Foton traktör ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

Ne kadar kofte o kadar ekmek misali.. ucuz etin yahnisi misali..

Ha dunyanin ekseni cin-hint tarafina kayiyo onu kabul ediyoz.. hatta bigun anli-sanli firmalari cin-hintliler alacak.. almaya da basladi.. eyvallah ama..

Iyi bi motora bineyim diyene dostca tavsiye etmem.. idare etsin yeter diyene karismam:)

Sirf cin mali diye onyargili demiyom.. mal ortada.. dokum-iscilik dizayn kalite ortada..

Az para vereyim isimi gorsun yeter diyen gidip once hintli-solis e baksin derim..

Geçen sene 36000 tl ye Foton 354 yeni 35 bg modelinden aldım 4 çeker sıfır traktör 8 aydır sıkıntı yok performansı idare eder sonuçta 4 çeker de olsa 35 bg ama 4 silindir olmasına rağmen yakıt çok iyi bundan önce 135 lik vardı onun yarısından biraz fazla yakıyor . Sağdan soldan kafami karıştırmak için çok değişik yorumlar yaptılar beğenen var beğenmeyen var umursamadım aldım . Simdilik memnunum fakat kullananlara sorduğumda yapilan olumsuz eleştirilerin çoğunun boş laf olduğunu anladım . 36000 tl ye 35 bg 4 çeker canavar olmasada yavru canavar:)

türkiye beğenmediniz çinle hava savunma sistemi kurmak için kaç yıldır uğraşıyor. çinden bir ürünü 2 dolarada aynı ürünü 20 dolarada üretebilirsiniz tabi kalitesi değişir. ayrıca özellikle ağır sanayide üretimi çine dayanmayan kaç şirket kaldı ki.
504 modelini kullanıyorum balya işinde yeterli performansı gösteriyor. bence traktörü ön plana çıkaran en önemli özelliği çok az yakması . güç olarak iyi

Cevap: Ynt: Foton traktör ile ilgili görüşleriniz nelerdir?

öncelikle merhaba arkadaşlar,

forumda ilk yorumum oluyor. arkadaşlar biz 1 ay önce foton 254 aldık. gemlik umurbeyde yaklaşık 8 da küçük sayılabilecek zeytin bahçemiz var. ve 20-25 derece arası eğimli. geçenlerde tüm yerlerimizin çapasını rotavatörle bitirdim. bu arada traktör kullanımında da acemiyim ama inanın perfprmansına hayran kaldım. parasına göre tüm işimizi görecek gibi. ancak bu traktörlerin 2015 ten sonrasını almalısınız. öncekilerde olan bazı sorunlar çözülmüş ve montaj da yapan distribitor el değiştirmiş. ben bizzat adapazarındaki montaj fabrikasını ziyaret ettim. şu an 21 saatte. bayır yukarı çapa yapamayan tek çeker traktörlerin olduğu yerde her pozisyonda çalıştı maaşallah. korkmayın alın derim. 20 saatte 90 TL mazot tükettim arkadaşlar. sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.
20 saatte 90 tl mazot yakmış. Mazot 2015 de 3 lira olsa bile saatte 1.5 lt mi ? Ben mi yanlıs anladım

Değerli arkadaşlar,

Şimdi yaklaşık 1,5 yıldır bu traktörü kullanıyorum. 265 saatte. Memnuniyetim çok iyi. Yakıtı kokluyor. Bursa servisinden de çok memnunum. Kullandığım takımlar:

*14 lü Ø 46 cm diskli diskaro
*7 li kazayağı
*1,5 ton römork
*kasa (sandık-tekne)
*500 lt tekerlekli cantaş turbo
*1,20 rotavatör

bilginiz için bazı videolar da ekleyeyim...

https://www.youtube.com/watch?v=03xHiuOq-pM

https://www.youtube.com/watch?v=Fa03YdlE7Sw

https://www.facebook.com/ibrahim.karabulut5016/videos/10154232923009928/

https://www.youtube.com/watch?v=gv9Dv3wMP_w

254 kullanıyorum 2 yildir 25beygire gore yaptığı is çok iyi özellikle kuyruk mili bağımsız olduğu için motoru çok zorlamıyor . Malatyadan almıştım 2. El aldığım arkadaşlar bana traktörü ispatlamak için kayısı sallama makinesi takmıştı. Yakıtı çok iyi hararet sıkıntısı yok motor şanzuman iyi ancak kaporta biraz özensiz plastik malzemeler güneşten etkileniyor

Arkadaslar bir ön bilgi olarak sunu yazayim:Benim oturdugum yerde BOSCH Firmasi var ve su anda yaklasik 560 isci ile calisiyor.Bu Firma mars dinamosu ve automobillerin bir sürü yedek parcasini üretiyordu.Son yillarda maliyetlerin artmasindan dolayi 2020 yilinda tamamen kapaniyor.Ve firmanin bir kismi dogu avrupaya bir kismi Cin e gidiyor.Yani dünyaca Ünlü köklü bir firmanin Cin de veya Hindistan da ayni kaliteyi devam ettirerek montaj yaptirmasi o firmanin kalitesini düsürmez.Kaldiki dünyadaki en büyük firmalar bile isci ücretlerinin yüksek olmasindan dolayi Asya ülkelerine kayiyor.
Bence Foton markasinin ucuz olmasi o nun kalitesiz olmasi anlamina gelmiyor.Zaten üretimi yapan ülkede iscilik-hammadde girdileri dünya ile kiyaslayacak olursak en düsük seviyede.

Dünyada üretim ve ticaret olarak Amerikaya kafa tutanlar Japonya ve Çin . Bundan 20 yıl önce japon mallarına da kötü diyorduk hatta japon pazarları vardı bit pazarı vb. ama şimdi Çin'de Japonya'da Hindistan'da aldı başını gitti. Adamlar resmen dünyanın ağır sanayi üretimini tekele aldılar. biz ise hala kısır laflarla lakırtı ediyoruz.

adamlar turbosuz traktöre 4 çeker atmış 4 silindirle yakıtı nasıl düşürmüş yada takviye hidrolik tankı ne işe yarar bence bunları tartışalım çini avrupayı değil.

Arkadaş gidip 3 sene biçer arkasinda gezmiş 5-6 bin saatteki traktörü saatini düşürüp 700 saatte gibi alırsanız tabiki agir bakıma gelir makine. Bu sadece foton için değil her marka için geçerli. 50bg 20000 isteyende var 35000 e satanda var tabiki 20000 likle diğeri ayni olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa_kizilok