fıkra

05.07.2010
6,232
3

Temel cok guzel bir Rus kadiniyla evlenen Dursunun karisina kafayi
takmis.Ne yapsamda bu kadinla birlikte olsam diye ici icini yiyormus.Bir
gun Temel dayanamayip Eva ' nin yanina gitmis;
-Temel: Senden cok hoslandum seninle birlikte olmak istiyrum demis :
-Eva Hay hay neden olmasin ama 100 dolarini alirim.
-Temel: Tamam o zaman ben hemen para ayarlayayum daa...demis
-Eva:Musait olunca ben seni ararim gelirsin demis. Ertesi gun Eva, Dursun
ise gittikten sonra Temeli aramis;
- Eva: Temele 100 dolarin hazirsa hemen gel demis:
-Temel, hazir hazir hemen geliyrum demis, Temel 100 dolari Evaya
verdikten sonra isi bitirmisler ve Temel evden cikip gitmis.
-Aksam Dursun eve geldiginde;
-Dursun: Hanum Temel bugun ha buraya geldimi ?
-Eva: Seyyyy...geldiiii Dursunnnn.....
-Dursun, Peki sana 100 dolar verdimi.
-Eva: Seyyy Dursunnnn beni dinleee...seyyyy verdiiiii...... Dursun:
-Dursun; Temel sabah kostur kostur yanima geldu,Dursun baa acil 100 dolar
lazim ogleden sonra size ugrar yengeye birakirum dedi....Ula bu temel cok
durust adam ya:)) 2- Evin efendisi, kısa bir süre önce ayrıldığı evine telefon açıp, bahçıvan Temel ' e sormuş:
-Nasıl her şey yolunda mı?...
'-Yolunda... Yanlız, küreğin sapı kırıldı onu tamir etmeye çalışıyorum...'
-Neden kırıldı?...
'-Köpeğinize mezar kazarken zorlamışım, bu yüzden...'
... -Nee!... Köpeğim öldü mü?...
'-Havuza düştü öldü...'
-Benim köpeğim çok iyi yüzerdi; nasıl havuzda ölür?...
'-Ama havuzun suyu boşalmıştı, betona çakıldı...'
-Daha havuzu yeni doldurmuştum... Neden boşalttınız?...
'-Biz değil itfaiyeciler boşalttı... Çünkü evdeki yangını söndürmek için ilave suya ihtiyaç duydular...'
-Evde yangınmı çıktı?...
'-Evet efendim... Annenizin vefatı dolayısıyla çok sayıda insan geldi... Bir sigara izmaritinden kağıtlar, ardından da perde tutuşmuş... O kalabalıkta farkına varamadık...'
-Annem nasıl öldü?... Sapasağlamdı...
'-Haklısınız... Biz de şaşırdık ama, babanızın ölümüne dayanamadı...'
-Yahu hiç pozitif bir haber yokmu?...Bunaldım...
'-Olmaz olur mu?... Var... Geçen gün siz AİDS testi yaptırmıştınız ya... İşte onun neticesi pozitif çıktı...' 3- Adamın biri bir gün yolda giderken, arabasının lastiği tam tımarhanenin önünde patlamış. Adam arabayı kaldırıma ancak yanaştırabilmiş. Sonraki işlem malum...

Kriko, stepne, bijon anahtarı derken, bir de bunların yanına talihsizlik eklenince, söktüğü 4 adet bijon yuvarlanıp yağmur mazgalına düşer. Mazgal açılır gibi değil, bijonlar görünür gibi değil. Talihsiz sürücü bir sağına bakar, bir soluna ...bakar, çaresiz duygular içinde kaderiyle baş başa kaldırıma çöker.

Olayı en başından beri tımarhanenin demir parmaklıklı penceresinden izleyen bir deli, çaresiz adamın halini bir süre daha acıyarak izledikten sonra seslenir;

- Ula salaaak! Sen ne yapıyorsun orda öyle?

