Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Samenin fren boşaldı pancar silosuna çarpıp durdum yavaş yavaş eve geldim söktüm baktım ön sağ tekerin fren borusu delinmiş frene bastıkca yağı boşaltmış boruyu söktüm sanayiye götürdüm oksijenle güzelce kaynattırdım yerine taktım yağı doldurdum havasını aldım muhafaza sacıyla fren borularının arasına lastik koyup cırt kelepçe ile sabitledim bu vesileylede eski fren yağıda yenilenmiş oldu pedal şimdi daha yumuşak ve fren daha etkili tutmaya başladıEkli dosyayı görüntüle 54348Ekli dosyayı görüntüle 54349Ekli dosyayı görüntüle 54350Ekli dosyayı görüntüle 54351Ekli dosyayı görüntüle 54352Ekli dosyayı görüntüle 54353Ekli dosyayı görüntüle 54354Ekli dosyayı görüntüle 54355Ekli dosyayı görüntüle 54356
geçmiş olsun,baki.
alet,ekipman ne olur olsun,
çok dikkat gerekiyor.

Geçmiş olsun kaza geliyorum demiyor çalışan makina sarsıtından boru yıpranmıştır özellikle pilastik boru yenilemek lazım bu sene gübre attım eve gelirken tuhaflik varsı gelince baktım fren yağ haznesinin ortumu çatlamış plastik yarısı gitmiş sağ olsun mülayım usta ortumu ve yağı değiştirdi servisin sağlamasa sırtın yere gelmez arada bakım şart
Sağolasın Allah razı olsun, aynen ne zaman nerde olacağı hiç belli olmuyor

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bugün traktoru dereye kacırdik
Arkadaslar dere yatagında suya engel olan ağaclari kesiyorduk yaklaşik 8 10 metrlik bi mesafe vardı zincir zar zor eriyordu ağac suya düşmesin diye zinciri bağladım sonra kestim ağac traktoru asıldı ucurumdan aşagı suya indi traktor üzerinde kimse yoktu traktor stop edik ileri viteste ama nasil geldi anlamadik hem babam hem ben ezilmekten son anda kurtulduk verilmiş sadakamız varmış
Traktoru td75 blumaster ile cektik
Ekli dosyayı görüntüle 54346
Geçmiş olsun abi

• Beğen
Tepkiler: cemal ÖZTÜRK
Samenin fren boşaldı pancar silosuna çarpıp durdum yavaş yavaş eve geldim söktüm baktım ön sağ tekerin fren borusu delinmiş frene bastıkca yağı boşaltmış boruyu söktüm sanayiye götürdüm oksijenle güzelce kaynattırdım yerine taktım yağı doldurdum havasını aldım muhafaza sacıyla fren borularının arasına lastik koyup cırt kelepçe ile sabitledim bu vesileylede eski fren yağıda yenilenmiş oldu pedal şimdi daha yumuşak ve fren daha etkili tutmaya başladıEkli dosyayı görüntüle 54348Ekli dosyayı görüntüle 54349Ekli dosyayı görüntüle 54350Ekli dosyayı görüntüle 54351Ekli dosyayı görüntüle 54352Ekli dosyayı görüntüle 54353Ekli dosyayı görüntüle 54354Ekli dosyayı görüntüle 54355Ekli dosyayı görüntüle 54356
Geçmiş olsun abi

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Gecmiş olsun ben gecen traktoru sökturdüm serviste usta el frenini fazla germemiş fren kacirmiş orda denememişler

Arkadaslar dere yatagında suya engel olan ağaclari kesiyorduk yaklaşik 8 10 metrlik bi mesafe vardı zincir zar zor eriyordu ağac suya düşmesin diye zinciri bağladım sonra kestim ağac traktoru asıldı ucurumdan aşagı suya indi traktor üzerinde kimse yoktu traktor stop edik ileri viteste ama nasil geldi anlamadik hem babam hem ben ezilmekten son anda kurtulduk verilmiş sadakamız varmış
Büyük geçmiş olsun. Biz de bu yaz buğdayı biçip dökmüştük. Evin önü bayır. Kardeşim traktör ve arkasına bağlı 12 tonluk boş römorku yanaştırırken ben de duvara ve çatıya çarpmasın diye bakıyordum. Aniden geri kaçmaya başladı römork ile duvar arasında sıkışacaktım. Kardeşim akıllı davrandı el frenini çekti hemen basamaklara da çarptı hafiften. O korku bana yetti. Traktörün fren yağının depo kapağı gevşekti. Merkrzlemeler de bozulmuş. Servis halletti. Çok dikkatli olmak lazım. Riske hiç gerek yok.

