Erkunt yeni Kısmet 58 Hindistan malı motoru ile piyasaya çıkıyor.

Ynt: Erkunt yeni Kısmet 58 Hindistan malı motoru ile piyasaya çıkıyor.

UÖZKAN.77 link=topic=68198.msg775844#msg775844 date=1379501424' Alıntı:
Basri abi.. Hintli-Mahindra dünyada yıllardır en çok satan traktör (tabi bu en iyi demek değil), Mahindradan sonra Solaris var..

Eğer Zetor almayacaksan gider onlardan alırım yerinde olsam en azından neye bindiğimi bilirim.

Şimdiki motorların anası-babası birbirine çok karıştı! Motoru bilmem ne, şanzımanı bilmem ne.. markası şu ama şura üretimi ama üzerinde şura malı yazıyor.. o da şuraya fason ürettirmiş.

Bi bize söylenenler var bi de perde arkası.. gider at arabasına binerim hiç bari bilirim ki at arabası, kafam rahat olur :)

Bayiler bile ellerindeki malın ne olduğunu tam bilmiyor o kadar.. olan tüketiciye oluyor. Geçen biriyle konuştuk adam 3-5 yılda 3-5 kere aradığını bulamayıp motor değişti.. zarar 100 bine yakın yazık günah, hala da şimdiki motoruna gönülsüz biniyor.

valla arkadaşım 2011 eylül ayında taaa bursa tarım fuarından yeni nimet 70 m 4x4 aldım benim motor fabrikanın ürettiği ilk parti nimet 70m yeni seri hiç bir sorun yaşamadım gerek mekanik gerek elktirik bakımından çokta memnunum yakıta gelince bütün motorlar aynı yakar (yol hariç ) yolda da erkuntun üzerine az yakanaı tanımam bi çok motor kullandık 60 56 kara kafa massey ferguson 260 gold 54 c new holland tt 55 bu motorların içinde en büyük motorlusu erkunt hepsinden de az yakıyor yolda. Çiftte yakışa gelince çiftte sağlam pulluk sürümünde 2 litreden az yakan motor çekmiyodur bunuda herkes bilsin çeken motor her zaman yakar birde sitede bakıyorum hep çoluk çocuk konuşuyor. Hepsi daha dün motora binmiş kişiler yok şöyle yok böyle renk olsun diye konuşuyorlar

Ne hindistan ne erkunt karşıtlığı söz konusu.. ama tüketicinin ne aldığını bilmesi şart!

Lakin prensip olarak solaris motorlu erkunta binmektense solaris motorlu solarise binerim daha tutarlı olur.

Ayrıca 'çok çeken çok yakar' yada 'çok yakan çok çeker' doğru sandığımız yanlışlardan.

Zetor forterra 135 hem rampa-çekiş şampiyonu hem de tüm rekorları kırıp en az yakan motor oldu! Ayrıntıları forumda paylaşıldı...

UÖZKAN.77 link=topic=68198.msg776852#msg776852 date=1379780776' Alıntı:
Ne hindistan ne erkunt karşıtlığı söz konusu.. ama tüketicinin ne aldığını bilmesi şart!

Lakin prensip olarak solaris motorlu erkunta binmektense solaris motorlu solarise binerim daha tutarlı olur.

Ayrıca 'çok çeken çok yakar' yada 'çok yakan çok çeker' doğru sandığımız yanlışlardan.

Zetor forterra 135 hem rampa-çekiş şampiyonu hem de tüm rekorları kırıp en az yakan motor oldu! Ayrıntıları forumda paylaşıldı...

aynen abi yotubedende izlemiştim fendti geçiyor gerçi fendti geçen çok marka vardıda ;D ;D ama 135 çok harika

umut abi dikkatimi çeken bir konu zetorların ön tekerleri normalden ufakmı yoksa videodan göz yanılmasımı acaba 140 hsx lere filan bakıyom ufak geliyor bana

Stage 3B ' ye geçişte (2015 yılında Türkiye olarak biz de tabiyiz) Perkins bazı 3 silindirli motorları ürün yelpazesinden kaldırmak durumunda kalacak. Bu nedenle Erkunt ve diğer bir çok üretici başka başka motorlara yöneldi. İlk beyaz bayrağı çeken Başak oldu bu konuda. Erkunt Traktör de bu kervana Sonalika 3100 FLT motoru ile katıldı. Zaten şanzıman, hidrolik ve 4x4 ön aks sistemlerini ve motorunu ithal ediyordu bir çok serisi için. Motorun menşei değişmiş oldu.

Önümüzdeki dönemde bu tip motorları benim yerli diyen bir çok markada daha fazla görmeye başlayacaksınız. Halen hazırda

Göktürk- link=topic=68198.msg777201#msg777201 date=1379856883' Alıntı:
Mf nin 2615-2620-2635 serilerine Hindistan Tafe deniyor.2620 ' de 58 HP.
Tafe ve Solarisin bir bağı var mı?Sadece merak ettim.
http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-182/mf-2620-dusunen-arkadaslar-buraya/
Tümosan ile Türk Traktör ne kadar bağlı ise o iki marka da o kadar bağlı birbirine :) . Kendi pazarlarında rekabet halinde markalar bunlar.

bu arada Hint malı demek kötü demek değil.. basit sade manuel o kadar.. parasına göre de iyi derim..

3 yıldır Hintli Tata ' ya biniyoz.. hem de hiç acımadan dağ-taş.. parasına göre canavar sayılır..

siz herşeyin iyisini bilirsiniz ama asıl amaç çiftçiyi düşünmek falan değil kazanç, aramızda esnaf arkadaşlar var ve onlarda bu amaçla çalışır kazanç ve devamlılık eğer devamının olabileceğini düşünüyorlarsa isterse çin motor kullansın isterse italyan isterse amerikan ister alman bi firma önce karlılığa bakmak mecburiyetinde canım abilerim, sizlerde bazı kurum ve kuruluşların çiftçiyi düşünerek adımlar attığını kafanızdan silin bence , adamların cebine bu uygun gelmiş ve ona göre bi motor seçmiş, siz ister alın ister bakın ama birileri illa alacak tutunabilirse zaten adamlar amacına ulaşacak, tutunamazsa da geliştirip gene kakalayacaklar birilerine bana sığ kafalı diyebilirsiniz ama herşeyde olduğu gibi Büyük Markalara yönelmek her zaman daha karlı olacaktır. Ucuz mal alacak kadar zengin değiliz hiçbirimiz