Erkunt'umuz Yandı

Dün berbat bir kaza sonucu. Çıkan kıvılcımın deponun üstündeki mazot birikintisinin alev alması sonucu gözümüzün önünde 20 dakika içinde Erkunt trsktörümüz yanıp bu hale geldi. Siz siz olun daima küçük ya da büyük bir yangın söndürme tüpü daima taşıyın. Traktörün sağında solunda yağ mazot birikintilerini önemseyin dikkat edin birşey olmaz deyip yıkamadansu dökmeden tarlaya gitmeyin. Böyle acı bir tecrübe sonucu bu çok bilinen ama uygulanmayan doğruları sizle paylaşmak istedim
Gecmiş olsun Allah bununla geçmiş etsin

Geçmiş olsun Kardeşim, Allah başka zarar ziyan vermesin. Böyle vakalar görünce üzülüyorum. Sonra da mal sahibinin ne kadar üzüldüğünü hayal bile edemiyorum. Her ne kadar cana bir şey gelmemiş ve gelmesin desek de içimizin yangını çok uzun süre sönmüyor. Allah kimselere böyle bir zayiyat yaşatmasın.

Çok geçmiş olsun Allah en kısa süre de yerine koymak nasip etsin ne diyelim ben de instagram da 1 ay önce falan yanmış nev holland gördüm neyseki kabine gelmeden söndürmüşler köpük izleri vardı bende düşündüm tarlada başıma gelse caresizim diye ağırlıklara vidaladım yangın tüpünü Allah kimseye kullandırtmak zorunda bırakmasın
Screenshot_20191117-210545_Photos.jpg

Çok geçmiş olsun Facebook’ta görmüştüm tümosan motorun kepçeyle toprak atarak söndürmeye çalıştığını meğer sizinmiş.İnanın çok üzüldüm.Ayrıca bu şekilde paylaşımınız ve açıklamanız için ayrıca teşekkür ederim.Kendi traktörümde yangın söndürme tüpü yeri vardı ama kendisi yoktu bende önemsemiyordum.En kısa sürede temin edeceğim.

Geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.
Balye makinesi ve biçerlerde genelde 12 kg lık yangın söndürme tüpleri bulunuyor.
Taksilerde muayene yaptırırken, sağlık çantası, yangın tüpü, çekme halatı, kriko ve takoz sorulur.
Römorkların avadanlık dolabında ilaveten lastik kaynağı, kaynak sıkıştırıcı, levye ve bijon anahtarı bulundurmak faydalıdır.