Faizsiz traktör almak

Yok karişık değil, geçmişte neler söylendiğini çok duyduk , hatirlatmayayim, bizim kuşak bir Z kuşaği kadar olamadı yazık,
Her yeni kuşak bir öncekini aratıyor.
Dedelerimizin , babalarımızın gördüğü zorlukların cok cok azını görüyoruz biz , kendi adıma konuşuyorum o devirde olsam heralde karnımızı zor duyururuz diyorum. Eski insanlara boyle düşündükçe saygım ve sevgim artıyor, Allah gani gani rahmet eylesin atalarimiza .
Bunu bir kenara koyup kendi çocuklarıma bakıyorum, kendi çocukluğum ile karsilastiriyorum , bunlar bizim çeyreğini ceyregimiz kadar olamaz , ne is güç nede sorumluluk biliyorlar, geniş bir konfor alanında rahatlık içinde yaşatıyoruz onları bu nesil 20-30 sene sonra dünyada çalışacak, yönetecek diye aklıma geliyor, gerçekten korkuyorum :)

Dedelerimizin , babalarımızın gördüğü zorlukların cok cok azını görüyoruz biz , kendi adıma konuşuyorum o devirde olsam heralde karnımızı zor duyururuz diyorum. Eski insanlara boyle düşündükçe saygım ve sevgim artıyor, Allah gani gani rahmet eylesin atalarimiza .
Bunu bir kenara koyup kendi çocuklarıma bakıyorum, kendi çocukluğum ile karsilastiriyorum , bunlar bizim çeyreğini ceyregimiz kadar olamaz , ne is güç nede sorumluluk biliyorlar, geniş bir konfor alanında rahatlık içinde yaşatıyoruz onları bu nesil 20-30 sene sonra dünyada çalışacak, yönetecek diye aklıma geliyor, gerçekten korkuyorum :)
çocuklarımıza ufaklıktan itibaren sorumluluklar mıö vermeliyiz acaba.
Yeni neslinde, bizim neslimizinde, bizim babalarımızın neslininde, oldukları gibi olmalarını sağlayan şey ebeveynler.
Bizim babalarımız bize bu kadar öğretti.
Dedelerimiz babalarımıza o kadar ögretmişti.
Biz de çocuklarımıza ne kadar ögretmemiz(sorumluluk yüklememiz) gerektiğine karar vermeliyiz.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
çocuklarımıza ufaklıktan itibaren sorumluluklar mıö vermeliyiz acaba.
Yeni neslinde, bizim neslimizinde, bizim babalarımızın neslininde, oldukları gibi olmalarını sağlayan şey ebeveynler.
Bizim babalarımız bize bu kadar öğretti.
Dedelerimiz babalarımıza o kadar ögretmişti.
Biz de çocuklarımıza ne kadar ögretmemiz(sorumluluk yüklememiz) gerektiğine karar vermeliyiz.
Cok haklısınız, lakin çocuk yetiştirmek bu zamanda gerçekten çok zor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci70
Z ler bizden akilli bosver, ozgurlukcü vede sorgulamasinı biliyor, önüne koyulanı kabul etmiyor hakkı olanı istiyor, iş başa duşünce onlarda basarir genclere guvenmek gerek.
Bence yaşasın ambargo.
Birine birşey vermezsen kendisi elde etmek zorunda kalır
İşte sıkıntı üretmek istiyor mu? Biz o isteği çocuklarımıza aşılamalıyız bence.

• Muhteşem
Tepkiler: The_Hoca
Bence yaşasın ambargo.
Birine birşey vermezsen kendisi elde etmek zorunda kalır
İşte sıkıntı üretmek istiyor mu? Biz o isteği çocuklarımıza aşılamalıyız bence.
Berkayin lap top u kaldirdim gozleri kanada maliye bakani gibi kipiramaya başladi, traktor kullaniyor aksamlari hayvanlara bakarken yardim ediyor, verdigim gorevleri yapiyor, çocuga sorumluluk vereceksin kendine guveni artsin.

"ben diyo eğer 5 dekar yerden kazanacağım parayı yıllık altından kazanıyorsam o tarlayı ekmem"
Sen ekme.
Bişeyler başarmanın tadını almamışsın ki ömrünce.
Yediğin ekmeğin tadı bile değişiyor o buğdayı sen ürettiysen ama sen ne bilecen.
Sen otur hesabını aç ve rakamlarını sev.
Biz terleriz üretiriz ve o ekmeğin sofrana gelmesini sağlarız sen konuş ekmeğe zam yaptılar diye.

Allah rahmet eylesin dedem Denizliden Ardahan Kars'a trenle iğde götürürmüş gelirkende oradan yerli inek alırmış bir vagon getirir beslermiş
İmkanlar arttıkça insanlar tembelleşiyor
Eskiden babama kızardım neden beni çok çalıştırıyorsun diye iyi ki çalıştırmış zoru gördüm okudum rahatı görsem belki okumazdım

Rabbime sonsuz defa şükürler olsun ve rabbim insallah isteyen herkese nasip etsin. 2014 yılında sıfır traktor aldim kredisiz faizsiz kefilsiz ödedim bitti 🙏.
2019 yılında yine ikinci el traktor aldim onuda kredisiz ve faizsiz kefilsiz onuda odedim bitti çok sukur .nasip kismet insallah herkese bu sekilde kolayca odemek nasıp olur.
🙏

Son düzenleme:
Rabbime sonsuz defa şükürler olsun ve rabbim insallah isteyen herkese nasip etsin. 2014 yılında sıfır traktor aldim kredisiz faizsiz efolsiz ödedim bitti
2019 yılında yine ikinci el traktor aldim onuda kredisiz ve faizsiz kefilsiz onida odedim bitti çok sukur .nasip kismet insallah herkese bu sekilde kolayca od3mek nasıp olur.
[emoji120]
Amin inşAllah

2006 a en son babam ile beraber bana 90 tumosan aldık zraat ile
Ödedik ama pek uygun gitmedi işler
İşletme kredisi aliyorum zraat ten kapatıp tekrar aliyorum , yıllardan beri
Tarim kredi ile çalıyorum
Kapayıp tekrar alıyoruz
Iki tane üretici kart var kapayıp tekrar aliyorum
50 yaşımda zaten kısıtlı zorlu gelirimin bir kısmı faize gidiyor
Ödüyorum ama , bulaşmamak ćok güzel
Ekonimi yönetimi cok önemli traktör bir yil daha beklesin kullanın eskiyi pulluk iki yil daha gitsin kullanın eskiyi , römork ömür boyu gitsin kullanın eskiyi
Paraya karşı cok dikkat , borca faize bulaşmayın
Borçlanmak çok kolay kurtulmak cok zor umduğun gibi gitmiyor işler , hesaplar tutmuyor
Seneye , seneye ömür geçti

Son düzenleme:
Borc şehirde veya koyde hayatin bir gerçeği, geleceğe dönük yapılan bir adım her zaman risk içerir, çünkü geleceğin bize neler getirdiğini bilemiyoruz, şehirde isek isimizden olabiliriz , saglik problemi vs binlerce madde sayabiliriz lakin koyde daha fazla risk var , bu sebeple daha dikkatli olmak lazım fakat hayatin bir gerçeği olarakta maalesef borçtan cok kacinamiyoruz , hepimize kolay gelsin