Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

cd8f655983bd6f4a66c0cb644956accb.jpg
Senenin ilk kaybı 😔

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı

Pek yemiyordu ve ishaldi abilerim. Amcam dün gece kaysı suyu içirmiş Adam kendi içmez malına içiriyor 😊. Sonra olanlar oldu. Okadar elektrikli soba da almıştık sıfır üşümesin diye.
Usumezler Akif saglikli olsun yattigi yer kuru temiz olsun
Biberon ile besleniyorsa ishal yapma ihtimali
Sogumus sut
Sagim makinas kirli
Veya biberon kirli
Anneden emiyorsa
Anne rasyondaki onemli degisiklik yanlışlık
Bazi ishal mikroplari
Bunlar ishal sebebi
Her zaman hazirda toz ve igne türü ilaclarimiz bulunmali
Ishal ilerlemeden kullanmaliyiz
Buzağı cocuk gibi cok cabuk bozulur gider
Hic hata affetmez

Buzagi isalinde en önenli etkenler soğuk süt kirli sağim ekipmanlari.yattigi yer deki mikroplar.abilerim biz bi tavsiye ile enrolen diye bir igne var onu yapioruz birde ağizdan sari jel seklinde bir sprey var onu yalatiyoruz.cok sukur 2 3 senedir bu sekil hic buzagi kaybetmedik..ama en önemlisi buzagiyi isal yapmamak ama olsuysada dogru tedavi

Maalesef kaybettik abi. Ama bugün yeni simental melezi doğdu. Acısını unutturdu . Onun içinde elektrikli sobayı kurduk. Resmini çekemedim ama şarjım yoktu. 😊
Yeni doğan danalarınıza vetalben ilaç at iç parazit kıl kurdu vs içini temizlir biz kullanıyoruz isal falan hiç olmuyor danalar kullanmadan önce danalar isal olur ölür hastalanır ama bu ilacı kullandıktan sonra hiç bişey olmaz oldu yeni doğan danaya doğumdan 3 gün sonra yarım at 20 gün sonra 1 tam at kutuda on tane oluyor..

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68

Valla doğunca hemen göbek bağına ilac sürmek gerekirmis mikrop bi agizdan bi de gobekten girermis. Valla ben bu işe girince buzagim ölse çok üzülurüm heralde. Ben bebeyken bi tavsanım öldüydü hala aklıma geldikce üzülürüm. Insallah hic buzağı öldürmem. Zaten bu isin üzerine universite okuyacam insallah isin inceliklerini orda ögrenirsem hic buzagi öldurmem insallah. Zaten abiler benim aklimdaki fikrim kombine isletme kurmak oldugu icin sütten ziyade buzağı çok daha önemli benim icin. Eger buzagi da öldureceksek simentalciligin bir mevzusu kalmiyor