Doğal afet kaynaklı oluşan zararlardan dolayı çiftçi borçlarına faizsiz öteleme

Katılım
01.08.2017
Mesajlar
139
Yaş
33
Konum
manisa


merhaba arkadaşlar

böyle bir karar geçti . Bizde bağımız silkme yaptığı için başvurduk buna. Tarım il müdürlükleri zararımızı tespit edip ilgili yerlere raporladılar.

Şimdi söyle bir sıkıntı var , Ziraat bankası diyor ki, ilgili ürün için kredi çektiysen orda yararlanabilirsin diyor. Ama benim yakın tarihli hayvancılık kredim var. orda kullanmak istiyorum.

bu faizsiz ötelemeden kullanan var mı ? zararın yüzde kaçı öteleme alabildiniz. Bilgi verirseniz sevinirim. bereketli sezonlar dilerim. Üzümde yüzümüz gülmedi umarım mısırda gülecek.
 
Katılım
09.10.2017
Mesajlar
57
Konum
Antalya / Elmalı
Bir kaç seneye kadar tarım il ilçe müdürlükleri borç ertelemesi için yetkili idi ancak şuan sadece zarar tespiti yapıyor borç erteleme yetkisi banka ve kooperatiflere bırakıldı.
Tamamen banka insiyatifinde. Ayrıca %3ile erteliyor diye aklımda kalmış. Hayvancılık faizleride çok düşük yatır çek yapabilirsin birçok kişi maalesef böyle yapıyor.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt