GÜBRE FİYATLARI

merhaba herkese kolay gelsin tarım kredi kooperatiflerinin kimyevi gübre fiyatlarında yüzde 30 indirim olayı hakkında ne düşünüyosunuz dahada inermi yoksa bu iştede bir iş varmı düşüncelerinizi bekliyorum herkese hayırlı günler

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Arkadaşlar sağ duyulu olup acele etmeyelim. bu fiyatlar daha da aşağı inmeli inmesi lazim.hepimiz bunu çok iyi biliyoruz. Mümkünse sabırlı olalım acelecilik şeytandandır denir .
Inşallah daha da aşağı inecek.bu gübreyi bu fabrikalar çiftçiden başka kimseye satamaz
Emin olun bizden başkası bu gübreyi almaz 😊👍
Gerçek fiyatı bu degil.
Buğday ve diğer tarim ürünlerinde acele edip yazın satan zarar etti bekleyen kazandı.
Bu zamana kadar zaten durmuşuz duracağımız kadar
Sağduyuyu kaybetmeyelim.

Arkadaşlar sağ duyulu olup acele etmeyelim. bu fiyatlar daha da aşağı inmeli inmesi lazim.hepimiz bunu çok iyi biliyoruz. Mümkünse sabırlı olalım acelecilik şeytandandır denir .
Inşallah daha da aşağı inecek.bu gübreyi bu fabrikalar çiftçiden başka kimseye satamaz
Gerçek fiyatı bu degil.
Buğday ve diğer tarim ürünlerinde acele edip yazın satan zarar etti bekleyen kazandı.
Sağduyuyu kaybetmeyelim.
Çok haklısınız ben de araftaydım ama karar verdim bekleyeceğim belki buğdayın üresini alırım.

Gerçek fiyatı bu degil.
Sağduyuyu kaybetmeyelim.
Buğday ve diğer tarım ürünlerinde yazın satan zarar etti demişşin ama ben bu hesabı analayamadım nazıl zarar.
2.400 lira temize buğday sattım 4700’e üre aldım. Bugün buğday 3900 lira temiz veriyorlar. Bu hesapla ürenin 7.637 lira olması gerek.
2.400 lira temize buğday sattım 2600’e nirat aldım. Bugün buğday 3900 lira temiz veriyorlar. Bu hesapla nitratın 4225 lira olması gerek.
2.400 lira temize buğday sattım 4000’e 15.15.15 aldım. Bugün buğday 3900 lira temiz veriyorlar. Bu hesapla 15.15.15 6500 lira olması gerek.
Aynı hesaptan devam axialleri 170e aldım. 276 lira olmasi gerek. Ama 330 lira
280e input aldim. 455 olmasi gerek. Ama 500ün üstünde.
85 liraya baytöre aldım. 138 lira olması gerek 170 lira.
55 liraya lancelot aldım. 89 lira olması lazım ama 100 lira.
6.45e mazot aldım. 10.48 olması gerek. Ama 14.60.
Daha sayayım mı? Ben bu sene malı bekletmenin kârını anlayamadım.

Geçen sezon bugday tohumu tarım kredi kooperatifinde önce 5 ten sonra 4.5 tan en son kalanı 3.25 ten sattılar depolar ağzına kadar gübre dolu 1 e alıp 5 satma olayı herkesin iştahını kararttı durdu 1 e alıp 2 ye satmaları yetmiyordu bu fiyatlara yine hepsini satamayacakar bence dahada düşecek yüksek rakamlara ne satarsak kâr hesabı yapacaklar İklim olarak gübreye daha erken ihtiyaç duyanlar bu yüzden daha pahalı almak zorunda kalacak gibi nisanın ilk haftasına kadar gübre ihtiyacım yok bu fiyatlara da alamaya niyetim yok

Buğday ve diğer tarım ürünlerinde yazın satan zarar etti demişşin ama ben bu hesabı analayamadım nazıl zarar.
2.400 lira temize buğday sattım 4700’e üre aldım. Bugün buğday 3900 lira temiz veriyorlar. Bu hesapla ürenin 7.637 lira olması gerek.
2.400 lira temize buğday sattım 2600’e nirat aldım. Bugün buğday 3900 lira temiz veriyorlar. Bu hesapla nitratın 4225 lira olması gerek.
2.400 lira temize buğday sattım 4000’e 15.15.15 aldım. Bugün buğday 3900 lira temiz veriyorlar. Bu hesapla 15.15.15 6500 lira olması gerek.

