Fasulye Tarımında Tarla Hazırlığından Hasada Tüm Detaylar [2013]

Ynt: FASULYE TARIMINDA TARLA HAZIRLAMASINDAN HASATINA KADAR TÜM DETAYLAR[2013]...!!!

Teşekkür ederim ömer çok sağol,bizim ekim alanımız az ve harman ekim ayına yağışlara denk geldiği için kapalı alanda elle atıp harman yapcağımız harman süresini kısaltıp ayıklama derdinden kuracak makina lazım,o yüzden bize konya yolları görünüyor,en güzeli yerinde görüp ihtiyaçlarımıza cevap veren bir makinayı konyada yaptırıp silivriye getirmek olacak.

Ynt: FASULYE TARIMINDA TARLA HAZIRLAMASINDAN HASATINA KADAR TÜM DETAYLAR[2013]...!!!

ALANYALI07 link=topic=68590.msg908489#msg908489 date=1406833761' Alıntı:
nasil bi gübreleme yapiyosnz acaba
Gübreleme Ve Daha Birçok Detayı Konuda Yazdım, 1. Sayfadan Bakabilirsiniz...

arnavut07 link=topic=68590.msg908571#msg908571 date=1406888774' Alıntı:
Teşekkür ederim ömer çok sağol,bizim ekim alanımız az ve harman ekim ayına yağışlara denk geldiği için kapalı alanda elle atıp harman yapcağımız harman süresini kısaltıp ayıklama derdinden kuracak makina lazım,o yüzden bize konya yolları görünüyor,en güzeli yerinde görüp ihtiyaçlarımıza cevap veren bir makinayı konyada yaptırıp silivriye getirmek olacak.
Eyvallah Abi Ben Teşekkür Ederim... Siz Bitkiyi Kurutunca Garaja Çekip Orda Patoza Atıyorsanız Sizin İçin Tablasız Makineler Uygun Olur Tabiki... Konyada Yerinde Görüp İnceleyip Almak Daha Mantıklı Olur Tabiki, Erkan Abi Gibi Sen de Bi Buyur Gel Bekleriz Abi :)

Ömer tebrikler. Gerçekten güzel konu.

Bu tarz birinci ağızdan, tecrübelerde donatılmış konuları çok seviyorum.

Herkez uzmanı olduğu bir tarım ürünü hakkında böyle detaylı ve ayrıntılı bir paylaşım yapsa, trakkulup canlı bir tarım ansiklopedisine döner.

sebazios link=topic=68590.msg908688#msg908688 date=1406932085' Alıntı:
Ömer tebrikler. Gerçekten güzel konu.

Bu tarz birinci ağızdan, tecrübelerde donatılmış konuları çok seviyorum.

Herkez uzmanı olduğu bir tarım ürünü hakkında böyle detaylı ve ayrıntılı bir paylaşım yapsa, trakkulup canlı bir tarım ansiklopedisine döner.
Saolasın Yılmaz Abi Bende Bu Düşünceyle Açmıştım Zaten Bu Konuyu Geçen Sene... Aynen Katılıyorum Abi, Sitenin Değeri Burada Ortaya Çıkar İşte O Zaman...

Bu Senenin Fasulye Ekiminden Bir Video ;)

http://youtu.be/ljZO51wbogo

ShyraXx link=topic=68590.msg909049#msg909049 date=1407138367' Alıntı:
eline sağlık. bu yolma makinasını yapmışlar belki ekenlerin işine yarar

https://www.facebook.com/photo.php?v=784394694924252
Saolasın... Yolma Makinelerini 4-5 Senedir Denemeye Çalışıyorlar Hep, Önceden Olmuyordu Ama Simdi Güncel Versiyonlarını Çıkardıkça Gittikçe İyileştiriyorlar Makineleri... Fasulyenin Yolumu Normalde Bitki Baya Ayvalaştıktan Sonra Yapılır, Bu da Dolayısıyla Yolum Esnasında Bitkiye Nazik Davranıp Kozalardan Fasulyeyi Dökmeyen Bir Makine Olması Gerekli... Su Anda İşçilere Devam Bence :)