Fıkra Bölümü

Katılım
28.04.2008
Mesajlar
155

arkadaşlar bildiğiniz ve paylaşmak istediğiniz fıkralarınız var mı????varsa böyle alalım :D

ilki benden olsun
yer ingiltere arkeoloji yüksek toplantısı her ülkeden gelen arkeologlar yaptıkları kazıları anlatıyor.ilk sözü amerikalılar almış demişler ki 'biz gittik eski antik kentleri tekrar kazdık 100 metre sonra bakır telefon kablolar bulduk ve anladık ki bizim atalarımız bundan 1500 yıl önce telefon kullanıyolarmış.' söz sırası japonlara verilmiş onlarda 'bizde kazdık yerin 200 metre altında fiberoptik yani süper iletken kablolar bulduk ve anladıkki bizim atalarımız bundan 2000 yıl önce çok kaliteli bir telefon ve internet ağına sahipmiş' sıra bizim türklere gelmiş bizimkiler başlamış anlatmaya 'bizde kazdık 100 metre indik bişi yok 200 metre yine yok 300 500 1000 hiç bişi bulamadık ve anladık ki bizim atalarımız wireless yani kablosuz iletişim ağını kullanıyolarmış' zuha-*-s
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

Deli kategorisinden :D ;)

Jim ile Mary akıl hastanesinde iki hastadır. Bir gün hastanenin yüzme havuzunun etrafında dolaşırken Jim aniden suya atlayıp en dibe batar. Bunu gören Mary hemen ardından atlar ve dibe kadar yüzüp Jim ' i kurtarır. Tabii Mary ' nin bu kahramanca davranışı hastanede olay olur. Bunu duyan başhekim de Mary ' nin artık iyileştiğini düşünüp, hastaneden derhal taburcu edilmesi emrini verir. İşlemler yapılır, belgeler çıkartılır, Başhekim ayni gün Mary ' nin yanına gider:
-Mary, sana bir iyi bir de kötü haberim var. İyi haberim, yaptığın kahramanca davranıştan ötürü anladık ki akli dengen tamamen yerinde ve böylece hastanemizden taburcu oluyorsun. Kötü habere gelince, kurtardığın hasta, Jim, intihar etmiş. Az önce odasının banyosunda kendisini asmış bulundu.
- Mary gayet sakin yanıt verir: “O intihar falan etmedi ki. Ben onu astım kurusun diye. “
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

ÜÇPIN@RLI KORAY link=topic=3351.msg34061#msg34061 date=1210528277' Alıntı:
anıl valla çok hoşuma gitti çok güzelmiş. zuha-*-s zuha-*-s ;D ;) :D
saol biraz sonra bu deli kategorisinden biraz daha yollarım gülmekten kırılıp geçersiniz :D
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

BomBa

Bir tımarhanede deliler ayaklanır ve binanın orta bahçesini işgal ederler. Hiçbiride dağılmaz. Bunun üzerine doktorlar toplanarak yönetmeliği açarlar ve aynısını uygulamaya karar verirler. Yönetmeliye göre bir doktoru çırılçıplak soyar delilerin içine atarlar. Doktor içeri girince * BOMBAAA * diye bağırır. Bunu gören deliler doktoru tuttukları gibi camdan dışarı atarlar. Bunun üzerine doktorlar tekrar toplanır ve konuşurlar. Bu işte bir yanlışlık vardır. Delilerin hepsinin dağılması gerekmektedir. Yeniden denerler. Bir doktoru daha soyup içeri atarlar ve oda * BOMBAAA * diye bağırır. Deliler onu da tuttukları gibi camdan dışarı atarlar. Başhekim en sonunda bir de ben deniyeyim der ve soyunup delilerin arasına girer ve * BOMBAAA * diye bağırır. Bunun üzerine bütün deliler kaçışır ve binayı ve orta bahçeyi terk ederler. Doktorlar merak eder ve biraz akıllı olanlarından toplayarak bu durumu sorarlar. Niçin siz ilk iki doktor girdiğinde binayı boşaltmadınız da son başhekim girdiğinde boşaltınız? derler. Delilerde 'İlk giren iki bombanın fitili uzundu ama son giren bombanın fitili kısaydı zamanımız yoktu içerde patlamasın diye böyle yaptık' derler.
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

