erkunt

sizce erkunt satışlarını neyden kaybediyor

• Kullanılan toplam oy
    16

Ynt: erkunt

esesli cem link=topic=3778.msg179918#msg179918 date=1242509025' Alıntı:
senin o beğenmediğin o eşek varya landini ile aynı tarlada aktarma yapsılar senin landiniye tur bindirir senin landinidende az yakar .doğruyu konuşmak gerekirse sevgili arkadaşım selamlar.. zuha-*-s
diyorum ya köyde war deniyoruz insallah adam satmazssa yaza cekcem nadasta ben 3 lü 18 o 3 lü 16 2 side 2006 model o motorda arıza wardır ayrı
gir netten ekremusta.com a al tel nosunu sor gecen yaz nadasta tümoyu bozmus landiniye tur bindirmeyi bırak yetişebilmişmi 2009 model lüks tü
ama bana kalsa 2005 yazında landini 8860 yerine erkunt serwet 80 alırdım tipi hoşuma gidio bikere motorun kararsız kaldık erkunt landini arasında landini aldık iyi yaptık

Nail arkadaşım, senin 4 silindirli 90 beygir gücündeki 8860 landininin 3lü 18inç pulluk çektiği yerde, 3 silindirli 75 beygirlik servet 3lü 16inç pulluk çekiyorsa bence erkunt için çok çok iyi. Sen o landiniyi kaldır at derim. Utanmadan bi de Erkunt çekmiyor diyorsun.

Şimdiye kadar yok konforuydu, yok 3 silindir oluşuydu, kötüleyip durdunuz. Konfor konusunu fazlasıyla hallettiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da ancak yukarda verdiğin gibi saçma sapan örneklerle erkuntun performansını kötülersiniz.

Erkuntun kullandığı motoru vaktiyle Uzel de kullanıyordu ama onun üzerinde Massey Ferguson yazısı olduğu için kimsenin sesi çıkmıyordu. Aynı motoru landini de halen rex, teknofarm ve powerfarm modellerinde kullanmakta ama ona da laf yok, ne de olsa yabancı marka.

Erkuntun şanzumanının eski versiyonunu vaktiyle steyr kullanıyordu, o markaya da kimsenin bişey dediği yoktu. E sonuçta onun da üzerinde steyr yazıyordu.

Sen zamanında landini almak yerine erkuntu almış olsaydın acaba şu an nasıl konuşurdun. 'Komşuda bitane 8860 landini var, benim erkuntla tepesine çıkıyorum' tarzında laflar eder miydin, etmez miydin çok merak ediyorum. Bizim milletimiz de böyle işte; kendi kullandığı marka en iyisidir, komşunun kullandığı marka kötüdür, hele bir de o marka yerliyse ondan kötüsü yoktur.

Holland adlı arkadaşın da sözlerine katılmıyor değilim (fiyatlandırma konusu da dahil).

naıl_59 link=topic=3778.msg179929#msg179929 date=1242511504' Alıntı:
diyorum ya köyde war deniyoruz insallah adam satmazssa yaza cekcem nadasta ben 3 lü 18 o 3 lü 16 2 side 2006 model o motorda arıza wardır ayrı
gir netten ekremusta.com a al tel nosunu sor gecen yaz nadasta tümoyu bozmus landiniye tur bindirmeyi bırak yetişebilmişmi 2009 model lüks tü
ama bana kalsa 2005 yazında landini 8860 yerine erkunt serwet 80 alırdım tipi hoşuma gidio bikere motorun kararsız kaldık erkunt landini arasında landini aldık iyi yaptık

Holland link=topic=3778.msg179919#msg179919 date=1242509303' Alıntı:
erkunt türk malı olduğu için kaybediyo, herşeyi tam olsa da türkiyede üretilmesi türkiye nazarında erkuntu kalitesiz gösterecektir.
çünkü türkiye üreticisine tüccarına güven kalmadı pek.

herşeyin sahtekarlığına kaçılmasından malzemeden çalınmasından ederinden fazla fiyata ürün satılmasından bıktı türkiye halkı, erkunta da o gözle bakılıyo bence.

kısacası türk malıysa uzak dur anlayışı hakim burda. bu anlayışta olanlar pek de haksız sayılmaz aslında.
...