Büyük geçmiş olsun. Biz de bu yaz buğdayı biçip dökmüştük. Evin önü bayır. Kardeşim traktör ve arkasına bağlı 12 tonluk boş römorku yanaştırırken ben de duvara ve çatıya çarpmasın diye bakıyordum. Aniden geri kaçmaya başladı römork ile duvar arasında sıkışacaktım. Kardeşim akıllı davrandı el frenini çekti hemen basamaklara da çarptı hafiften. O korku bana yetti. Traktörün fren yağının depo kapağı gevşekti. Merkrzlemeler de bozulmuş. Servis halletti. Çok dikkatli olmak lazım. Riske hiç gerek yok.
Tesekkür ederim sizedw büyük gecmiş olsun yaşanacak gunlerimiz varmış
Ben taktoru servisten getirdikten sonra hic kullanmadim ilk bugün elfirenini kullandim oda az tituyormuştü servisi aradim söyledim ölüyorduk dedim adam buz kesti 15 yıldan fazladır cok samimi arkadaşim yoksa cok kötü bozardımda

Geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: dwil
Çok geçmiş olsun Cemal verilmiş sadakanız varmış. Allah beterinden korusun.

• Beğen
cemal geçmiş olsun.
Allah seni korusun.
el freni büyük öneme sahip,
ben,el frenine ,çekili haldeyken ikaz eden alarm taktım.
bazende, el freni çekili ve alarm sesi devam ederken, el frenini indirmeden yine vitese takıp devam ediyorum.
hele birde sezon sonu oldumu,
insnda akıl,mantık kalmıyor.
dikkat edelim.
tekrar geçmiş olsun.

Tesekkür ederim sizedw büyük gecmiş olsun yaşanacak gunlerimiz varmış
Ben taktoru servisten getirdikten sonra hic kullanmadim ilk bugün elfirenini kullandim oda az tituyormuştü servisi aradim söyledim ölüyorduk dedim adam buz kesti 15 yıldan fazladır cok samimi arkadaşim yoksa cok kötü bozardımda
Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Çok geçmiş olsun Cemal verilmiş sadakanız varmış. Allah beterinden korusun.
Allah razi olsun cok tesekkür ederim
cemal geçmiş olsun.
Allah seni korusun.
el freni büyük öneme sahip,
ben,el frenine ,çekili haldeyken ikaz eden alarm taktım.
bazende, el freni çekili ve alarm sesi devam ederken, el frenini indirmeden yine vitese takıp devam ediyorum.
hele birde sezon sonu oldumu,
insnda akıl,mantık kalmıyor.
dikkat edelim.
tekrar geçmiş olsun.
Allah razi olsun abi
Traktor bikacgun once soküldü o esnada el fireni telide sokülmüş takılınca ayar yapmamışlar
Geçmiş olsun kardeşim önce tedbir
Sagolasin abi ben tebbiri aldim da seevisteki eleman teli germeyi unuttmuş
Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.
Allah razi olsun

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Cemal geçmiş olsun kardeşim, Allah korumuş

• Beğen
Gecmiş olsun ben gecen traktoru sökturdüm serviste usta el frenini fazla germemiş fren kacirmiş orda denememişler
Sağolasın Allah razı olsun

Aynen bende servise gittim el freni için tutmuyordu balata bitik halat sünmüş onlar değişecek vs yine bayağı bi masraf çıkardılar her zamanki gibi eve geldim motorun altına yattım el freninin balatasını yöneten levyeyi elimle yokladım daha bayağı bi fren balatası var halatta sünmemiş sıkıntısını buldum yaptım halatı tutan levhanın civatası düşmüş ondan dolayı ne kadar ayar yaparsam yapayım halatı germezmiş ondan sürekli boşluk yaparmış şimdi 8 - 10 tonla rampada çekiyorum hiç tınlamıyor ama yinede ben el frenine güvenmem ne kadarda sağlam olsa ayarını düzenini yapmış olsamda tekerleri kızaklatacak şekilde kuvvetli bi tutma olmuyor bunlarda