fiat 60-66s tek çeker konusunda bilgi sahibi olan acil yardım

arkadaşlar 99 model fiat 60-66s buldum almayı düşünüyorum. şuanda 92 model 54c kullanıyorum.
bu traktör hakkında bilgi olan varsa yorum yazarsa sevinirim. birde arkadaşım tt55 aldı turbolu çok memnunum bundan al diyor benim gönlüm 60-66 dan yana sizlerinde yorumlarını bekliyorum.
emeği geçecek herkese şimdiden teşekkürler.

Ynt: fiat 60-66s tek çeker konusunda bilgi sahibi olan acil yardım

metin54 link=topic=55496.msg593172#msg593172 date=1336837077' Alıntı:
arkadaşlar 99 model fiat 60-66s buldum almayı düşünüyorum. şuanda 92 model 54c kullanıyorum.
bu traktör hakkında bilgi olan varsa yorum yazarsa sevinirim. birde arkadaşım tt55 aldı turbolu çok memnunum bundan al diyor benim gönlüm 60-66 dan yana sizlerinde yorumlarını bekliyorum.
emeği geçecek herkese şimdiden teşekkürler.
levyeli daha rahat bir kullanım olur bn hertürlü 60-66s derim...

turbolu tt serisi yeni model traktör. haliyle 99 model 60 66 dan pahalıdır. ayrıca turbo teknolojisi daha iyi. Fakat 66 serileri td serilerinin öncüsü, daha çekeceği kesin. ama düz yol vitesi 28 km, tt ler 31 km. çok yolda gidip gelme işin varsa bir kez daha düşün. levyeli olması her türlü geri vites hızını ayarlayabilirsin. tt ler seri geri çekmediği yerde takviye geri kağnı gibi. 66 larda tüm vitesler senkromeçli. hidrolikleri daha güçlü. ama yakıtı az da olsa fazla olacaktır. önemli olan ne iş yapıyorsun, 54 C yetiyorsa bugüne kadar tt 55 de fazlasıyla yeter. daha çok çekiş istiyorsan 66 serisini öneririm.

bizim köyde var 2 tane fiat 60-66s 2 romorku hayatta çekemez ! new hollandın var 60-66sı rahatlıkla çekio 2 dolu romorku ama fiatın 6066sı iş yapmıo.

Arkadasim alacagin motor iveco degil turk traktor fabrikasi iveco bu motordan cok daha kalitelidir bulabilirsen 97 98 modelini al.. Su anda 97 model tek ceker ve cift ceker iki traktorle tarlada ekim ve capalama isi yapiyoruz cift cekeri rektefe ettirdik ve turbo taktirdik koydeki td 65 ciler hem yakit hem cekis olarak bizimkilerden cok daha iyi bu traktor diye kendileri soyluyorlar :) ben 15 senede 12000 saat kullandim 60-66 yi daha onemli bir ariza cikarmadi su an havaliyla ekim yapiyor tatli sesini dinliyorum capayi bitirdim cift cekerin de yanindayim :) ben 97 98 model avrupa fiat almani tavsiye ederim tabi digerleri de kotu degildir karar sizin.. Her ne alirsaniz hayirlisi olmasi dilegiyle...

mf 240 mı 60 66mı acaba hangisi daha iyi yolda tarlada çekişte 240 çekiş performansı çok iyi 65 56 yı çekiyo 60 56 yı çekiyo
:D :S

bence yenı mavılerden uzak dur nedenı ıse kımle konussam yakıtından sıkayetcı tt55, tl 100 e kadar bana gore 60 66 daha guzel cekıs olarak ta guzeldır serısınce kullandım cunku 2 romork samanı dık bı tarla var kecı gıbı cıkartıo romorklar ıkısı de 4 teker secım senın

TT55 ' i 54C nin devamı gibi düşünebilirsin.

manevra süper,turbo-intercooler motor var.çift devir kuyruk mili de var.yakıt olarak senin 54c den az olacağını düşünüyorum.
ve sıfır olduğu için enaz bir 10 yıl arkana bakmazsın.

60-66 kendini kanıtlamış bir traktör.uzun süren tarla işlerin varsa rahat edersin.vites sayısı çok.levye kullanımı kolaylaştırıyor..gövdesi tt55 ten uzun olduğu için daha randımanlı çalışıyor. ama yolda yavaş gider.

sıfır tt55 37000 tl.
60-66 yı 27,28 bine alırsın.10 bin cepte kalır.ama zaman içerisinde tamir masrafları ve fazladan yakıt tüketimine daha çok ödersin.

60-66 tıyı 10 yıl kullandık. çekişinde ve tarladaki yakıtında kesinlikle pişmanlık duymazsın.
bakımlarını zamanında yap. eksiği olmasın arkana bakma.
yolda yavaş gitmesine gelince nakliyecilik yapmıyacaksan 60-66 dır tt 55 den yükte yine hızlı gider ama nakliyecilik yapacaksan 54 c iyidir yada tt yi düşüne bilirsin
temiz ve iveco motorlu bulmuşsan kaçarmayın derim.