adam ne yazmız tur doner dio bende denedim cewabı yansıttım bu suc mu oldu yanı
8860 90 hp mabbeti yalan katologlarında 90 yazıyo doğru nie dış ulkelerin sitelerinde kanada abd de falan 83 dierleri 8865 ler 81 ha tamam 90 olsun 90 hpye göre performans düşük yakıtta düşük .tabiki herkesin kendi traktörü kendine iyi gerceklerı soyluyorum belkı bizim burdakı erkuntta sorun war soferde dicem kendim bindim denedim
bir an umutlandım erkuntun yeni modeli için ama motorda değişiklik yokmuş düşündürücü 8860 ı degıştirmeye niyetimiz war arıza yapıo belkı erkunt alsaydık bu gibi sorunlarla karsılasmıcaktık performansının yetersiz oldugunu dusunuyorum kurakta rahat tarla süremiyorum patinaj yok bayılıyor agır makınada zorlanıo bizim performansımıza uymuyor
kudret 100 modelının üretimi nie durmus artı we eksılerını belırtırmısınız

Kudret 100ün üretimi durmadı. Zaten burda üretilmiyordu. Tamamen hazır olarak yurtdışından Lindner firmasından getiriliyordu. İlk etapta 100 beygirlik model üretilmeyeceği için bu açığı kapatmak adına Lindner markası ithal edilerek Erkunt adıyla satılıyordu. Şu an Türk Traktörün ithal ettiği modellerdekine benzer bir olay kısacası. Bu markaya da Erkunt Döküm olarak oldukça fazla parça verdiğimiz için bir bakıma o firmayla ortak sayılabilirdik. Fakat firma malının arkasında durmadığı için ithalatı durduruldu.

8860ın motoru diğer ülkelerde farklı olabilir. Bildiğim kadarıyla üzerindeki motor perkinsin 1104B-44 serisi. Yalnız artık üretilmediği için kataloğunu bulamadım. Yeni modelleri olan 8865 ise 90 hp olduğu kesin.

Şurda ne demek istedin anlayamadım ; 'adam ne yazmız tur doner dio'

Ayrıca burda kimseye marka övmek veya şu markayı al, o iyidir diye birşey empoze etmek gibi bir niyetim yok. A markası ile B markasını karşılaştıracak değilim. Ama açık konuşmakta yarar var; her ikisinde de perkins motoru var ve sen perkinsin 90lığı beğenmiyorsan ve 75liğe geçmeyi düşünüyorsan bence hiç geçme. Malum üstte eşek lafını kullanmışsın. Böyle yaparsan da attan inip eşşeğe binmiş olursun. tabi senin tabirinle.

Yeni modelde motorun değiştirilmemesi neden düşündürücüymüş onu da açıklarsan sevinirim. Yeni modelin resimlerinin olduğu konuda bu motor değişikliğini yeterince açıkladığımı düşünüyorum, hala kafana takılan bişey mi var.

naıl_59 link=topic=3778.msg179938#msg179938 date=1242515741' Alıntı:
adam ne yazmız tur doner dio bende denedim cewabı yansıttım bu suc mu oldu yanı
8860 90 hp mabbeti yalan katologlarında 90 yazıyo doğru nie dış ulkelerin sitelerinde kanada abd de falan 83 dierleri 8865 ler 81 ha tamam 90 olsun 90 hpye göre performans düşük yakıtta düşük .tabiki herkesin kendi traktörü kendine iyi gerceklerı soyluyorum belkı bizim burdakı erkuntta sorun war soferde dicem kendim bindim denedim
bir an umutlandım erkuntun yeni modeli için ama motorda değişiklik yokmuş düşündürücü 8860 ı degıştirmeye niyetimiz war arıza yapıo belkı erkunt alsaydık bu gibi sorunlarla karsılasmıcaktık performansının yetersiz oldugunu dusunuyorum kurakta rahat tarla süremiyorum patinaj yok bayılıyor agır makınada zorlanıo bizim performansımıza uymuyor
kudret 100 modelının üretimi nie durmus artı we eksılerını belırtırmısınız

ersanakyai link=topic=3778.msg179936#msg179936 date=1242514190' Alıntı:
Nail arkadaşım, senin 4 silindirli 90 beygir gücündeki 8860 landininin 3lü 18inç pulluk çektiği yerde, 3 silindirli 75 beygirlik servet 3lü 16inç pulluk çekiyorsa bence erkunt için çok çok iyi. Sen o landiniyi kaldır at derim. Utanmadan bi de Erkunt çekmiyor diyorsun.

