Güncel Ayçiçek Fiyatları

Çinko daha çok kök gelişimi ve çimlenmede iyidir. Randıman için potasyum kullanmalısınız.
Geçen sene onuda attık .iki senede bir çinko de kara 5-6 kilo atarım. Atılan yer farklı hastalık vurmuyor dolayısıyla randıman da iyi geliyor.sürekli çeltik tarlalar yoruldu .
Toprak altına 3 15 attım .potas içerik.yapraktan sadece mantar attım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: sacit_efe
TrakKulüp’ten aldığım bilgilerle yaza, yaza artırdım bölgede fiyatı
b7fe00b8-64d1-4afb-8475-252174352310.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Amasyaya , merzifona gittim .hatta tokat sivas yolunda bir yerlere gitmiştim .martta birde 1 mayıs gibi gitmiştim karasal olduğu için bafradan çok sıcak .ürünler güneşi sever .iklim farkımız çok.inanki bir haftadır güneşi göremedik

28-29 ağustosta borsada 46.3 yağ oranı ayçiçeğini 2.74 tl ye satmıştık.
Bugün yani 1 hf sonra 45.5 yağ oranı ayçiçeği borsada 2.62 tl ye gitti.
Geçen hf 40 yağ 2.50 düzeyinde iken bugün 2.40-2.42 tl düzeyinde.
Yaklaşık olarak 8-10 kuruşluk bir gerileme var fiyatlarda. Döviz kuru biraz gevşeyince ayçiçeği fiyatı da biraz düştü sanki. Sizce fiyattaki az da olsa düşüşün nedeni nedir?

Bu arada önümüzdeki hf merkez bankasının yapacağı toplantı sonrası faizlerin 2-3 puan daha düşeceği konuşuluyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
28-29 ağustosta borsada 46.3 yağ oranı ayçiçeğini 2.74 tl ye satmıştık.
Bugün yani 1 hf sonra 45.5 yağ oranı ayçiçeği borsada 2.62 tl ye gitti.
Geçen hf 40 yağ 2.50 düzeyinde iken bugün 2.40-2.42 tl düzeyinde.
Yaklaşık olarak 8-10 kuruşluk bir gerileme var fiyatlarda. Döviz kuru biraz gevşeyince ayçiçeği fiyatı da biraz düştü sanki. Sizce fiyattaki az da olsa düşüşün nedeni nedir?

Bu arada önümüzdeki hf merkez bankasının yapacağı toplantı sonrası faizlerin 2-3 puan daha düşeceği konuşuluyor.
Fiyatlar düşme eğilimine girdi.Tonda 50 lira bir düşüş var.Fabrikaların depolar dolmak üzereymiş.Alım yapmak istemiyorlar.Tb piyasaya mal satacak.Dolarda geriledi bu da bir sebep.

Yağlı tohumların fiyatını baz alırsak Edirne borsası ortalamada 50tl/ton, uzunköprü borsası da 40tl/ton aşağı gitti bugün. Fakat ben geçici olduğunu düşünüyorum. Mal boldu. Ödemeler denk gelmiştir vs.
Bugün itibariyle tüccara 2500tl 40 yağ, 35 tl de her bir puan yağ için anlaştım. Fiyatlar aşağı gidiyor olsa bu paralar zor olurdu diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Yağlı tohumların fiyatını baz alırsak Edirne borsası ortalamada 50tl/ton, uzunköprü borsası da 40tl/ton aşağı gitti bugün. Fakat ben geçici olduğunu düşünüyorum. Mal boldu. Ödemeler denk gelmiştir vs.
Bugün itibariyle tüccara 2500tl 40 yağ, 35 tl de her bir puan yağ için anlaştım. Fiyatlar aşağı gidiyor olsa bu paralar zor olurdu diye düşünüyorum

Geçen haftaki fiyatların ile aynı, iyi bir anlaşma olmuş.