Erkuntçuların Muhabbet Köşesi..

Ynt: Erkuntçuların Muhabbet Köşesi..

kesanli eren link=topic=59707.msg1038840#msg1038840 date=1448560327' Alıntı:
bundan yaklaşık 1 ay önce erkunt kudret 100 lüks aldık gayet memnunuz yakıtta cimrilikte üstüne yok çok az yakıyor erkunt hakkında sizin düşünceleriniz neler?
Hayırlı olsun bayılma sorunu olursa pompayı ayarlatın eger sıkintı yoksa dokunmayın gercekten kullanışlı makina motor şanzuman ve hidrolikten yana sıkıntınız olmaz diğer yerlerde kronik arızalar oldu ama yapılan yer tekrar bozulmadı bu da yeni modellerde bizim yasadığımız sorunların olmayacağı demektir sorunuz varsa cevaplarım

Cevap: Ynt: Erkuntçuların Muhabbet Köşesi..

Hayırlı olsun bayılma sorunu olursa pompayı ayarlatın eger sıkintı yoksa dokunmayın gercekten kullanışlı makina motor şanzuman ve hidrolikten yana sıkıntınız olmaz diğer yerlerde kronik arızalar oldu ama yapılan yer tekrar bozulmadı bu da yeni modellerde bizim yasadığımız sorunların olmayacağı demektir sorunuz varsa cevaplarım

ben 80,4 lux aldım 2015 model yakıtı bıraz fazla geldı bana ozlıkle yolda traktör daa 350 saate zf şanzıman bırde hıdrolık kısmında bır yag sızıntısı verdı bu zf şanzımalı modellerınde hep bu proglem var mı yoksa bı bıze mı denk geldı

ben 80,4 lux aldım 2015 model yakıtı bıraz fazla geldı bana ozlıkle yolda traktör daa 350 saate zf şanzıman bırde hıdrolık kısmında bır yag sızıntısı verdı bu zf şanzımalı modellerınde hep bu proglem var mı yoksa bı bıze mı denk geldı
Kronik yag sizintisi yok yakit yolda yakar o konuya cözüm yok ama seriligi artar zamanla

şu an 40 km gecıyor yolda 2400 devırde servıs bır müdahel yaptı ama yıne sızdırdı bakalım 2 sefer nasıl halledeck servıs
oyle agır bır ekıpmanımda yok 4 12 numara pulluk falan zaten agırlıktan sızdırcagını sanmıorum servıs boya kalıntısı kalmı falan dedı bır conta degıstı

benım steyr 768 81 model var onunla arkası bıre bır aynı korkum steyrde cok sıkıntı yaşadım hıdrolıkte suan bıle var yanı bu hıdrolık bolumden bır şansım tutmadı yaa

benım steyr 768 81 model var onunla arkası bıre bır aynı korkum steyrde cok sıkıntı yaşadım hıdrolıkte suan bıle var yanı bu hıdrolık bolumden bır şansım tutmadı yaa

Aynı sorun bizde de mevcut. Kaç tane traktör aldıysak hepsinin hidrolikleri sorunlu çıktı. Bu yüzden artık 2. el alma işinden soğudum.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet_68

valla kardeş su an iki tarktorum var ıkısınde sıfır aldım steyr 35 yıldır bızımle ve 15
yıl once başladı hıdrolık sorunu halende devam edıyor ıkı defa hıdrolık beyın kısmını patlattı
şimdi erkut da sıfır aldık da 35 saat demeden hıdrolık kısımdan sızdırmaya başladı ılk başta onemsedık ama artınca bırde arka kısım toz toprak cok kotu oldu sonuçta sıfır garantılı traktör nıye oyle gezsın kı bakalım servısle konuştuk nasıl bır yol ızleyecez

90 beygir ve üzeri güçteki Lüks serii çok hoştu fakat son zamanda kaliteyi düşürdüler. Bunun nedeni kasa değişikliği olabilir MT Shuttle ve yeni vites konumları kasanın daha düzene girmemesi buna neden olmuş olabilir.

Traktörüm yok ama alacaksam yerli almak isterim. Ancak yerli mallardaki sorunları okuyunca insanın hevesi kaçıyor. Bir konu açılmış ama hep - yönleri konuşulmuş. Yok mu bu Erkunt ' un John Deere ' den, MF ' den, NH ' den üstün olan özellikleri?

Erkut'un şüx modelleri hepsinden üstün kalite hariç [emoji23]

Kim nederse desin yinede erkunt 2016 model 85 lüks ve 58 e diğerlerini herkez alır erkuntu bilen alır çalışan makina aşınacak arızalanacak sonuç olarak insanda hasta oluyor
9b47fb9079d6d4d10c9571652a6b4be0.jpg
1f7ea952a8a43d7b6be885f47c28311a.jpg
f31d3bf0d1f2076c64b025f6b2ff44f0.jpg
d5d3d42be4694057444711d6f405c44f.jpg
eff57c565e52a4d689b597f38d573113.jpg

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

En sondaki foto 2011 model 70lik 3000 saatte debriyaj balatası mazot pompası ön lastik akü vites çatalı ve vites dişlisi toplam 5 yılda 3000 tl masraf ettim çokmu yani evde yatmadıki bu traktör tamam bazı eksikleri var mutlaka ama muadili motorların üzerinden hoplar

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Akü, lastik masraf sayilmaz, onlari cikarinca 2500 tl.