Şimdiye kadar yok konforuydu, yok 3 silindir oluşuydu, kötüleyip durdunuz. Konfor konusunu fazlasıyla hallettiğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da ancak yukarda verdiğin gibi saçma sapan örneklerle erkuntun performansını kötülersiniz.

Erkuntun kullandığı motoru vaktiyle Uzel de kullanıyordu ama onun üzerinde Massey Ferguson yazısı olduğu için kimsenin sesi çıkmıyordu. Aynı motoru landini de halen rex, teknofarm ve powerfarm modellerinde kullanmakta ama ona da laf yok, ne de olsa yabancı marka.

Erkuntun şanzumanının eski versiyonunu vaktiyle steyr kullanıyordu, o markaya da kimsenin bişey dediği yoktu. E sonuçta onun da üzerinde steyr yazıyordu.

Sen zamanında landini almak yerine erkuntu almış olsaydın acaba şu an nasıl konuşurdun. 'Komşuda bitane 8860 landini var, benim erkuntla tepesine çıkıyorum' tarzında laflar eder miydin, etmez miydin çok merak ediyorum. Bizim milletimiz de böyle işte; kendi kullandığı marka en iyisidir, komşunun kullandığı marka kötüdür, hele bir de o marka yerliyse ondan kötüsü yoktur.

Holland adlı arkadaşın da sözlerine katılmıyor değilim (fiyatlandırma konusu da dahil).
ersanakyai link=topic=3778.msg179955#msg179955 date=1242545480' Alıntı:
Kudret 100ün üretimi durmadı. Zaten burda üretilmiyordu. Tamamen hazır olarak yurtdışından Lindner firmasından getiriliyordu. İlk etapta 100 beygirlik model üretilmeyeceği için bu açığı kapatmak adına Lindner markası ithal edilerek Erkunt adıyla satılıyordu. Şu an Türk Traktörün ithal ettiği modellerdekine benzer bir olay kısacası. Bu markaya da Erkunt Döküm olarak oldukça fazla parça verdiğimiz için bir bakıma o firmayla ortak sayılabilirdik. Fakat firma malının arkasında durmadığı için ithalatı durduruldu.

8860ın motoru diğer ülkelerde farklı olabilir. Bildiğim kadarıyla üzerindeki motor perkinsin 1104B-44 serisi. Yalnız artık üretilmediği için kataloğunu bulamadım. Yeni modelleri olan 8865 ise 90 hp olduğu kesin.

Şurda ne demek istedin anlayamadım ; 'adam ne yazmız tur doner dio'

Ayrıca burda kimseye marka övmek veya şu markayı al, o iyidir diye birşey empoze etmek gibi bir niyetim yok. A markası ile B markasını karşılaştıracak değilim. Ama açık konuşmakta yarar var; her ikisinde de perkins motoru var ve sen perkinsin 90lığı beğenmiyorsan ve 75liğe geçmeyi düşünüyorsan bence hiç geçme. Malum üstte eşek lafını kullanmışsın. Böyle yaparsan da attan inip eşşeğe binmiş olursun. tabi senin tabirinle.

Yeni modelde motorun değiştirilmemesi neden düşündürücüymüş onu da açıklarsan sevinirim. Yeni modelin resimlerinin olduğu konuda bu motor değişikliğini yeterince açıkladığımı düşünüyorum, hala kafana takılan bişey mi var.

ERSAN ABİ HEP ARKANDAYIM
ERKUNTÇUYUZ VE ERKUNTÇU OLARAK ÖLECEĞİZ

ARKADAŞLAR BU İŞİ ERSAN ABİDEN İYİ BİLENİNİZ YOKTUR

VE BU ERKUNTTAN NE İSTEDİĞİUNİZİ ANLAYAMADIM KEYFİNİZ BİLİR ERKUNT FİRMASI GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR VE BİRGÜN GELİP KEŞKE DERSENİZ İŞTE OZAMAN NE HİSSEDERSİNİZ

KULLANMAZSANIZ KULLANMAYIN BANA ALIN Bİ TANE SERVET GELİN BAKIN NASIL MOTORMUŞ NASI PARÇALAMIYOMMU TOPRAĞI Bİ ALIN KULLANIN SONRA GELİP LAF YAPIN