Gübre mazot vs. Diger giderleri karşılayacak kadar ürün satıp kalanı stoklasaydınız daha fazla kazancınız olurdu ama piyasaların bu kadar alt üst olması almanız gereken gübre mazot vs. Aldıgınız için sizin için avantaj olmuş

• Beğen
Soner kardesim gayet akıllıca hamle yapmissin helal olsun.
2400liradan sattığım buğdayı ihtiyaçlarını tedarik edip kalanıyla dolar veya altın alsaymışsın keşke Birde üzerine 1060 lira gramdan altınlarınida bozdururdun daha da kâr ederdin.ne mutlu sana 👍🧿 belki bu şekilde yapanlar bile birazdan burda paylaşım da bulunur.ama bu olayları aramızda kaç kişiye denk gelir acaba? Bu işler kısmet nasip işi.

sizin gibi yapan 10 kişide 1 dir hocam

Gübre mazot vs. Diger giderleri karşılayacak kadar ürün satıp kalanı stoklasaydınız daha fazla kazancınız olurdu ama piyasaların bu kadar alt üst olması almanız gereken gübre mazot vs. Aldıgınız için sizin için avantaj olmuş
Zaten ihtiyaç kadarını sattım.
2400liradan sattığım buğdayı ihtiyaçlarını tedarik edip kalanıyla dolar veya altın alsaymışsın keşke Birde üzerine 1060 lira gramdan altınlarınida bozdururdun daha da kâr ederdin.ne mutlu sana 👍🧿 belki bu şekilde yapanlar bile birazdan burda paylaşım da bulunur.ama bu olayları aramızda kaç kişiye denk gelir acaba? Bu işler kısmet nasip işi.
zaten ihtiyaç kadarını sattım.
Ama anlaşamadığımız bir nokta var. İhtiyaçları alınca geriye çok bişey kalmıyor. ihtiyaç dediğiniz şey de bitmiypr zaten. Çiftçi demire çalışır. Küçük traktörü değiştirmem gerekiyordu. 2700 temize buğday sattım ekimde onu da değiştirdim. 100 ton buğday fiyatına geldi bana traktör. Şimdi 390-400 bandında. Yani yine 100 ton.
Daha sonra 6.95 temize ayçiçek sattım. Tarla aldım. Şimdi yine ayçiçek sattım. Hem de 9.30a ama yine tarla aldım. Fiyat aynı oranda katladı. Tüm bu alımlar çiftçinin ihtiyacıdır. O yüzden bekletmek kar diye bir dırım kalmadı. Masraflara gelen fiyat farkı 2 yıldır kesinlikle bizim malımızdan daha fazla oluyor. En azından bizim mallarımızdan daha az zamlanmıyorlar, zamlanmayacaklar. Ha yine de tut malı diyosanız, ben o kadar ağa değilim çiftçiyim, bana her zaman para lazım derim

Gerçek fiyatı bu degil.
Sağduyuyu kaybetmeyelim.
Ellerinde kalan gübreyi paraya çevirmeye başlayacaklar gübreyi yazdan satıp parayı kullanmasını seviyor şirketler şimdi çiftçinin çoğu almadı ellerinde patladı dahada düşer inşallahay sonuna doğru alırım 33nitrat üre almayacağım bu gidişle o kadar para veremem hakkından fszlası haram bunlar halkı devlet eliyle soyanlar

Yazdan gübreyi alamadım edirne merkezde hiçbir bayi yağlıtohumlar tarımkredi özel şirketler dahil alamadım nakit paraya yok dedilerdahada para kazanmak içğn bende buğdayı satmadım fiyatı bulursam satarım olmazsa 2 ürünü birden satarım.

4 sene önce rahmetli babam yağlı tohumlardan 2 defa taban gubresi almis bugdaylar için. Yarısını kullandık geri kalani mecburen ertesi seneye kaldı. 1 yıl önce aldığımız gubre daha pahalıya gelmişti. Bu sene sizin sansiniza mevcut doviz+yurt dışı piyasa sebebiyle bugüne göre ucuza gelmis. Stok maliyeti, paranin degerlendirilmemesi vs bir sürü durum var. Tam tersi de olabilirdi ki gubre 15000 lerden geriledi. Uzun lafın kısası babamın bir sözü vardı. Ortalama bugdayda 200 kg ayciceginde 50 kg masraf olur. Fiyatlar artar azalır ama bu oran genellikle aynı kalıyor.

• Beğen