri var. FPT(İveco) motora sahipler. Ufak segmentte bu motorların iddalı olacağını düşünüyorum. Erkunt kendi ürünlerinde de kullanabilirse çeşit bakımından iddalı olacaktır.

köylü link=topic=36361.msg307475#msg307475 date=1289547216' Alıntı:
erkunt 3 silindiri 80-100 hb arasına sokmasaydı daha çok 4 silindirn kahrını çekerdik.bugün birçok firma 100 hb ye kadar 3 silindirli üretmeye başladı.ama zf pekıns güzel uyum oldu.perkıns bazılarına göre verimsiz olabilir ama ülkemizde aranan bir marka ve motor tipi birçok ismi kaybolan kendi kaybolan ithal markalarda bu perkıns sevdasına alındı.deutuzun zf ile uymunu bilmiyorum dgişik bir hava olur.

perkins in sitesine girip bakın ne motorlar var.jenarötörden tut marina ya kadar neler var neler.dar bir çerçeveden bakıp herşeyi erkunt a maal ediyoruz.Perkins yarından itibaren ürettiğin traktörlerde benim motorumu kullanma arkadaş dese ne olur.motoru tümosan dan alıp yine aynı hava ya devam mı.burada gerçekten övgüler yağdırılması gereken tümosan değil mi.kimseye muhtaç değil. ben başka marka kullanıyorum ama eğriye eğri doğruya doğru.
aslında güzel bir anket konusu da olmuş.Erkuntlarda perkins motor olmasaydı hangi motor olmasını istediniz gibi....

erkunt a perkins in motor satmam deme luksu yok çünkü uzun vadeli yapılan sözleşmeleri muhakak vardır.. ve perkins in dökümlerinide erkunt yapıyor.. sonucta cıkar ilişkisi var... dunya devi fendt de deutz dan motor alıyor.. deutz dicek ki motor vermiyormuyum sana !! traktör sadece motordan ibaret bi alet degil sonucta en önemli parcaları şanzuman ve hidrolik sistemidir bana göre .. motor dan verimi almak için bunların cok verimli çalışması gerekir..
tumosanı tebrik etmek lazım ama daha çok kendini geliştirmesi lazım...

arkdaşlar perkıns sadece motor üretiyor aslında kagıt üzeinde bir firma temsilde hata olmasın.öyle anlatayım.bu perkıns birçok ülkede üretim yaptırıyor araştırıyor geliştiriyor ama her ülkenin kendi karekteristine göre üretim yaptırıyor ve ya ürettiriyor. uzel ve erkunt aynı sekmeni kullanıyor.brezilye ispanya hindistan iran fransa almanya ingiltere daha birçok ülkede bu perkıns üretiliyor.ismini vermesse başka marka adında üretilir.artık sır degil motor üretmek bir icat yapmak.
tümosan kendi motorunu üretiyor başak kısmen kendi motorunu üretiyor ha birde hattat var perkınsta tutmuş uymlu bir markada oturmuş bir sistemde perkıns degil hiçkimse vazgeçmez gel malımı moturumu kullan diye kapıda nöbet tutarlar.dünya küçüldü.rekabet var ortada.
ama ben perkınsı seçerim 70 yıllardan beri ülkede önemli yer tutmuş.yedek parça tamiri kolay sanki yerli bir marka.ama deutuz -sısu vs motor ülkemizde tutmadı.fıat kabortasını kullanarak birkaç çeşit motor kullandı ama fıat birbaşka perkıns bir başka türk çiftçisinin gönlünde.
yeni mf ler agro nu agco neyse 3600 serisi bayilerde eskidi bir elin beş parmagını geçmedi satışı.demekki mf =perkıns mış

ben buradan erkunttarımı kutlarım enazından dunya devı deutz a teknolojısatıyor kendılerını kutlarım erkunt zaten bır dokum fırmasıdır bu işin rehberı bır fırmadır kendılerıne başarılar dılerım umarım yuzde yuz yerlı motorda utretırler ben kendılerıne guvenıyorum başarılar dılerım

arkadaşlar erkunt yerinde olsam bende deutz kullanmam perkisin motoru olsun iveco motor olsun bunlar kendini kanıtlamış motorlardır bu gün türkiyenin neresine gidersen git parçası vardır .bizde deutz motorlu ferguson kullandık 1 devir daimi 650 liraya aldık.. çok büyük para dilmi

Erkunt kendini yamayacak yeri yıllar önce bulmuş desenize
Yusuf un eline düştünüz de haberiniz yokmuş.
fişinizi çektimi işiniz bitecek galiba gençler. :) :) :) :) :)