5 Şişe Kola

Akıl hastanesinde bir gün bir hasta bakıcıyı yanına çağırır. 'Bana çabuk 5 şişe kola getir' der. Hasta bakıcı buna kızar ve hastaya beş tokat atar ve 'al işte kolalarını' der. Aradan zaman geçtikten sonra yine aynı hasta, bakıcıyı yine çağırır. Bu sefer hasta bakıcıyı tokatlar.'Bakıcı ne oluyor?' der. Hasta cevap verir. 'Şişeleri getirdim abi
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

Son Bir Test
Akıl hastanesinden iki deliyi salıvereceklermiş. Doktorlar kendi aralarında. 'Bunlara son bir test yapalım da görelim akılları başlarına gelmiş mi ?'demişler. Bunun üzerine iki deliyi bir masa başına getirmişler. Masanın üzerine bir kavanoz dolusu siyah zeytin, bir kavanoz dolusu da canlı hamamböceği dökmüşler ve 'Buyurun beyler, yiyiniz.' demişler. Delillerden bir tanesi hemen zeytinlere saldırmış,ötekisi araya girmiş, 'Önce kaçanları yiyelim, öbürleri nasıl olsa duruyor!'
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

Havuz

Doktor akıl hastahanesine havuz yaptırmış. Deliler buna çok sevinmişler;o kadar sevinmişler ki hemen havuza dalmaya başlamışlar,360 dalanlar,balıklama dalanlar. Doktor hastalarının birinin yanına yanaşmış ' ' Havuzu nasıl buldunuz ? ' ' diye sormuş. Deli de çok beğendiklerini,havuzun harika olduğunu söylemiş. Doktor da ' ' İyii.Yarın da havuza su dolduracaaz.!! ' ' demiş
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

Kendini Fare Zanneden Hasta

Kendisini fare zannettiği için ailesi tarafından bir akıl hastanesine yatırılan adam, birkaç yıllık bir tedavinin ardından; iyice kendine gelmiş. Doktorlar, artık taburcu etmeyi düşündükleri hasta ile son bir görüşme yaparak,iyileştiğinden emin olmak istemişler. Adama sormuşlar:
-'Söyle bakalım; sen insan mısın, fare misin?' Adam gülümsemiş:
-'Doktor bey, o günleri geride bıraktım. Elbette ki ben bir insanım.' Doktorlar, içleri rahatlayarak:
-'Tamam o zaman, artık burada kalmana gerek kalmadı', demişler ve çıkış belgelerini uzatmışlar. Birkaç dakika sonra, gruptaki doktorlardan biri bahçeye çıktığında, adamı bir ağacın arkasına saklanır halde görmüş.
-'N ' oldu yahu? Sıkılmadın mı buradan, çıksana, git özgürlüğün tadını çıkar!'
-'İyi de doktor bey, orada bir kedi var!'
-'Eee, ne olmuş kedi varsa; hani sen artık bir fare olmadığını biliyordun?'
-'Ya doktor bey, ben fare olmadığımı biliyorum da; kedi benim fare olmadığımı nereden bilecek?'
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

Temelin Vasiyeti


Yolculuktan dönen Idris, kahvede oturanlara sordu :
- Yahu pizum Temel nasil öldi?
- Kalpten cittu, dediler.
- Vasiyetu filan var miydu?
- Var idu. 'Beni denize gömün' demis idu.
- Cömdünüz mü?
- Cömdük amma, mezarinu kazarken çok kayip verduk...
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

