Güncel Gübre fiyatları

Buğday için 20.20 gübreyi 10 gün önce 22.Kasım'da 345 TL/torba (6900 TL /ton) aldım.
Şimdi ne olmuştur kimbilir.
Moral bozmak yok,Millet için üretime devam.
Abi form un uzmanlari uretim yapmayın kripto para oynayım diyor sen üretime devam diyorsun

Abi form un uzmanlari uretim yapmayın kripto para oynayım diyor sen üretime devam diyorsun
Bu konuda fikrimi yazmıştım (18 Kasım).Tekrarlayayım.Sözüm forumdan dışarı.

Bugün birisi çakmak koleksiyonunu parça parça satıyordu,koyin (coin) alacakmış. Koyin ve koyun ne kadar benzer kelimeler...
Lokantada bulaşıkçılık yapan bi oğlanda 1 milyar lira para toplamıştı, sevgili halkımızdan.Galiba o vitrindeydi,tahminim işi başkaları yaptı gibi.Güzel vurgun vurdular.Vurgun yiyen; maaşını yatıran güneydoğu dağlarının bekçisi kahraman genç askerler, heryerde memurlar, iflah olmaz kumarbaz ve hayalperest insanlarımız.Baba defter,silgi alacam diyen çocuğuna para vermez, gidip kendine iyi bir lokantada mükellef bir ziyafet çekmez,kendi ve ailesinin rızkıyla hep sürreal hayallerle başkalarının gerçeklerine çalışır.
Bire yüz kredi ile oynatılan kumarı en namlı kumarhaneler bile düşünmemişti.
Paradan para, parayla para kazanmak (finansal cambazlıklar) her babayiğidin harcı değil.Milyar dolarlık şirketleri bile yok edebiliyor.Seni beni mi dinleyecek?
Batırım tavsiyesidir.
Az parayla çok kazanmak,az çalışıp çok kazanmak, mümkünse hiç çalışmadan çok kazanmak insanın doğasında var.İnsan ; bunu bilir ama ''ne olacak bir kereden'', ''10-20-30 bin lirayla bir şansımı deneyim'',''bu işte çok para var, enayiler görmüyor sadece ben görüyorum'' der. Kaybettikçe bu kez parasını kurtarmak umuduyla kaybetmeye devam eder.

Koyincilere tavsiyem: Aileleriyle beraber, eğer mümkün değilse kendi başlarına bulundukları yerin en lüks en pahalı lokantasında kendilerine mükellef bir ziyafet çeksinler.Harcadıkları parayı asla gereksiz masraf olarak görmesinler.Eminim koyinlere yatırdıkları paranın çok küçük bir bölümüyle bunu yapabilirler.Hiç olmazsa ileri yaşlarında ben de para yedim diye bir teselli olur kendilerine.Paranızı yiyecekseniz kendiniz yiyin, başkalarına yedirmeyin.

Bedava ya da bedavaya benzer peynir fare kapanında olur.Bilirsiniz ama yine de yazdım.

Son düzenleme:
Ben forumun uzmanı yada tarımın uzmanı değilim. Bol bol piyasaları takip ediyorum. Acı tecrübeler edindim. Başkası da acı tecrübe edinmesin, para kaybetmesin, çile çekmesin istiyorum. Üretmek lazım. Ancak devlet, hükümet, piyasalar ve dünya üreteni eziyor, üretmesini engelliyor ve ürettiğin malı senden ucuza alıp üstüne yüksek kar koyup senin kazanamadığın karları kazanıyorsa ben orada üretim yapmam. Emeğimi yedirmem. Bu sebeple tüm tarlalarımı ekmedim. Ekmek yerine kripto para almayı tercih ettim. Size de araştırın dedim.

Tüm forumdaki arkadaşlarıma 21.09.2021 tarihinde bir yazı yazdım.

O zaman Etheryum fiyatı 24.622 TL idi. Tarlasını ekmek isteyen eksin isteyen bu fiyattan etheryum alsın istedim. Çünkü dünyanın gidişatı iyi değildi.

Bu gün itibariyle ekmek üretmek yerine parasını kripto paraya yatıran bir kişi 2 ayda neredeyse 3 katladı.

Bu kısa zamanda etheryum 24.622 TL den 61.555 TL ye çıktı. Dünya üretmek yerine paradan para kazanmaya döndü. Büyük fonlar üretim yerine paradan para kazanma yoluna gidiyor.

Dünyaya ayak uydurmak lazım. Keşke dünya ve ülkemiz böyle olmasa. Keşke üreten kazansa. Ben bu dünya düzeninde çiftçinin hak ettiği değeri bulacağını düşünmüyorum.

Ben forumun uzmanı yada tarımın uzmanı değilim. Bol bol piyasaları takip ediyorum. Acı tecrübeler edindim. Başkası da acı tecrübe edinmesin, para kaybetmesin, çile çekmesin istiyorum. Üretmek lazım. Ancak devlet, hükümet, piyasalar ve dünya üreteni eziyor, üretmesini engelliyor ve ürettiğin malı senden ucuza alıp üstüne yüksek kar koyup senin kazanamadığın karları kazanıyorsa ben orada üretim yapmam. Emeğimi yedirmem. Bu sebeple tüm tarlalarımı ekmedim. Ekmek yerine kripto para almayı tercih ettim. Size de araştırın dedim.

Tüm forumdaki arkadaşlarıma 21.09.2021 tarihinde bir yazı yazdım.

O zaman Etheryum fiyatı 24.622 TL idi. Tarlasını ekmek isteyen eksin isteyen bu fiyattan etheryum alsın istedim. Çünkü dünyanın gidişatı iyi değildi.

Bu gün itibariyle ekmek üretmek yerine parasını kripto paraya yatıran bir kişi 2 ayda neredeyse 3 katladı.

Bu kısa zamanda etheryum 24.622 TL den 61.555 TL ye çıktı. Dünya üretmek yerine paradan para kazanmaya döndü. Büyük fonlar üretim yerine paradan para kazanma yoluna gidiyor.

Dünyaya ayak uydurmak lazım. Keşke dünya ve ülkemiz böyle olmasa. Keşke üreten kazansa. Ben bu dünya düzeninde çiftçinin hak ettiği değeri bulacağını düşünmüyorum.
Buradan kazanmaniza, yani zarar etmemenize sevindim. Herzaman boyle olmayabilir, baslangictaki parayi cekin derim, kalacaksa karin bir kismi iceride kalsin. Karin biraziyla da asil isiniz tarima yatirim yapsaniz iyi olmaz mi? Karar sizin, ukalalik etmis olmayayim.

DAP : 68 TL
POTASYUM SÜLFAT : 75 TL
(20-20) : 49 TL
(15X15X15) : 52 TL, ÇİNKOLU : 55 TL
ÜRE : 58 TL
TSP : 60 TL
CAN 26 : 38 TL
%33 NİTRAT : 40 TL
ŞEKER : 34 TL.

Fiyatlar torba bazındadır.
bu konu açıldığı zaman 10/10/2012 tarih
As granul 9200