• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Güncel Ayçiçek Fiyatları

Fiyat beklentisini ayçiçeği için sordum :)
Bu arada gecen seneye gore en az %20 artar diye tahmin ediyorum.
Tabi isteğimiz ve olması gereken fiyat daha da fazlası.
Ben pek ümitli değilim abi dolardan dolayı yine aynı seviyede fiyat açıklanabilir yada 2500 seviyesi olabilir

15 gune yağmur yagmazsa Aycicekler 100 kilo biçilir.
bizim buralarda da boyu ancak 1 metre kaldı tam çiçek zamanına kadar yağmur yağmadı..çiçek açınca bir kaç yağmur yağdı boylar kısa buğday tarlası gibi içerinde gez ama kafalar normal ve içleri de dolu duruyor bakalım bu yıl da böyle oldu bakalım verim nasıl olcak...

BİZİMKİLER DE BU YIL GEÇ KALDI..AĞUSTOSU RAHAT BULUR BELKİ DE 15-20 AGUSTOSU BİLE BULABİLİR..DAHA ÖNCEKİ YILLARDA 7-8 TEMMUZDA BİÇTİĞİMİ BİLİRİM .
Hava serin gidiyor bu yıl abi onunda etkisi olmalı ki ay sonu ancak belki ağustosun ilk haftasına bile sarkabilir dediğin gibi, temmuz ortasinda hasat olurdu normalde

Hava serin gidiyor bu yıl abi onunda etkisi olmalı ki ay sonu ancak belki ağustosun ilk haftasına bile sarkabilir dediğin gibi, temmuz ortasinda hasat olurdu normalde
bizimki turp yeriydı ondan geç kaldı.mart 24 te ektim..mibzer hatasından dolayı 5 nisan da bozmadan üzerine ektim..yağmur epey yağmadı geçenlerde biliyosun iki defa yağınca ikiside şimdi. aynı boya geldi aralarında pek fark kalmadı..çiçekten yeni düştü ağustos 15 i bulur bana göre...

bizimki turp yeriydı ondan geç kaldı.mart 24 te ektim..mibzer hatasından dolayı 5 nisan da bozmadan üzerine ektim..yağmur epey yağmadı geçenlerde biliyosun iki defa yağınca ikiside şimdi. aynı boya geldi aralarında pek fark kalmadı..çiçekten yeni düştü ağustos 15 i bulur bana göre...
Yağmur yağmasaydi 100 kg ancak alirdik abi yine yağmur varmış yarın için inşallah yağar da hayri olur kafaya çekirdek biraz daha dolgunlasır

neden bu kadar seyrek ekiyorsunuz..seyrek ekimde mutlaka verim düşük olcaktır..biz en fazla 25 cm e ekeriz ortalamamız 20 cm ve 300 kg civarında verim alırız..
Gördüğünüz parça 25 cm’e ekili. Ekimden sonra dolu gördü ve %20’e kadar seyrelme vardı. Ancak bozmak daha masraflı olduğu için olduğu kadar dedik bıraktık. Ayrıca biZim topraklarda buğdayı alıyoruz 300 kg. Çiçek için 150 kg ideal bizde. Siz düşünün nasıl bir toprak yapısı olduğunu işte.

Üst Alt