Fiat 640 vs 54c tavsiye

Hayırlı günler
Bizim köy engebeli rampası yokuşu bol fazla tarla işi yok ama kum çakıl odun taşıma işleri oluyor bu işlerde kullanmak üzere traktör düşünüyorum
Fiat 640 mı yoksa 54 c mi ben bu soruyo sorarken bildiğim herşey internet üzerinden
540 daha iyi diyenler olmuş 54c junior hepsinden iyi demişler ama 640 daha kuvvetli yani çok tezatlı durum yukarda anlattığım koşullarda bana uygun traktör hangisidir? Lütfen iki traktörüde bilenler aydınlatsın

Hayırlı günler
Bizim köy engebeli rampası yokuşu bol fazla tarla işi yok ama kum çakıl odun taşıma işleri oluyor bu işlerde kullanmak üzere traktör düşünüyorum
Fiat 640 mı yoksa 54 c mi ben bu soruyo sorarken bildiğim herşey internet üzerinden
540 daha iyi diyenler olmuş 54c junior hepsinden iyi demişler ama 640 daha kuvvetli yani çok tezatlı durum yukarda anlattığım koşullarda bana uygun traktör hangisidir? Lütfen iki traktörüde bilenler aydınlatsın
Ikiside eski ilerde parca problemi yaşamamak için 54c

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Kum,çakıl m^3, 1600-1800 kg (kuru-ıslak) arası değişir. 2*4 m kasa yaklaşık 4 m^3 kum alır, 7 ton civarı yük demektir. 7 ton yükle 54C veya 640 %40 eğimli asfalt zeminde 4 tekerli römorkla, patinaja kalabilir, 5 tonla çoğu yerden çıkar.Tandem, arkadan iki dingilli römork daha kullanışlı olacaktır, yalnız ormanda çift dingilli römork, kök v.s. üzerinden geçerken sorun yaşatır, zemin düz olması gerekiyor.
Yük durumuna göre 60-75 hp 4*4 traktör kullanışlı olur.Çalışma alanı hakkında biraz daha ayrıntılı yazmalısınız.

Arkadaşlar bende traktör araştırıyorum 240 massey ferguson disk fren olanı, 255 turbo, 480, 540, 54c fiatin da çift vites olanını düşünüyorum ancak fiyat çok yakıyor diyorlar tabi bir o kadar da mücadele ediyor yırtıcı özelliği var, konu hakkında bilgisi olan var mı ikisini de kullanan varsa yardımcı olur musunuz konuyu da başka yere çekmek istemiyorum ama bağlantılı olduğunu düşünüyorum

Walla burda 54 c çok yakar efsanesi var.o yüzden ben oyumu 640 tan tarafa kullanıyorum.tabi 540 nasıl çekiyor o kadar kimse anlayabilmiş değil.ama parça diyenleri dikkate alırsan 60 56 55 56 yıda düşün.
Hocam ben memurum memlekete tayin istedim çıkarsa gideceğim inşallah bende traktör araştırıyorum memleket balıkesir merkez bizim araziler de ufak ve engebeli tarlalarda hep ağaç fidan orman var taş çakıl bol, taban yerler kara toprak, 240 massey ferguson disk fren olanı, 255 turbo, 480, 540, 54c fiatin da çift vites olanını düşünüyorum ancak fiyat çok yakıyor diyorlar tabi bir o kadar da mücadele ediyor yırtıcı özelliği var, konu hakkında bilgisi olan var mı ikisini de kullanan varsa yardımcı olur musunuz konuyu da başka yere çekmek istemiyorum ama bağlantılı olduğunu düşünüyorum

mrb hocam. ben de balıkesirliyim. 2011 yılından buyana 2000 model 54c kullanıyoruz. orjinal hidrolik direksiyon,liftomatik,disk fren gibi özellikleri mevcut. disk fren her anlamda iyi ve sağlam,diğer özellikler de çiftte insana yardımcı oluyor pratik ve kullanışlı.
yakıta gelince mf 135 mf 240 boş kullanımda(gel git nakliye vb.) 54 c den daha az yakabilir. ama çift vb. işlerde 54 c nin çok yaktığına inanmıyorum. ortalama değerleri sağlıyor çünkü. bizim arazilerde kumul yer hiç yok.bahar çiftlerinde 4 lü pulluk takanların çoğu 1 kulağı sökerler. o derece kara toprak ve zordur.
o nedenle gel git işiniz nakliye vb. fazla ise 240 alabilirsiniz.
bir müddet sonra satarım derseniz ve çift çubuk ağır işiniz varsa 54 c derim.
480 ler artık 40 lı yaşlara geldi onları alıp satmak, masraf vb. akıllı tercih olmayacağını düşünüyorum.karar sizin..
ayrıca her dönemde 54 c asla fiyatını öldürmez her dönemde aranan traktör 2. eli çok sağlam.
240 ında 2. eli sağlam.

• Beğen
Tepkiler: osmanli
Merhaba arkadaşım bir 640 kullanıcısı ve orman işi yapan birisi olarak 640 tavsiye ederim. Bende daha yeni aldım 1 yıl bile olmadı 10 numara traktör herkes çok yakar falan dedi alakası yok. Çekişi rampalardan inişi mükemmel ağır devirli harika bir traktör. TT 55 in 1 römork odunla çıkamadığı yerden 640 la çok rahat çıkıyorum. Sürütme yaparken bu çamı traktör çekmez diyenlerin ağızları açık baka kalmalarına 640 sayesinde şahit oldum. Sağlam ciğerli bir traktör tek eksiği benim gibi yeni bir traktörcü için kuru firen olması