ESK'dan küçükbaş ürünlerine %25 indirim | Birlik Başkanıyla üretici ters düştü!

📌 Et ve Süt Kurumu (ESK) dün web sitesi üzerinden, koyun ve kuzudan etinden imal edilen ürünlerine %25'e varan indirim uygulayacağı haberini paylaşmıştı. Kampanyanın amacının ise "küçükbaşta farkındalık oluşturmak, dönemsel arz fazlalığını daha fazla sofraya yayarak engellemek" olduğu belirtildi.

✅ Kararın ardından konuşan Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik:
"ESK mağazalarında kuzu etinde yüzde 25 oranında indirim yapılacağı müjdesini memnuniyetle karşılıyor bu manada kendisine sektörümüz ve tüketicilerimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz istiyoruz ki hem yetiştiricimiz hem de tüketicilerimiz kazansın. En azından ortak bir payda da buluşsun. Dolayısıyla aım fiyatlarını etkilemeyen bu indirimi önemsiyoruz" dedi.


❌ Haber, sosyal medyada ise tam tersi karşılık buldu. Küçükbaş yetiştiriciliği yapan üreticiler, halihazırda koyunun alıcısı olmadığını ve bu haberle beraber küçükbaşın bilerek bitirilmek istendiğini belirttiler.

haber_gorseli_kopya.jpg

1659727759819.png
 


Son Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt