Esk ithal 6 dolar

Abi 10 inek bir milyon yapar vallaha ben 3 senedir birikim yapıyorum arabayı yenileyim diye arabayla olan para 300 bin daha da bir şey demeyeceğim. Peki onlar bu kadar kolay ve ucuz üretirken biz neden yapamıyoruz hadi Anadolu yapamıyor Trakya ve sizin oralar daha uygun
Bak seni takipteyim, bildiğim kadarıyla hem çalışıyorsun hemde köyde tarım işi yapıyorsun, çift çalışma ile 3 yılda 300 bin birikim yapmışsın, tatile gittinmi bilmiyoprum ama, şimdi linkini vereceğim videoları izle,

genç adam 1 yıl yeni zelandada tarlada çalışıyor, 1 ay tatil yapıyor arada, sadece tarlada çalışarak kazandığından tüm harcamaları çıkardığında, 1 yılda senin bu 3 yılda biriktirdiğin parayı biriktiriyor, hemde sosyal hayattan kopmadan.

gençler bakın afganlar ülkemize yürüyerek gelip çalışıyıor, mecburen başka yerler almadığı için, kabul etmediği için, bizim burada gençler kazancı ve tarlada çalışmayı yeni zelanda da yapsanız burada emekleyip gezmekten en az 3 kat daha iyi, tabiyki bu kıyaslamayı yapmak istemezdim, insan kendi ülkesinin kötü durumunu anlatırmı, ama tabi başta bu kadar geri zekalı olunca, hala dünyadan fellik fellik borç para arayıp yüksek faiz enflasyon devalüasyon yaşatınca, haliyle teröristlerin ülkeyi bombalamasından daha kötü hale soktuklarından mütevellit yazmak durumuında kaldım, bombalanan savaşan ülkeden beteriz, hiçbir ekonomik parametre iyi değil, hiç olmadıki zaten. Bu kadar zayıfladıktan sonra belki başımıza neler musallat olacak onuda Allah bilir, bir düzen kurulamadı gitti, niyet yokki ipini koparanı yönetici yapıyoruz başımıza, onlarda nereye satıyor bizi anlayamadan kalıyoruz vesselam, şimdi tefecilerin getireceği dolara muhtacız misal, küresel tefecilerin parasıyla adam olacağımızı düşünen yanılır, ama bunu ballandıra ballandıra iyi bişeymiş gibi kaktırdılarmı bizim ülkenin insanınai birde keyifle poz verirler iyi iş yaptık diyerek, uyanma zamanı çoktan geçmiş, yatıp kalkıp bu halkın sırtına semeri nerden nasıl vuracaklarını düşünüyorlar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Süller14