fiat almak istiyorum

Selamun aleykum ben site de yeniyim arkadaslar bende 135 mf var samsun salipazarindanim burasi arazi bakimindan cok rampa ve 135 hem cikista hem iniste sikinti oluyo bazen bos kasayla bile cikamiyoz fiat almak istiyorum sadece findik ve odun tasiyorum ama sureklir rampa bana onerebileceginiz fazla buyuk olmayan cekisi iyi saglam bi fiat modeli var mi

Ynt: fiat almak istiyorum

deniz55 link=topic=87026.msg1045750#msg1045750 date=1450220396' Alıntı:
Selamun aleykum ben site de yeniyim arkadaslar bende 135 mf var samsun salipazarindanim burasi arazi bakimindan cok rampa ve 135 hem cikista hem iniste sikinti oluyo bazen bos kasayla bile cikamiyoz fiat almak istiyorum sadece findik ve odun tasiyorum ama sureklir rampa bana onerebileceginiz fazla buyuk olmayan cekisi iyi saglam bi fiat modeli var mi

Ağır traktör alınmalı bence. Yani 66 serisinden bir model olabilir. 66 serisi 56 serisine göre daha ağır makinalar.

Dayanıklılık konusunda içiniz rahat olsun fiatlar(daha doğrusu eski traktörler mi desem) gayet dayanıklı makinalar.

Sadece nakliye isimi yoksa findikliga falan girecekmisin bu onemli eger findikliga falan gireceksen 54c almalisin surekli yoldada kullanabilirsin fakat agir orman isleri ve tali yolda nakliye yapiyorsan kesinlikle 60 66 s almalisin hiz isteme 30 kmh hiz yapiyor son gazla. 54c 45 kmh civari yapiyor agir ve tali camur buyuk rampalarin traktoru 6066 cikamiyacagi yer olmaz korkma cok seri vites degisimi cabuk gaz yeme ve agir devir sanzuman 3 silindirli motorun yaptiklarina ben bile sasiriyorum

Fiat ' lar ormanda kullanabileceğiniz traktörler arasında birinci sırada gelir. Biz de 2 adet Fiat traktör var ormanda kullanıyoruz gayet dayanıklı ve performansından memnunuz. Bence 4 silindirli modellerini yani en düşük 640 ya da 65-46 tercih ederseniz her türlü işiniz rahatlıkla görür. Kalite olarak 66 (70-66 gibi) serisi başta olmak üzere tüm Fiat traktörleri öneririm!..

Biraz pahalıdır ama 66 serisi alırsan en iyisi yoksa 56 serisi al. Neden dersen hem kaliteli hemde yağlı fren var. Rampada çok faydasını görürsün. ama ucuz sağlam dersen 640 fiat al.

Cevap: Ynt: fiat almak istiyorum

Sadece nakliye isimi yoksa findikliga falan girecekmisin bu onemli eger findikliga falan gireceksen 54c almalisin surekli yoldada kullanabilirsin fakat agir orman isleri ve tali yolda nakliye yapiyorsan kesinlikle 60 66 s almalisin hiz isteme 30 kmh hiz yapiyor son gazla. 54c 45 kmh civari yapiyor agir ve tali camur buyuk rampalarin traktoru 6066 cikamiyacagi yer olmaz korkma cok seri vites degisimi cabuk gaz yeme ve agir devir sanzuman 3 silindirli motorun yaptiklarina ben bile sasiriyorum

54c genelde ağır olan modelleri tutulur piyasada onlar 30u geçmez seri olanlarıda 40 yapıyormuş ben kullanmadım ama 45 yapanıda görmedim ilk defa duyuyorum eminmisin 45 yaptığına

New holland yazan bosch pompalilar yapiyor 54c nin krali 90 modele kadar olanlar 97 ve ustu sadece surat var benim 60 66 bile 30 kmh yapiyor 54 c nin en agir devirli modeli bile gecer yolda 30 kmh 40 kmh muhabbeti 2500 devire kadar olmasi lazim onun ustunde hiza cikiyor 3000 devire yaklastikca

New holland yazan bosch pompalilar yapiyor 54c nin krali 90 modele kadar olanlar 97 ve ustu sadece surat var benim 60 66 bile 30 kmh yapiyor 54 c nin en agir devirli modeli bile gecer yolda 30 kmh 40 kmh muhabbeti 2500 devire kadar olmasi lazim onun ustunde hiza cikiyor 3000 devire yaklastikca
Bizde 98 model var 30 km h. Ağır devirli olanlarından fiat lucas pompa yolda 30 u geçmez ama yükte bayılma yapmaz 54 c lerde 2800 devir vardır onu geçer ama saatte 2800 devir. Vardır ben arkadaşa ağır devirli lucas pompa bir 54nc tavsiye ederdim 135 likten buna geçince çok rahat eder firense firen yağlı firen var çekişse çekiş.herkez bilir yokuş aşağı kimse fiatın elini tutamaz ağanın eli tutulmaz misali Pek ucuz yollu olduğu söylenemez ama 135 liklerin bile fiyatları uçmuş gitmiş 54 c ninkide normal görünmeli