ERKUNTUN HAZİN SONU

Ynt: ERKUNTUN HAZİN SONU

köyümüzde 4 tane erkunt var
2 si ilk çıkanlardan 60lık ve 80 lik . bu iki traktör çok sağlam çıktıklar canavar gibi çalışıyolar ve şoförleri de kim olduğu belli değil her gün başkası kim denk gelirse biniyor.
diğer ikisi en son üretilenlerden 70 lik ve 80 lik lüks tiplerden. traktörleri her zaman sadece sahipleri kulanıyorlar ve ikisi de aşırı pimpirikli, mallarını hep kollamaya çalışan adamlar. 80 lik olan daha doğru düzgün iş görmeden henüz 15 günlükken şanzıman kilitledi, daha sonra bi kaç defa yine bişeyler oldu hep ortadan ikiye ayırdırlar adam şu anda fabrikayla mahkemelik...
70 lik olan daha çok yeni, şanzımanında bir problem olmuş . ( sadece 60 dönüm arazi içinde çalışıyo, iş bitince hemen yıkanıp garaja çekiliyor )
tümosana gelince; onunda bi çok kötü yönüne şahit oldum.

alın teri döküp, emek verip kazandığım parayı bu iki traktörün ikisine de yatırmam ...

köylü link=topic=49218.msg483679#msg483679 date=1323260930' Alıntı:
erkuntun hazin sonu deyince çok korktum.fabrika iflas etti sandım.üretimi durdurdular sandım. hele şükür.yahu.aklıma ikiye bölündü parçalandı sandım.hele böyle olsun kırılan dişli
olsun. çok korktum.bir an.

bende iflası çekti sadımıdı zuha-*-s zuha-*-s kırılan dişli olsun parçacı açmı kalacak

bende 2009 erkunt 80t 4wd war balya silaj+1000 dönüm yer işliyoruz 2 traktörle aldığmdan beri 3000 tl masraf yaptım çokşükür arka daqılmadı ama yakınımda yeni alanların hepsi arka daqıtmaya başladı hemde yolda qezerken yeni tiplerde bir anormallik war dağılıo

70/s modelinde levye yok bi kere...ZF şanzımanlarda senkromeç tertibatı geri viteste yok o yüzden traktör durmadan geri vitese takılmamalıdır aksi taktirde zarar verir dişlilere....Kullanmasını bilmezsen her türlü zarar verirsin traktöre...Bide herşeyi amacı doğrultusunda kullanmak gerekir....Tartışmaya hiç gerek yok...Abartmayada kötülemeyede gerek yok..... noo*-*-

senol_84 link=topic=49218.msg483984#msg483984 date=1323279413' Alıntı:
köyümüzde 4 tane erkunt var
2 si ilk çıkanlardan 60lık ve 80 lik . bu iki traktör çok sağlam çıktıklar canavar gibi çalışıyolar ve şoförleri de kim olduğu belli değil her gün başkası kim denk gelirse biniyor.
diğer ikisi en son üretilenlerden 70 lik ve 80 lik lüks tiplerden. traktörleri her zaman sadece sahipleri kulanıyorlar ve ikisi de aşırı pimpirikli, mallarını hep kollamaya çalışan adamlar. 80 lik olan daha doğru düzgün iş görmeden henüz 15 günlükken şanzıman kilitledi, daha sonra bi kaç defa yine bişeyler oldu hep ortadan ikiye ayırdırlar adam şu anda fabrikayla mahkemelik...
70 lik olan daha çok yeni, şanzımanında bir problem olmuş . ( sadece 60 dönüm arazi içinde çalışıyo, iş bitince hemen yıkanıp garaja çekiliyor )
tümosana gelince; onunda bi çok kötü yönüne şahit oldum.

alın teri döküp, emek verip kazandığım parayı bu iki traktörün ikisine de yatırmam ...
vallaha benim bereket daha 60 saatte bi görseniz garibimi direksiyon 1 cm kalınlığında çam sakızı oldu kaporta da birkç inceden çizikler lastikler hırpalandı dağda çalışıyo hırpalanıyo ama sorunyok.. ben pimpirikli biri olsam diikkat edecem derken cangır cungur olcek. iş makinası bu kardeşim çamurda olur bokada batar ağacada çarpar dersen bişi olmaz

aksazli link=topic=49218.msg484413#msg484413 date=1323297945' Alıntı:
vallaha benim bereket daha 60 saatte bi görseniz garibimi direksiyon 1 cm kalınlığında çam sakızı oldu kaporta da birkç inceden çizikler lastikler hırpalandı dağda çalışıyo hırpalanıyo ama sorunyok.. ben pimpirikli biri olsam diikkat edecem derken cangır cungur olcek. iş makinası bu kardeşim çamurda olur bokada batar ağacada çarpar dersen bişi olmaz

pimpirikliden kastım sakınan göze çöp batar hesabında değil. adamlar traktörü gerçekten doğru kullanan kişiler. önceki traktörlerini hep uzun yıllar kullnadılar ( en az 15 - 20 yıl ) ve nerdeyse doğru düzgün ustaya bile gitmedi diyebilirim önemli, büyük sorunlar için bişey için.

demek istediğim ilk çıkanlarda niye sorun olmuyor ve komşu köylerdeki yeni erkuntlar da hep aynı problemlerle karşılaşıyolar...
kötülemek değil gördüğümü söylüyorum bal gibi de sorunlu bu erkuntlar