Fiat 640 3.vites sorunu

Selamınaleyküm Fiat şanzımanı hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa iyi olur 1974 model 640 traktörün 1vitesinde rampa inerken atma vardı şanzımanı yaptırdık o sorunu hallettik açılmışkende 1.2 geri vites dişlilerini değiştik 1le 2 gayet iyi çalışıyordu aradan çok bi zaman geçmeden pulluk sürümü yaparken baya ağırdı toprak 3takviyeyle sürüm yaptım sonrasında 3. Vitese geçerken sıkma başladı vitese çok zor geçiyordu ama atma ötme. Yoktu şimdide 3. Vitesi yaptıralım dedik senkromeçleri falan değiştiler yaptılar bu kezde rampa inerken attı yapıldıktan hemen sonra şuanda şanzıman 3. Kez açıldı baya sıkıntı yaşadık sıkmada ara ara devam ediyordu şuanda 3. Vites dişliside değişti başka yapmamız gereken ustaların atladığı bişey olabilirmi yardımcı olursanız iyi olur

• Beğen
Tepkiler: Çılgın filazof
Abi atma olayı dişliler aşındığı için oluyor sıkma olayıda muhtemelen yeni dişlilerin diğer dişlilerle uyum sağlamamasından oluyor sonuçta diğer dişlilerde zamanla aşınmıştır. 640 liklarda senkromeç yok diye biliyorum yanlışta biliyor olabilirim. Hillallere bakılabilir diye düşünüyorum gerçi bir sorun olsa usta açınca görürdü son olarakta viteslerin kollarının altında zamanla aşınan bir yer vardı hatta vitesler çok lakır lukur oluyor aşınınca ona bakılabilir benim bilgim bu kadar 😁 birde akrabamızda boşa almadan çalışan bir traktör vardı onunda viteslerde bir yer aşınmıştı galiba umarım fikir verebilmişimdir daha iyi anlayan ustalar daha iyi bilgiler verir diye düşünüyorum
Bu arada Çekiş sorunu çözüldü mü abi ?