Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

bugün ağaç taşıdım,
görüldüğü gibi,bayağı büyük ağaçlar,
kökleriyle söktüm,kepçe ile,
bakalım,fire verecekmi,
20200329_163211.jpg

Oldukça yüksek olmuş, neredeyse 3 katlı eve yüksekliğinde.
Mahsuru yoksa bir şey sormak ıstiyorum.
Bu kadar yüksek olmasının özel bir nedeni var mı l?
30×13×8= 3.120 m3 bir hacime sahip.
Normalde 4 kalıp oluyordu tır içeride damper kaldırıp boşalmıyordu şimdi bütün herkes 5 kalıp yapmaya başladı tır damperi kaldırıp bosaltabilecek

Normalde 4 kalıp oluyordu tır içeride damper kaldırıp boşalmıyordu şimdi bütün herkes 5 kalıp yapmaya başladı tır damperi kaldırıp bosaltabilecek
Reis bişey sorucam mısırı depolarken bu nem kontrolünü nasıl yapacaksın . Mısır 16/17 nemde hasat edilirse bu depoda kaç ay küf-mantar-böcek-bozulma yapmadan durur . Bunun için varmı ekstra bir önleminiz ? Bu arada kolayıklar dilerim

Reis bişey sorucam mısırı depolarken bu nem kontrolünü nasıl yapacaksın . Mısır 16/17 nemde hasat edilirse bu depoda kaç ay küf-mantar-böcek-bozulma yapmadan durur . Bunun için varmı ekstra bir önleminiz ? Bu arada kolayıklar dilerim
Teşekkürler kardeşim maksimum 16 nemi geçmediği sürece ıslak rutubet olmadığı sürece istediğin kadar depoda durabilir bende yeni depoya koyacağım önceleri dışarı çadırla kapatıyordum sıkıntı yoktu

Bahçeye öbür sene küçük bir ev yapacağız tarlasının taşını temizleyen bir kişi tarlanın yanına dökmüş bizde bugun dört motor yükledik geldik resimde ıkı motor var sonra ıkı daha yükledik Ekli dosyayı görüntüle 46579Ekli dosyayı görüntüle 46580Ekli dosyayı görüntüle 46581
Evi taştan yapmayacağız bu arada bu temel için arkadaşlar 7*7 bahçe evi yapacagız