erkuntun yeni pulluğu geldi 4+1 turan 13''

Ynt: erkuntun yeni pulluğu geldi 4+1 turan 13''

YALNIZTÜRK_TR link=topic=39529.msg353930#msg353930 date=1299507557' Alıntı:
volkan abi yazıları yapıştırınca da cekseydin maşallah traktörde guzel pullukda güle güle kullan 3105i mahrum brakma )))
yapıştırmadık daha çekeriz bakalım :) 3105mahrum bırakılırmı yaa..

berat06 link=topic=39529.msg353977#msg353977 date=1299509304' Alıntı:
YEni pullugunuz hayırlı olsun gule gule kullanın sorması ayıp degıse kaç tl verdınız bızde alcagız erkunta
biz mecburiyetten ince lastik olarak aldık seninki daha iyi :D pulluğu 4300liraya aldık ama 4lü olarak kullanacz sende 4lü 13-14 ' ' al..

berat06 link=topic=39529.msg354199#msg354199 date=1299525753' Alıntı:
Biz 5 Ünlü pulluk dusunuyoz ön arastırma yapıoz ayas ortabereket tarafı tarlalar iyi olur bılmem
5li pulluk alırsan depoyla 30 dönümü zor sürersin güzelce 4lü 14 ' ' al 1,5 litreyle sürer sizin oralarda :D

Volkan; Turan yetkilisi ile fuarda görüştüm, pulluk demirlerinde yeni modele geçmişler.. Dönerlide kullanmışlar, aynısı sizin aldığınız pulluğa ve bendekine de oluyomuş, 3 çöğen+demirleri 450 tl gibi değiştiriz dediler.. Yani şu Ünlünün pulluğundaki demir modelinden olmuş. Bence bu şekilde traktörü tutmayacak gibi geliyo.. Ne dersin değiştirsek mi.?

nailyetek link=topic=39529.msg383301#msg383301 date=1303167187' Alıntı:
Volkan; Turan yetkilisi ile fuarda görüştüm, pulluk demirlerinde yeni modele geçmişler.. Dönerlide kullanmışlar, aynısı sizin aldığınız pulluğa ve bendekine de oluyomuş, 3 çöğen+demirleri 450 tl gibi değiştiriz dediler.. Yani şu Ünlünün pulluğundaki demir modelinden olmuş. Bence bu şekilde traktörü tutmayacak gibi geliyo.. Ne dersin değiştirsek mi.?
nail abi konya fuarında bizde baya konuştuk şimdi bizim eski aldığımız pulluk normaldi şu yeni aldığımızın tabakları birazdaha bükük arkaya yaptığımız ekte öyle :D ama motora koyma açısından pek fark yapmaz gibi sanki abiyaw çünkü ünlünün iki demirin arası çok geniş :S bim-*s

Ah ulan Turan :D
Biz kullandık bu pulluğun aynısını (13 inç 5 ' li). Aman taşlı arazide çok dikkat edin yoksa elinizde kalır. Ben 3 kez kırdırdım bıçağın takıldığı demiri. Garanti kapsamında değiştirildi, servise gitti geldi, yine kırıldı sonra bacak eğildi derken olmadı, tam otomatik Ünlü ile takas ettik kurtulduk. Bıçağın tam ucundan gelen taşlarda otomatik atıyor ve bir şekilde kurtuluyor ama bıçak topuğundan gelen taşlarda başarı sıfır. Ya alttaki demiri kırıyor ya da bacağı büküyor. Ayrıca otomatik attıktan sonra geri geri gidip yerine oturtmak da ayrı bir zahmet.
Velhasıl pulluğun sürümü güzel ama maalesef çok kalitesiz bir malzemesi var...
..

anayurtlu 3105d link=topic=39529.msg383314#msg383314 date=1303168413' Alıntı:
nail abi konya fuarında bizde baya konuştuk şimdi bizim eski aldığımız pulluk normaldi şu yeni aldığımızın tabakları birazdaha bükük arkaya yaptığımız ekte öyle :D ama motora koyma açısından pek fark yapmaz gibi sanki abiyaw çünkü ünlünün iki demirin arası çok geniş :S bim-*s
Şimdi Volkan; nasıl anlatsam bilemiyom, bunların demirleri ters düz olsun diye trapez kesim yapmışlar, demirin ucunda toprağı kabartacak bir yeri yok, çayır ve mera tipi yerlerde traktörü hep çiziye çeviriyo, bunu önlemek için diğer modle çevirmişler, yani az kamalı pullukları andırıyo, ben faydalı olacağını düşünüyorum.

Holland link=topic=39529.msg383324#msg383324 date=1303168910' Alıntı:
Ah ulan Turan :D
Biz kullandık bu pulluğun aynısını (13 inç 5 ' li). Aman taşlı arazide çok dikkat edin yoksa elinizde kalır. Ben 3 kez kırdırdım bıçağın takıldığı demiri. Garanti kapsamında değiştirildi, servise gitti geldi, yine kırıldı sonra bacak eğildi derken olmadı, tam otomatik Ünlü ile takas ettik kurtulduk. Bıçağın tam ucundan gelen taşlarda otomatik atıyor ve bir şekilde kurtuluyor ama bıçak topuğundan gelen taşlarda başarı sıfır. Ya alttaki demiri kırıyor ya da bacağı büküyor. Ayrıca otomatik attıktan sonra geri geri gidip yerine oturtmak da ayrı bir zahmet.
Velhasıl pulluğun sürümü güzel ama maalesef çok kalitesiz bir malzemesi var...
..
arkadaş pulluk alındığında adamlar uyarıyor otomatiklerin civatalarını fazla sıkmayın ki fazla zorlamadan atsın die bizde napıyoz zırtbırt atmasın diye alıyoz anahtarı sık babam sık ne anladık bu işten ..bide sen turanın yarı otomatiği ile ünlünün tam otomatiğini karşılaştırıyon.. tam otomatik pulluk kendini kurtarmak için gerekirse sürmeden gidiyor bim-*s turanında cengiz modeli var karşılaştırmayı onla yapmalısın :)
nailyetek link=topic=39529.msg383328#msg383328 date=1303169135' Alıntı:
Şimdi Volkan; nasıl anlatsam bilemiyom, bunların demirleri ters düz olsun diye trapez kesim yapmışlar, demirin ucunda toprağı kabartacak bir yeri yok, çayır ve mera tipi yerlerde traktörü hep çiziye çeviriyo, bunu önlemek için diğer modle çevirmişler, yani az kamalı pullukları andırıyo, ben faydalı olacağını düşünüyorum.
anladım nail abi ben başka bişey anlamıştım evet burunlardaki değişiklik faydalı olabilir çünkü turan kendini devamlı yere asılıyo :)