Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Karbüratörü açtım temizledim yakıt hortumu sağlam yakıt filtresi tıkalı değil yeni buji aldım eski bujisi ateşliyo ama ne olur ne olmaz diye yeni aldığım buji ateşlemiyo[emoji23] Karbüratörün vidalarınida tam sıkıp 270 derece yani 1 tam birde buçuk tur açtım çalışmadı 20 yıldır hizmet ediyorum emekli olmak istiyorum diyo galiba
Bizde de aynısı var iş bitimi bakımlarını yapıp kaldırıyorum 25 yıldır ilk günkü gibi hele tin tin tin tin rölanti sesine hastayım

Karbüratörü tamamen sök düşük avans ve yüksek avans vidalarını sök diyaframı al bütün deliklerinden içeriye hava basıp temizliğini yap geri topla düşük avans ve yüksek avans vidalarını tam sık sonra her ikisinide birer tur aç jikleyi çek çalıştırma koluna asıl motor ateşleme yapıp çalıştıktan sonra rölanti devrini bulana kadar düşük avans vidasını azcık aç / sık motor rölantide stabil çalışmaya başladıktan bir elin gazda olsun bir elin yüksek avans vidasında olsun motor boğulmadan gaz yiyene kadar yavaş yavaş yüksek avans civatasını aç motor gazı tam yiyince ayarlar bu kadar

Kalitenin adı [emoji3]
20201117_080829.jpg
20201117_080641.jpg

Samenin frenlerde sorun vardı havasını aldığım halde önler tam istediğim gibi tutmuyordu hızlıyken basınca arkasını atıyordu.

Merkezlere basan çükleri söktüm sol pedalın çükü sağ pedaldan 3 mm kadar uzundu ikisini eşitledim yerine taktım şimdi aynı çekere takmış gibi tutmaya başladı

Römork'unda ön tarafına ilave taktım

IMG-20201117-WA0000.jpeg
IMG-20201117-WA0006.jpeg
IMG-20201117-WA0002.jpeg
IMG-20201117-WA0009.jpeg

Samenin frenlerde sorun vardı havasını aldığım halde önler tam istediğim gibi tutmuyordu hızlıyken basınca arkasını atıyordu.

Merkezlere basan çükleri söktüm sol pedalın çükü sağ pedaldan 3 mm kadar uzundu ikisini eşitledim yerine taktım şimdi aynı çekere takmış gibi tutmaya başladı

Ekli dosyayı görüntüle 54246Ekli dosyayı görüntüle 54247Ekli dosyayı görüntüle 54248Ekli dosyayı görüntüle 54249
Maşallah abi anlıyon bu işlerden [emoji6]

Ekli dosyayı görüntüle 54246Ekli dosyayı görüntüle 54247Ekli dosyayı görüntüle 54248Ekli dosyayı görüntüle 54249
Kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Maşallah abi anlıyon bu işlerden [emoji6]
Eyvallah Allah razı olsun

Servistekiler genelde hep sök - tak ustası tamirinden anlayan çok nadir, geçenlerdede facede Same grubunda hidrolik hassasiyet iğnesinin ayarının nasıl yapıldığını bozulunca neresinin bozulduğunu maliyetinin % 1 - 2'si gibi hallolduğunu yazınca beni gruptan engellediler

Bilgi paylaştıkça güzeldir herkes faydalansın