H.C.C.S.G.B.H

esesli cem arkadsımız oyle demiş tur bindiririm die
cewredede war boyle konusanlar adam dıo senın landınıyı bozmassa o motoru yakarım falan ona muhalefetız kımsenın motorunu kotulemıyoruz
1104b-44 powerfarmlarda war
arkadaslarda onu diyor benım esek senın attan daha iyi ,
eet yenı modellerın ozellıklerını yeterınce belırtmısınız oradada sormuslar performansta bi değişiklik war mı dıe yok demişiniz

Bu tur bindiririm benzeri tartışmalar bence oldukça yersiz arkadaşlar. Sonuçta bunlar traktör, yarış arabası değil ki. Bizde 2 tane 70-56 dt var. Aynı tarlada istediğim zaman birisiyle diğerine tur bindirebiliyorum ki tamamen aynı olmalarına rağmen. Böyle gereksiz tartışmalarla birbirimizi kırmaya gerek yok.

naıl_59 link=topic=3778.msg179973#msg179973 date=1242556850' Alıntı:
esesli cem arkadsımız oyle demiş tur bindiririm die
cewredede war boyle konusanlar adam dıo senın landınıyı bozmassa o motoru yakarım falan ona muhalefetız kımsenın motorunu kotulemıyoruz
1104b-44 powerfarmlarda war
arkadaslarda onu diyor benım esek senın attan daha iyi ,
eet yenı modellerın ozellıklerını yeterınce belırtmısınız oradada sormuslar performansta bi değişiklik war mı dıe yok demişiniz

bir traktörü kaportası güzel diye rengi güzel diye ithal veya türk diye tutulmaz.çiftçinin istek ve beginisi kazanması gerekir.servis ve servis agının çok iyi kurulması gerekir.çünkü traktörü bayi degil fabrika degil servis ve çiftçi satar sattırır.müşteri memnuniyeti ön planda olmalı.satış sonrası hizmet iki yönlü olmalı.fabrikanın satış sonrası bölümü ,servis bayi, çiftçi bu dörtgen uymlu olmalı, şikAYET TALEP ÖNERİ VE İSTEK olumlu konumda olmalı.lafda bu nları yaparız diye piyasa ya çıkan ve satılan onlarca traktör ortadan kayboldu.fabrika,bayi ve servis bu konumları çok iyi analiz etmeli.erkunt traktörün eksikliği tanıtımın köylü bazlıdan çıkıp reklam agını genişletmeli.servislerin çok kaliteli ve uyumlu olmasını ön planda tutmalı,artık konforun ve lüksün ayrımını yapmalılar.müşteri yani çiftçileri çok iyi analiz etmeliler.erkunt traktörün müşterileri küçük ve orta ölçekli çiftçilerdir.erkunt traktör tüm sattığı traktörleri banka kredisiye sattığını unutmamalı bankaların faiz yükünü azaltacak imkanlar sunmalı araştırmalı,büyük ve zengin çiftçi erkunt altın olsa almaz.bu fikri erkunt traktör fabrikası aşmalı.çiftçi şikayetleri dikkate alınmalı.çözüm üretilmeli magdurlar oluşmamalı ki erkunt traktör ilk iki ve üç sırada olsun.bugun hindisdan ve meksika montajı jondereler piysada satılan her üç traktörden biri olmuşsa herkes düşünmeli.
erkunt traktör traktör olarak güçlü ve kalitelidir. herkonumda türk çiftçisinin işini yapabilecek güçde HB olarak küçük olamalarına ragmen 3 silindir olmalarına ragmen kendilerinden kat kat büyük traktörlerle baş edebilecek konumda ve güç te dir. saygılar.

aslında bu sıfır km traktör alma biraz sacma cunku ölü yatırım haa gercekten ihtiyacın wardır paran wardır gönlüne göre alırsın
ama işini görecek 2. el de alsan olur fakır cıftci sıfır traktör alıyo ödeyemiyo başta amcamlar 40 dönüm yere powerfarm 95 neyine işini görcek bişi al yetmezmi illa ben konfor isterim güç isterim ama ödemek istemem -köylü- arkadasımızın dediğide doğru marka yükselmek istiosa olanakları cok olmalı nese boswerelim erkuntun yenısı cıksında piyasaya alalımda ülkemıze gitsin barii paramız tabii basta dewlet wermesi lazım ki bizde erkunt alalım