Erkunt105+ vs erkunt 90luks

Selamin aleykum burdaki oneriler uzerine bi erkunt bayiye gittim bugun ve 105+ ve 90luks vardi elinde sifir aralarinda 5bin oynuyo 90lik daha pahali zf sansizman filan dediler hangisi daha iyi olur aradaki 10bg farki sanziman farki ve kabin lukslugu egale edebilrmi bide ikisinide calistirdim massey gibi aninda gaz yemiyo gecikmeli hepsimi ayni sifir oldugu icin mi ole acaba

Bir 90 luks kullanicisi olarak 90 luks derim 105 e yi kalip olarak icine alir agir traktor iyi bir ustaya pompa ayari yaptir 105 lik gibi ceker 105ler hafif herkte hizli olabilir fakat 90 luks kadar cekmez 90 luks oturakli traktor cekmem demez.Ikisinide ayni pulluk yada kazayagini tak farki gorursun 105 seri olabilir fakat 90 luks gibi cekmeyebilir.Bence acele etme etrafinda varsa iki traktorude dene oyle al ama sunuda soyleyim erkuntun luks serisi gercekten bambaska alacaksan luks sersinden almani tavsiye ederim

Bir 90 luks kullanicisi olarak 90 luks derim 105 e yi kalip olarak icine alir agir traktor iyi bir ustaya pompa ayari yaptir 105 lik gibi ceker 105ler hafif herkte hizli olabilir fakat 90 luks kadar cekmez 90 luks oturakli traktor cekmem demez.Ikisinide ayni pulluk yada kazayagini tak farki gorursun 105 seri olabilir fakat 90 luks gibi cekmeyebilir.Bence acele etme etrafinda varsa iki traktorude dene oyle al ama sunuda soyleyim erkuntun luks serisi gercekten bambaska alacaksan luks sersinden almani tavsiye ederim
Zaten 1. Aya kadar erteledik aldiktan sonra iyi olsun dioruz bakalim nasip ama dediginiz gibi durusu bile farkli ama iste kagit ustunde hem hafif hem bg olarak guclu kafa karisiyor

Zaten 1. Aya kadar erteledik aldiktan sonra iyi olsun dioruz bakalim nasip ama dediginiz gibi durusu bile farkli ama iste kagit ustunde hem hafif hem bg olarak guclu kafa karisiyor
Bg olarak yuksek olmasina bakma tutunamadiktan sonra bgnin yuksek veya az olmasi hicbisey degistirmez bi luks serisinin arka tarafina bak bide e serisinin her yonuyle luks serisi bambaska ikisinede 13 lu agir tip kazayagini tak bakalim 105 lik ziplayarak ceker 90 luks orali bile olmaz bunu 105 i kotulemek icin demiyorum oda guzel fakat hafif bizim burda alanlar onune agirlik taktiriyo fakat yine luksteki cekis gucunu bulamiyorlar.

Bg olarak yuksek olmasina bakma tutunamadiktan sonra bgnin yuksek veya az olmasi hicbisey degistirmez bi luks serisinin arka tarafina bak bide e serisinin her yonuyle luks serisi bambaska ikisinede 13 lu agir tip kazayagini tak bakalim 105 lik ziplayarak ceker 90 luks orali bile olmaz bunu 105 i kotulemek icin demiyorum oda guzel fakat hafif bizim burda alanlar onune agirlik taktiriyo fakat yine luksteki cekis gucunu bulamiyorlar.
Anlıyorum nasipte ne varsa o olur insallah ama insan cekiniyor inceliyor arastiriyor

Kısaca 90 lüks tercih ederim ben olsam.
E serisine göre daha iyi bir çeki gücü 16+16 zf Hİ-LO şanzıman zaten fark atar.
E serisi daha seri olabilir ama güç=zf serilik=carraro şanzıman.
Seçenek sizin özelden mesajınızı cevapladim.
Cepten bu kadar yazabiliyorum köyde internet yok :(

Kısaca şunu söyleyeyim bizde 105 E+ vardı verdik.100 lüks aldık.
Neden mi? Yukarıda da söyledikleri 105 E+ nadasta seridir ama zıplar , önü kalkar vs vs vs, korkarsin rampalara çıkmaya.Bunlari hep yaşadık.Onune agirlik taktık.Luks gibi olmadı yine de. Şuan 60 saatteki 100 lüksten memnunuz. Traktor dediğin ağır olmalı.

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg
Kısaca 90 lüks tercih ederim ben olsam.
E serisine göre daha iyi bir çeki gücü 16+16 zf Hİ-LO şanzıman zaten fark atar.
E serisi daha seri olabilir ama güç=zf serilik=carraro şanzıman.
Seçenek sizin özelden mesajınızı cevapladim.
Cepten bu kadar yazabiliyorum köyde internet yok :(

Abi bizim köy bir türlü Erkunttan memnun kalamadı yav :) Ramazan Bayramından 1 hafta önce kaza yapan Kudret 105 E+'ın sahibi çekişinden memnun değildi. Kaskodan parayı alınca yeni Kıymet 90 Lüks MT ile takas ettiler. Motor geleli daha 10 gün olmadan vitesler karışmış Kudret gibi buna da çekmiyo dediler servis götürmüş motoru ya hayırlısı artık.

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
Abi bizim köy bir türlü Erkunttan memnun kalamadı yav :) Ramazan Bayramından 1 hafta önce kaza yapan Kudret 105 E+'ın sahibi çekişinden memnun değildi. Kaskodan parayı alınca yeni Kıymet 90 Lüks MT ile takas ettiler. Motor geleli daha 10 gün olmadan vitesler karışmış Kudret gibi buna da çekmiyo dediler servis götürmüş motoru ya hayırlısı artık.
Bizim köyde de aynı durum mevcut Talha 5 tane erkunttan 1 tane kaldı 4 dude bu yıl satıldı. ..

• Beğen
Tepkiler: POYRAZLI TALHA

Bizim köyde alanlar hep memnun ve her modelinden de var, daha öyle satani gormedim. En son biz aldık, hem 105E+'nin hemde 100 lüks'ün çekişlerinden memnun kaldık.😊😊Ve New Hollandcılar bizden sonra kaçıncı Traktörü aldılar. Diyeceğim o piyasadaki çoğundan yine iyi.

• Beğen
Tepkiler: FEBRUCCİNİ
Bizim köyde de aynı durum mevcut Talha 5 tane erkunttan 1 tane kaldı 4 dude bu yıl satıldı. ..

Akşam üzeri yol kenarında o Erkuntu gördüm ne çabuk servisten geldi derken Kudret 105 E+ olduğunu farkettim heralde bayi yine geçici olarak verdi. Sahibi çok hevesle almıştı ama bu sorunlar devam ederse milletin gözünden düşecek gibi.

Bizim köyde alanlar hep memnun ve her modelinden de var, daha öyle satani gormedim. En son biz aldık, hem 105E+'nin hemde 100 lüks'ün çekişlerinden memnun kaldık.Ve New Hollandcılar bizden sonra kaçıncı Traktörü aldılar. Diyeceğim o piyasadaki çoğundan yine iyi.

Biz de beğeniyoruz 2012 Kıymet 90 Lüks ler çok hoş ama gelenler hiç te iyi çıkmadı. Sahibi motor gelmeden köyden sarı kuşak TD95D ödünç aldı onun çekişinden memnun kalmış ama ne Lüks modelin çekişinden ne de E+ serisinden memnun kalamadı.