Sarışın Kategorisi

Miami ' de üstü açık spor arabasıyla gezen sarışın afet ' i trafik polisi durdurur.
- Hanımefendi ehliyetinizi görebilirmiyim ?
- Nedir o?
- Hani araç kullanırken yanınızda taşımanız gereken belge,kredi kartı boyutlarında ve üzerinde resminiz olur.
- Sarışın bayan çantasını aracın koltuğuna boşaltır ve ehliyeti bulur ve memura uzatır.
- Hanımefendi ruhsatı görebilirmiyim ?
- Oda ne ?
- Tabiri caiz ise aracınızın kimlik kartı. Genelde torpido gözünde bulunur.
- Bayan torpido gözünü bulur ruhsatı uzatır.
- Trafik polisi evrakları alıp aracına biner ve merkezle telsiz bağlantısı kurar. Merkezdeki görevli memur aracı kullanan sarışın mı diye sorar ?
- Evet
- Peki süper bir mini eteği varmı ?
- Evet
- Göğüsleri gömleğinden taşıyor mu ?
- Evet
- O zaman sen ona doğru yaklaş ve fermuarını indir.
- Polis memuru merkezdeki arkadaşına bağırarak böyle bir şey yapamayacağını söyler ama ısrarlara fazla dayanamaz. Sarışın bayanın yanına yaklaşıp fermuarını indirir.
- SARIŞIN BAYAN ÇOK ŞAŞIRIR . YİNE Mİ ALKOL MUAYENESİ !!!!!!!!!!!!!!!!
 
Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0
Ynt: Fıkra Bölümü

Yüzer mi?

Delinin birisi saatini hastane bahcesindeki havuza atmis.Bunu goren arkadasi yanina yanasmis ve konusmaya baslamislar:

-'Niye attin saati havuza?'

-'Nasil yuzdugunu gormek icin.'

-'Peki, kurdun mu?'

-'Hayir.'

-'Enayi, hic kurmadan yuzer mi??'
 
Katılım
28.04.2008
Mesajlar
155

Ynt: Fıkra Bölümü

MEDENİYET
Gümrük kapısından bir İngiliz, bir Fransız, bir Türk geçmek için bekliyorlarmış. Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye başlamış. Önce İngiliz ' in valizine bakmışlar. İçinden 7 adet don çıkmış. 'Niye 7 tane?' diye İngiliz ' e sormuşlar. O da 'Haftanın yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Salı, Çarşamba...' demiş. 'Vay be! Helal olsun medeniyete, temizliğe bak adamlardaki.' Sıra Fransız ' ın valizine gelmiş. açmışlar bakmışlar 8 tane don. '7 ' yi anladık da niye 8?' diye sormuşlar. Fransız 'Pazartesi, Salı, Çarşamba... Hergün için bir tane, bir tane de ne olur ne olmaz diye yedek aldım' demiş. 'Vay be! Adamlardaki temizliğe medeniyete bak!' demiş görevliler. Sıra Temel ' e gelince açmışlar bakmışlar tam 12 adet don. 'Vay be! Ne varsa bizim insanımızda var. Şu medeniyete, şu temizliğe bak!' Sormuşlar 'Neden 12 adet?' Bizimki cevap vermiş 'Ocak, Şubat, Mart,......' ;D
 
Katılım
28.04.2008
Mesajlar
155
Ynt: Fıkra Bölümü

ESAS AKIL
Bir akıl hastanesini ziyareti sırasında, adamın biri sorar:
Bir insanın akıl hastanesine yatıp yatmayacağını nasıl
belirliyorsunuz?

Doktor:
Bir küveti su ile dolduruyoruz. Sonra hastaya üç sey
veriyoruz.
Bir kaşık, bir fincan, ve bir kova. Sonra da kişiye küveti nasıl
boşaltmayı tercih ettiğini soruyoruz.

Siz NE yapardınız?

Adam:
OOO ! Anladım. Normal bir insan kovayı tercih eder. Çünkü kova
kaşık ve fincandan büyük.

Hayır, der doktor.

Normal bir insan küvetin tıpasını çeker. zuha-*-s
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt