GOBLE TAVSİYE

IMG_7823.JPG arkadaşlar bu ekipmanı kullanan varmı nasıl

Bizim köyde bu yıl aldılar Serhan abi gözlemim tohum yatağı hazırlamada başarılı fakat kesekli tarlada diğer ekipmanlardan(diskaro,Çekili goble) çok bir fark göremedim hatta ben çekili diskaro ile çalışıyordum arkadaş ta bu ekipman ile çalışıyordu onun çalıştığı tarlaya girdim benim ekipmanda hemen hemen aynı işi yapıyordu...

Bizim köyde bu yıl aldılar Serhan abi gözlemim tohum yatağı hazırlamada başarılı fakat kesekli tarlada diğer ekipmanlardan(diskaro,Çekili goble) çok bir fark göremedim hatta ben çekili diskaro ile çalışıyordum arkadaş ta bu ekipman ile çalışıyordu onun çalıştığı tarlaya girdim benim ekipmanda hemen hemen aynı işi yapıyordu...

Ahmet selam otlu tarlada fark ediyor yakıtı nasıl etkiliyor acaba özellikle kullanan varsa onu öğrenmek istedim artısı eksisi ne olur pahalı bir ekipman

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Kaçlı kullanıyorsunuz mısır tarlasında kullandınızmı traktör olarak kaç beygir yakıt durumu hakkında bilgi verebilirmisiniz
Bizde 24x51 disk azim marka var.
3095 4x4 ile kullanıyoruz. Yakıt tarlada yapılan işe göre değişiyor. Bizim yerlerde ortalama 700-800 yakıyor dekarda. Ama tabi tarla durumuna ve mevsime göre bu bir miktar daha artabilir

Tohum yatağı hazırlama da kullaniyorum memnunum.
20li 56 çap olandan 1140 kg ağırlığı var.
Gayet sağlam firmada çok yardımcı oluyorlar.tavsiye ederim.

Resimler ve ekler

• 20180917_141227.jpg
    20180917_141227.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 269
Çok kullanışlı alet Edirne Lalapaşa üretimi Mert tarımın 26lısını kullanıyorum tr6 120ye biraz ufak geldi ama hızlı gitmiş oluyorum yaklaşık 14km hız yapıyordum diye hatırlıyorum kurak arazidede ağır tavlı arazidede çok iyi iş görüyor çamur topladığı zaman traktörden inip temizleme derdin yok bağımsız olduğu için geri vitese takıp çok az toprakta geri gittiğiniz zaman çamurlar dökülüyor