Et ve Süt Kurumunda Görev Değişimi

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi tarafından Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun görevden alınıp, yerine Mustafa Kayhan atandı.


⭕ Görevi devralan Mustafa Kayhan:
✅ "Üreticilerin refahı ve tüketicilerin gıdaya erişimi konusu temel önceliklerimiz. Dünyada yaşanan sorunların ülkemiz tarımına ve hayvancılığına olan etkilerini gıda ve tarım ürünleri konusunda yaşanan küresel sorunları yakından takip ediyoruz. Kurumsal olarak alınması gereken önlemleri almaya ve hükümetimizin tarım ve gıda politikaları ile ilgili kararlarını en kısa ve en doğru şekilde uygulamaya gayret edeceğiz.” dedi.


⭕ Peki "Mustafa Kayhan" Kimdir?
✅ 1969 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğünde göreve başladı. 1999 yılında Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğüne Hayvan Sağlığı Şube Müdürü, 2004 yılında Tarım İl Müdürü olarak atandı. 2009 yılında Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı görevine getirildi. 2011 yılında Hayvancılık Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcılığı, 2013 yılında ise Hayvancılık Genel Müdürü görevine atanan Mustafa Kayhan, 2016 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Çok sayıda projelerin hazırlayıcı ve uygulayıcılarından olan Mustafa Kayhan evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

01.jpg
 
  • Beğen
Tepkiler: filizma
Biraz beklemeden kimse işi bilen biri geldi diye sevinmesin. Sonrası hüsran oluyor.
İşi bilmenin önemi kalmadı ki. Dolar 8 civarıyken yıl sonu tahminlerini beş liraya düşürten mb başkanı ve maliye bakanı kovuldu. Misal bu adam da 2016'da görevden alınmış. Kağıt üstünde işi biliyor görünse de, (en azından diploması var ve ingilizce biliyor :)) dediğin gibi politikalarda değişiklik beklememek lazım.
 
  • Beğen
Tepkiler: filizma

Benzer Konular