- Sorma birader, lastik patladı ve değiştirirken bijonları mazgala düşürdüm.

- Düşündüğün şeye bak! Sök öbür lastiklerden birer tane. Hepsi 3 bijonlu olsun.
Seni, lastikçiye kadar idare eder.

Adam bir lastiklere bakar bir de deliye ve hemen işe girişir.

Her şeyi tamamlayıp bagaj kapağını kapatan sürücünün aklı, deliye takılır.

Arabasına binmeden evvel döner dikkatli dikkatli adama bakar. Akıl hastanesindeki adama seslenir:

- Senin ne işin var tımarhanede?

Diye sorar.

- Biz burada delilik ' ten yatıyoruz kardeşim, salaklık ' tan değil...! 4- Bir gün Dursun ile Temel paraşüt ile atlama kursuna gidiyorlarmış.O gün de Temel ile Dursun ilk defa uçaktan paraşütle atlayarak tatbikat yapacaklarmış.Uçak kalkmış ve Temel ile Dursuna atlayın demişler atlamak istememişler.Adamlarda onları uçaktan aşağıya atmış.Temel paraşütünü açmış.Temel demiş ki uşağım paraşütünü aç demiş Dursun da demiş ki açılmıyor uşağım ipleri dolanmış demiş Temel de bunun üzerine demiş ki önemli değil uşağım nasıl olsa bu bir tatbikat:)) 5- Iki rahibe varmis biri matematikçi biri mantikli.Bunlar bir aksam karanlikta kiliseye dönerlerken matematikçi rahibe mantikliya dönerek ;

-'Yaklasik 20 dakikadir bir adam bizi takip ediyor ve gittikçe yaklasiyor su anda aradaki mesafe 50 metre' der.

Bunun üzerine mantikli rahibe bunun tek mantikli açiklamasi olabilecegini ve adamin kendilerine tecavüz edecegini ve daha hizli yürümeleri gerekti...gini belirtir.Rahibeler daha hizli yürümeye baslarlar. 2 dakika sonra matematikçi rahibe:

-'Adam da hizlandi ve aradaki mesafeyi kapatiyor, su anda 30 metre arkamizda... O zaman mantik olarak kosmamiz gerekir.'

Rahibeler kosmaya baslar ve 3 dakika sonra matematikçi rahibe

-'O da kosuyor ve arayi kapatiyor su anda mesafe 10 metre.O zaman mantik olarak bizi yakalayacak birimiz saga digerimiz sola saparak kiliseye ulasmaya çalisalim en az birimiz kurtulur.'.

Ve matematikçi saga dogru kosmaya mantikli sola dogru kosmaya baslar. Matematikçi 20 dakika sonra kiliseye ulasir ve telas içinde beklemeye baslar. Aradan 40 dakika geçtikten sonra mantikli rahibe gelir.

Matematikçi sorar ;

-'Ne oldu ne yaptin ?'

-'Adam beni takip etti artik mesafe üç-bes adima kadar azalmisti, mantik olarak daha fazla kosmanin anlami yoktu...

-'Eeee...'

'Mantik olarak ben durdum adamda durdu.'

-'Sonra...'

-'Mantik olarak ben etegimi kaldirdim oda pantolonunu indirdi.'

-'Peki daha sonra....'

-'Daha sonra ne olacak etegini kaldirmis bir rahibe pantolonunu indirmis bir adamdan DAHA HIZLI KOSAR...'

Ynt: fıkra

Hebun021 link=topic=51411.msg520828#msg520828 date=1327583195' Alıntı:
Bizde temeli namuslu biri sanirdik :)
saman altından su yürütüyomuş :D
keykubat link=topic=51411.msg520800#msg520800 date=1327582119' Alıntı:
Hepsi güzel teşekkürler.
;)
servetim link=topic=51411.msg520816#msg520816 date=1327582657' Alıntı:
temel de dürüstmüş ki
haa
ewaa ya yazık olmuş
;)