Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Fiğleri bağladık
IMG_20200518_233646.jpg

Bu bezelye hiç hoşuma gitmedi şevket bu kurumax kalın kalın, en iyisi macar fiğ, yonca.
Abi gece biçtim 1 gün güneşi yedi 2. Gün akşam iftardan önce çevirdim.
3. Gün güneşlendi 4. Gün akşam üzeri toplayıp namlu yaptım.
5. Günde de ikindi den akşama doğru balya yaptırdım.
Ama bu güneşlendi dediğim günler 40 dereceyi gördü. Ben nasıl kuruturum derken zart diye kurudu. Seneye böyle olacağını bilsem yine eklerim abi.

Abi gece biçtim 1 gün güneşi yedi 2. Gün akşam iftardan önce çevirdim.
3. Gün güneşlendi 4. Gün akşam üzeri toplayıp namlu yaptım.
5. Günde de ikindi den akşama doğru balya yaptırdım.
Ama bu güneşlendi dediğim günler 40 dereceyi gördü. Ben nasıl kuruturum derken zart diye kurudu. Seneye böyle olacağını bilsem yine eklerim abi.
Benim 7 gün oldu bakalım yarın bağlatcam, bizim 25 li derecelerde gezdi, bidaha ekmeyi düşünmüyorum kalın kurumuyor bi yağmur yağsa çamur olur. En iyisi Macar fiğ onuda tek atacan yada az tirtikale, ...

Abi sadece ben yönetiyor olsam hayvan satar yetecek kadar saman alırım ama ihtiyar ben ne dersem aksini yapıyor [emoji16] ben de vazgeçtim artık gönen de iş buldum bayramdan sonra nikah yapıyorum babam nasıl isterse öyle yapsın artık[emoji16]
Hayırlı olsun Eren. Sen yap bi kuruluk, tahtadan.sezonda al doldur içini.ihtiyarlar öyle değişmiyor [emoji4]

Hayırlı olsun Eren. Sen yap bi kuruluk, tahtadan.sezonda al doldur içini.ihtiyarlar öyle değişmiyor [emoji4]
Vallahi değişmiyorlar. Hayvan besleme uzmanıyım(zooteknist) ama kutudaki ineklere fazla silaj vermemek gerektiğini babama anlatamadım. Yani anlattım ama inatla vermeye devam ediyor [emoji16] olmuyor ya o çekilecekti ya ben çok uğraştım çekilmedi artık ben çekiliyorum

• Beğen
Tepkiler: Adil_d
Vallahi değişmiyorlar. Hayvan besleme uzmanıyım(zooteknist) ama kutudaki ineklere fazla silaj vermemek gerektiğini babama anlatamadım. Yani anlattım ama inatla vermeye devam ediyor [emoji16] olmuyor ya o çekilecekti ya ben çok uğraştım çekilmedi artık ben çekiliyorum
Ah.. ah.. benim kardeşim
Duygulandim bir an hep yaşadık bunları
Mazi canlandi gözümde
Ama pes etmedim mücadeleye devam
Evlenince dahada zor ekonomi yönetimi de girer isin içine
Çalış oğlum cftlik senin
Benim babamda cok hırslı ve bir numarayi cok seven biri baskın karakter
Ama yılmadık mucadeleye devam ettim
Bazi babalar aileler bu yönden cok başarılı
Eğer madur olacaksan evlenmeden ayrıl bak işine
Ama sonunda sana kalacaksa sabirli ol